Skocz do zawartości

TVN HD / TVN HD +1


nkor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego widzisz sens, skoro to wlasnie te kanały są potwierdzeniem tego co mówisz, czyli tego, że transmisje HD zajmuja tam tylko kilka godzin dziennie. Ale nie zgadzam się z Tobą. Takie kanały muszą powstawać, bo inaczej nie dojdziemy do TVN HD czy Polsat HD 24/7. Po prostu musi minąć trochę czasu. Nie od razu Kraków zbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje, małą pełno materiałów w 16:9 i wszystkie konwertują na letterbox ;p a mogli by na satelicie cyfrowo nadawać prawdziwe 16:9 bo wtedy dekoder jeżeli telewizor nie jest 16:9 zrobi letterbox, a na naziemne, analogowo nadawać tylko letterbox ;p wiele ludzie mają panoramiczne telewizory i sam też mam (kineskopowy ale zawsze ;p) i to od paru dobrych lat jak, lcd było [beep]nie drogie i śmiertelnicy nie wiedzieli co to HD :P i dopiero w cyfrowej vectrze (którą mam od 1.5 miesiąca) na kanałach C+ (które mam w promocji ;p) po raz pierwszy zobaczyłem pełną moc mojego telewizora ;p Fiant ma jednak trochę racji i też tak mój kumpel raz gadał, po co się pchać do HD jak nawet porządnego 16:9 (w SD) nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że kto raz zobaczy dobre HD już nigdy tego nie zapomni. Potem ten kiepski PAL, nawet w 16/9, nie wydaje się już tak "zupełnie wystarczający".

Czy ja się w patruję w 3 piksele z 30 cm? Ja się wpatruję w obraz HD o ostrości, barwach i głębi nieosiągalnej w PAL. Z 2 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według jednego z forumowiczów HDTVPolska wraz ze startem Sopot Festival TVN ma zacząć nadawać kanał TVN HD i wszystko upskalować do 720p. Coś mi się w to wierzyć nie chce, ale kto wie
Trochę dziwna strategia, wszystko pozostałe nadają w 1080i, RES jest na dekoderze a nie na pilocie. Może to tylko na potrzeby tego jednorazowego wydarzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic do HD nie mam ;p tylko przyznaje racje Fiant'owi z tymi kombinacjami 16:9 ^^'

I uważam że przyda się "kanał od wszystkiego" w HD ;p chociaż dla eksperymentu. Patrzcie na SAT1 HD który nie zawsze transmituje HD ^^ (jak się nie mylę)

@jack, możliwe że dają 720p by nie przeszkadzał analogowi ;p jak by dali 1080i to nie wiadomo co by pozostało z analoga ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nie pomyślałem o tym analogu. Z drugiej strony ostatni co oglądali analoga przeszli już chyba na Polsat mini.

 

arsenal to wlasnie mial na mysli fiant - z 2 m to sie raczej tv nie oglada- fakt faktem ze zobaczyc dobry meczyk w hd to przyjemnosc- ale narazie nie ma sie czym podniecac- niech sie technologia rozwija. pozdro

Co do dwóch metrów to zgadzam się z arsenalem, do 42" full HD grzech się dalej odsuwać. Telewizję ogląda sie z takiej odległosci jak wielki ma się ekran. Biorąc te same proporcje do kina to oglądanie filmu nawet z pomieszczenia projektora byłoby dla was za blisko. Trzeba też dodać że akcja filmu najbardziej wciąga kiedy kąt widzenia jest zbliżony do 30 stopni. W przybliżeniu będzie to odległość oglądania z przedziału 2x-3x większa od szerokości ekranu w poziomie (dolny próg odpowiada odległości z której przeciętny widz nie widzi juz pikseli, ale widzi wszystkie szczegóły obrazu 1080i/1080p). Nie sama rozdziałka ma wpływ na odległość siedzenia.

Jezeli jednak ktoś woli dalsze odległości, np 5x szerokość, to żadnego HD nie zobaczy. Do 3x-4x to nawet HD ready będzie aż nadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o to, że ktoś za blisko ogląda TV :) Niech każdy ogląda jak chce, tylko trochę denerwuje mnie te wytykanie (w jakimś filmie chyba na VOD), że w ciemniejszych scenach ktoś tam zobaczył coś tam i jest wielka afera, że co to za HD...

 

TVN HD powstaje tylko dlatego, że Polsat ma ten sam zamiar :? Obie stacje są nie przygotowane, a rwą się do tego. Niech ITI zajmie się lepiej swoim pierwszym kanałem HD (Nsport), który leży, kwiczy i kuleje.

 

Medialnie wyglądać to będzie ładnie, ale merytorycznie będą znowu narzekania... Zresztą żeby sprawa była jasna - to samo będzie z Polsatem HD i PS HD. Co oni będą pokazywać na PS HD ? Ten finał LŚ będą maglować 100x ? Z tego co się orientuję, to PS nie ma nic, co leci w HD (będzie pewnie tylko polska siatka)..., no ale kanał będą tworzyć :?

