Skocz do zawartości

Odbiór Polsatu w rejonie Gorlic.


dzuki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam platformę n i jak wiadomo brak tam polsatu a nie ukrywam przydałby się. Czy jest możliwość odbioru naziemnego tej stacji w mojej miejscowości( Gorlice- woj. małopolskie 42 km od Nowego Sącza 32 km od Jasła). Wiem że mój wujek mieszkający niedaleko mnie( ale na górce) łapał kiedyś polsat zwykłą antenę siatkową( ale obraz dość mocno śnieżył). Jaki sprzęt potrzebny by był do wmiarę znośnego odbioru. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie;) pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mapek wynika, że można próbować odbierać z Krakowa (kanał 53, moc 200 kW) lub Tarnowa (kanał 60, moc 30 kW).

Zerknij na mój post w temacie: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=4168 Podałem tam trzy anteny i przedwzmacniacz na UHF, to samo można i u Ciebie wypróbować.

 

Uwzględniłem tutaj tylko odbiór Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mieszkam w okolicach Jasła i próbowałem łapać POLSAT z Krakowa ale nic z tego nie wychodzi mimo że mają silny nadajnik za to z Tarnowa łapie mi w miarę dobrze czasem śnieży. Mam pytanie dlaczego nie mogę złapać TVN z Tarnowa chociaż TVP2 i POLSAT wyłapuje, a na kanale gdzie powinien być być TVN nie ma nawet po nim śladu? Próbowałem na siatkówce i kierunkowej i zawsze POLSAT i dwójka jest OK a TVN nie ma???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dlaczego nie mogę złapać TVN z Tarnowa chociaż TVP2 i POLSAT wyłapuje, a na kanale gdzie powinien być być TVN nie ma nawet po nim śladu? Próbowałem na siatkówce i kierunkowej i zawsze POLSAT i dwójka jest OK a TVN nie ma???

 

TVN ze względu na źle przydzieloną częstotliwość musi nadawać na Tarnów, dlatego nie odbierzesz go do czasów wejścia naziemnej telewizji cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : czy to prawda że POLSAT miał kiedyś swój nadajnik naziemny w Gorlicach, ale przejęła go tv PULS??? :shock:

 

Mieszkam w okolicach Jasła i mam pytanie jaką antenę proponujecie na odbiór POLSATu z Krosna (moc 1kW) czy może lepiej z Bieszczadów moc (50kW ) ale z tamtąd mam jakieś zakłócenia obraz jest OK ale dźwięk strasznie piszczy chwilami? Co może być przyczyną???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam jeszcze pytanko. Odbieram słabo Polsat z krosna, w okolice odbiera jeszcze sygnał z nadajnika w Bieszczadach, obraz z niego jest znacznie lepszy niż z krosna jednak dźwięk strasznie chwilami piszczy. Co może byc tego przyczyną. W tym czasie obraz staje się trochę wyraźniejszy. Pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zarówno na siatce i na YAGI jednak efekt jest ten sam. Nie jest to także wina telewizora bo próbowałem na innym no i to samo. Początkowo myślałem że kanał nie był dostrojony i przez to piszczało, dostroiłem dokładnie i dalej to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprawdziłem i nie ma żadnych stacji które mogłyby zakłócać mi odbiór. Na wykazach znajduje się kilka nadajników które nadają na przyległych kanałach do tego z którego odbieram ale są one tak bardzo oddalone że nigdy nie udało by mi się z nich odebrać sygnału, ponadto są one w przeciwnych kierunkach a ich moc to zaledwie 0,1 kW albo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie wina telewizora. Bardziej prawdopodobne, że to lokalne zakłócenia. Albo masz w domu urządzenie które mogło by wytwarzać taki pisk (np. komputer), albo u sąsiada. Może ktoś ma uszkodzoną antenę siatkową ze wzmacniaczem. Czasem taki się wzbudza i powoduje zakłócenia w okolicy.

 

Sprawdź czy nie masz opcji ustawień fonii. B/G lub D/K. B/G to +5.5MHz, D/K to +6.5MHz (u nas) oraz I +6.0MHz (w UK). Większość telewizorów tak ma i twój też powinien mieć opcję przełączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale inne kanały które odbieram mają takie same ustawienia telewizora i łapie je normalnie i nie ma żadnych pisków / więc to chyba nie ustawienia telewizora, myślę że to coś z anteną albo tak jak mówicie lokalne zakłócenia. Sprawdze jeszcze antenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...