Skocz do zawartości

Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn Polska 2017


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już od czwartku wielkie emocje siatkarskie. 11 dni, 36 spotkań, 4 miasta + mecz otwarcia na Stadionie Narodowym. Zapraszam do dyskusji. Kto jest dla Was faworytem ME, kto "czarnym koniem", które miejsce zajmie nasza reprezentacja.

 

Plan transmisji na fazę grupową:

 

24 sierpnia (czwartek)
17:30 Finlandia – Estonia (Gdańsk, grupa A); Polsat Sport News
17:30 Bułgaria – Rosja (Kraków, grupa C); Polsat Sport Extra
20:30 Polska – Serbia (Warszawa, grupa A); Polsat, Polsat Sport
20:30 Słowenia – Hiszpania (Kraków, grupa C); Polsat Sport Extra

25 sierpnia (piątek)
17:30 Słowacja – Czechy (Szczecin, grupa B ); Polsat Sport Extra
17:30 Holandia – Turcja (Katowice, grupa D); Polsat Sport
20:30 Niemcy – Włochy (Szczecin, grupa B ); Polsat Sport Extra
20:30 Belgia – Francja (Katowice, grupa D); Polsat Sport

26 sierpnia (sobota)
17:30 Serbia – Estonia (Gdańsk, grupa A); Polsat Sport News
17:30 Rosja – Słowenia (Kraków, grupa C); Polsat Sport Extra
20:30 Polska – Finlandia (Gdańsk, grupa A); Polsat, Polsat Sport
20:30 Bułgaria – Hiszpania (Kraków, grupa C); Polsat Sport Extra

27 sierpnia (niedziela)
17:30 Włochy – Słowacja (Szczecin, grupa B ); Polsat Sport
17:30 Belgia – Turcja (Katowice, grupa D); Polsat Sport Extra
20:30 Niemcy – Czechy (Szczecin, grupa B ); Polsat Sport
20:30 Francja – Holandia (Katowice, grupa D); Polsat Sport Extra

28 sierpnia (poniedziałek)
17:30 Finlandia – Serbia (Gdańsk, grupa A); Polsat Sport News
17:30 Słowacja – Niemcy (Szczecin, grupa B ); Polsat Sport Fight
17:30 Słowenia – Bułgaria (Kraków, grupa C); Super Polsat
17:30 Holandia – Belgia (Katowice, grupa D); Polsat Sport Extra
20:30 Polska – Estonia (Gdańsk, grupa A); Polsat, Polsat Sport
20:30 Czechy – Włochy (Szczecin, grupa B ); Polsat Sport News
20:30 Hiszpania – Rosja (Kraków, grupa C; Super Polsat
20:30 Turcja – Francja (Katowice, grupa D); Polsat Sport Extra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będę zaskoczony tym, że każdy na Narodowym mógł w miarę dobrze przypatrywać się grze Polaków. ;)

 

Szanse zawsze ma każdy, ale myślę, że Francja, Serbia i Rosja to kandydaci do podium. W przypadku Polaków lepszy wynik niż ćwierćfinały będzie dla mnie zaskoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do naszej reprezentacji to uważam że mecz na PGE Narodowym zdecyduje o tym kto wygra grupę i awansuje bezpośrednio do ćwierćfinału a kto będzie musiał męczyć się w barażu.

 

A z ciekawostek. Na PGE Narodowym rozpoczęły się ostatnie przygotowania do czwartkowego otwarcia turnieju. Są budowane trybuny dodatkowe. Jak zapewnia kierownik techniczny turnieju wszystko będzie wyglądało trochę inaczej niż w 2014 roku: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1692730207405393&id=208821582462937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam 1 bilet ceremonię otwarcia ME i mecz otwarcia Polska - Serbia, sektor G23, rząd 27. A propos TVP, będzie na pewno pompowało i to co najmniej balon z resztą jak zawsze, przykład Legii w el do LM olaboga jacy to oni nie są, wygrają z pasterzami, a teraz nie wiem czy oni Mołdawian przejdą. Ale myślę, że walka w strefie medalowej będzie bardzo dobrym wynikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworytem nie jesteśmy, każdy medal będzie sukcesem. :)

 

Ciekawe czy TVP przed kopanym mundialem w Rosji będzie pompowała balonik, że jedziemy po złoto.  :mrgreen:

 

To dość absurdalne, ale pewnie tak będzie. Najpierw niech spokojnie wygrają tę grupę eliminacyjną. :D

 