 

Zobaczcie jak długo Eurosport się przygotowuje do swojego kanału HD. Mają chyba jedne z największych możliwości, ale wiedzą, że to nie jest takie proste stworzyć DOBRY kanał HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz, że nsportHD kwiczy? Ja do tego kanału nie mam żadnych zastrzeżeń. Miał to być kanał podobny do TVN24 czyli informacyjno-publicystyczny i według mnie taki jest. Oczywiście, że wolałbym dużo więcej transmisji na żywo, ale jak zawsze zapowiadano kanał ma się skupiać na informacji a nie na transmisjach (czego niestety nie jestem w stanie zrozumieć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówić to oni sobie mogą. Walter mówił nawet, że TVN HD nie będzie, bo nie ma odbiorców :)

Nsport jeśli jest kanałem informacyjno publicystycznym, to niech idzie do darmowego pakietu Informacje i Rozrywka. Takie bajki, to oni mogą sobie wciskać sami sobie. Nsport to kanał sportowy, ale nie mają ramówki, to lecą gadające głowy (i tłumaczą się, że tak ma być). Owszem - lepiej jest oglądać felietony, publicystykę, niż 5 razy ten sam mecz, ale niestety widzowie Nsportu zmuszeni są oglądać powtórki i jednego i drugiego :P

Nie chodzi mi o to, żeby nie było powtórek (niech sobie będą), ale w tym kanale sportowym brakuje po prostu sportu. Co z tego, że oni sobie pogadają jaka to Premiership jest wspaniała/niewspaniała, kiedy nawet nie puszczają retransmisji spotkań tak jak PS.

Oni tak mówią o sporcie jak mieszkaniec Gdańska mówiłby o pogodzie w Krakowie :P

Niech będą te ich programy publicystyczne, ale nie "zamiast", a "oprócz" transmisji sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN uruchomił nadawanie w wysokiej rozdzielczości

Według naszych informacji TVN rozpoczął we wtorek nadawanie specjalnego kanału w wysokiej rozdzielczości. Najpóźniej w piątek TVN HD zostanie udostępniony masowej widowni.

TVN HD nadaje te same programy, o tych samych porach, co telewizja TVN – różni się tylko jakością obrazu. Dodatkowo sygnał w wysokiej rozdzielczości emitowany jest w formacie panoramicznym 16/9.

Stacja na razie jest dostępna w wewnętrznej sieci kablowej Grupy TVN, a także na satelicie Hot Bird (emisja kodowana). Najpóźniej w piątek, kiedy rozpoczyna się Sopot Festival 2007, TVN HD trafi do oferty platformy satelitarnej N (ITI Neovision).

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, większość propozycji programowych TVN HD stanowić będą programy kompresowane ze standardowej rozdzielczości. Zostały bowiem wyprodukowane jeszcze w starej technologii. Kompresji nie będą za to potrzebować niektóre produkcje TVN-owskie, takie jak serial ”Kryminalni”, i wybrane filmy dostarczane przez wytwórnie hollywoodzkie, gdyż wyprodukowano je już przy użyciu sprzętu HD.

Tomasz Berezowski, członek zarządu TVN SA odpowiedzialny za sprawy technologiczne, nie chciał skomentować naszych informacji. Dzisiaj stacja ma wydać komunikat w tej sprawie.

TVN jest pierwszą polską i zarazem środkowoeuropejską telewizją ogólnotematyczną, która zdecydowała się na uruchomienie nadawania w wysokiej rozdzielczości. Podobne plany, na późną jesień, ma Polsat. Jednak w odróżnieniu od TVN HD, stacja Polsat HD będzie emitować inne programy niż telewizja Polsat. Spośród nadawców ogólnotematycznych z całej Europy takie kanały uruchomiły: TF1, M6 (Francja), ProSieben, Sat.1 (Niemcy) BBC, Sky One (Wielka Brytania), SVT, TV 4 (Szwecja) i Rete 4 (Włochy). (AG)

 

 

źródło: Presserwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam specjalne uprawnienia''1ffffff''obslugujące między innymi TVN Med,na tescie''T5''od wczoraj nadaje już TVN HD w skompresowanej formie,co do pełnego HD to spewnośćią bedą wyszczególnione tylko programy.

Jak można otrzymać takie uprawnienia? T1 i T5 są nadawane z tego co widzę w DVB-S a nie w DVB-S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i TVN Europe nie ma provaidera zgodny z provkiem platformy''n''tzn i TVN Europe ma 0b00 i 0b02,natomiast karta''n''korzysta z providera 0b01,dlatego nie ma mozliwośći odebrania i TVN na karcie''n''.

 

Edycja pitter: wycięte zbędne cytowanie. Nie cytuj jeśli odpowiadasz tuż pod postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...