Jeśli ktoś mimowolnie wierzy w złoto dla Polski to chyba po prostu od 2-3 lat nie obserwuje siatkówki... przynajmniej 3-4 zespoły są w stanie mocno nam przypomnieć, że od 2014 roku skład i poziom polskiej ekipy wyraźnie się zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się zastanowić kto ma większą wiedzę na temat reprezentacji i już wiadomo kto pie...y farmazony. :D Mówienie o doświadczeniu zawodników, którzy zdobyli Mistrzostwo Świata w 2014 w sytuacji kiedy z każdej formacji wypadł jakiś reprezentant, a środkowego z tamtego czasu w kadrze nie ma w ogóle to :D Sorry, powołany awaryjnie jest Wrona, ale przy jego formie to tam mogli powołać kogokolwiek... Opinie byłych reprezentantów to często takie śmieszki heheszki i w tym przypadku inaczej nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że moimi faworytami będą Francja, Serbia, Rosja, Bułgaria i Słowenia. Natomiast Polacy... myślę, że do ćwierćfinału maksymalnie dojdą, uważam też, że zarówno Finlandia i jak i Estonia mogą nam zagrozić w grupie. 

 

Czy ja wiem? Estonia, mimo wygrania trzeciej dywizji LŚ, ma właściwie tylko siłę ognia w postaci wielkoluda atakującego Venno i naszych ligowych znajomych w kadrze - Tahta i Ardo Kreeka. 3:0 lub 3:1, mecz raczej bezproblemowy.

 

Finowie są równie mocarni, w drugiej dywizji szło im dość przeciętnie - przedostatnie miejsce mówi wszystko. Tutaj też trzy punkty właściwie leżą samopas na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy tutaj tak plujecie jadem? Było wiadomo, że Serbia, to nie są chłopcy do bicia. Mamy turniej, jeszcze nie odpadliśmy, dopiero się zaczął. Kolejna duża impreza sportowa w naszym kraju. Siatkarze nie obniżyli przynajmniej lotów tak jak szczypiorniści i mamy naprawdę świetnych juniorów, którzy oby zaistnieli w siatkówce seniorskiej. Jeszcze przed Tokio można będzie skorzystać z usług Leona. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zakwalifikujemy się na IO ;)

 

Wracając do dzisiejszego meczu. Zagrywka tragedia, atak i przyjęcie też... Konarski, Kurek i Kubiak bez formy. Jedyny plus to Kaczmarek. Mam nadzieję, że w następnym meczu wyjdzie w pierwszym składzie.

Trener w ogóle nie robi zmian, kurczowo trzyma się pierwszej szóstki. Trzeba było wcześniej zmienić Konarskiego.

W sobotę mecz o wszystko z Finlandią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed Tokio można będzie skorzystać z usług Leona. :)

Ale to dopiero od 1/2 finału. Nie wiem jak można robić gwiazdę i zbawiciela kadry z kogoś kto jeszcze nie zagrał meczu. Chyba dlatego ze na fajne imię/nazwisko (?)

Wracając do Eurovolley to chciałbym się mylić ale chyba mamy dokładny przykład zatrudnienia fachowca który w pół roku zrobił z jednej z najlepszych drużyn świata średniaka. I oby ten średniak jakoś doczłapał się chociaż do 1/4 finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało w tym meczu to nawet komisja śledcza pod czujnym okiem naszej politycznej elity nie byłaby w stanie wyjaśnić... z takim podejściem drużyny i trenera do meczu to wszystko wygląda jak wielki skok na kasę. Zero przyjęcia, niewiele więcej zaangażowania, sabotaż trenerski w postaci mocno spóźnionych zmian (a nawet, jak w przypadku Bieńka, źle wprowadzonych w system). O co tu chodzi?

 

Finowie i Estończycy wcale już tak cienko nie wyglądają... natomiast na widok twarzy pełnych werwy takich sław jak Kurek, Drzyzga czy Kubiak robi mi się niedobrze. A taka uzdolniona młoda ekipa siedzi i patrzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finowie znowu awansowali na mistrzostwa świata, wiem, że mieli dosyć mizerną grupkę (Czesi, Hiszpanie i kilka innych drużyn), ale myślę, że sam fakt awansu Finów na siatkarski mundial może oznaczać, że mogą być nieprzyjemnym zespołem. A co do Estonii, to sam już nie wiem. Co do wczorajszych meczów, to niewiele brakowało, aby Hiszpanie wygrali pierwszego seta ze Słowenią (przegrali go 25:27 choć przez cały set mieli przewagę), a Finlandia pokonała po tie-breaku Estonię. Rosja wygrała 3:0 z Bułgarią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...