Jump to content
Peter Parker

Disco Polo

Recommended Posts

[flash=640,480]

Reakcja Kozioła z Rancza - typową reakcją "porządnego" Polaka na taką muzyczną "sztukę"... ;)

Muzyka z powyższego "teledysku" jest jeszcze w miarę znośna, ale już tekst tej piosenki i samo jej wykonanie to "tragedia z dramatem"... :lol2:8):/

W Ostródzie podczas tegorocznego festiwalu muzyki tanecznej po wielu namowach wystąpi PO RAZ PIERWSZY W POLSCE Jurij Shatunow, a druga rzecz to taka że Power Play wydał swoją pierwszą autorską płytę która będzie do kupienia w Sklepach muzycznych w całym kraju.

Przepraszam za post pod postem ale w Disco Polo pojawił się artysta który już zaczął zdobywać popularność a jego klipy są tak zabawne że każdy chce je oglądać.

Tym artystą jest Czadoman.

Zobaczmy jego trzy pierwsze klipy:

Macie na sprzedaz jakies CD albumy disco polo wydanych w Green Star?

Ostatnio na scenę powrócił zespół Casanova z Januszem Uścinowiczem i Vitalikiem Szłykiem znani z takich hitów jak Nic i Zero czy Nikt Na Świecie. :)

Ja ostatnio z kolei miałem zajawkę na jeden z bardziej "oldschoolowych" zespołów Disco Polo czyli grupę "Diana" która swoje albumy wydawała najpierw w ramach firmy S.T.D a dwa ostatnie już w GreenStarze. Pamiętacie jeszcze może ten zespół :D

W latach Disco Relaxu w Polsacie to była moja ulubiona grupa poza Love System'em i rodziną Szprychów :D

D+siejsze Disco Polo to nie to samo. Nawet niektóre piosenki nie dorównują Antosiowi, fajnie od czasu do czasu tego klasyka DP posłuchać.

Ostatnio spodobała mi się jedna z nowszych piosenek Classsic, oraz Long&Junior.

W odpowiedzi na twoją wiadomość zacytuje ci tytuł dwójkowego serialu: O mnie się nie martw :mrgreen:

Tak swoją drogą nie wiem czy wiecie ale Szprychowie dalej są aktywni scenicznie. Ostatnio też wracają do tworzenia teledysków czego dowodem jest ten o nazwie Palirura:

Szkoda tylko że Polo TV takim kultowym artystom mówi zdecydowanie nie.

Jak już gdzieś wspominałem w innym temacie zmarł Marek Górski czyli legendarny Antoś Szprycha [*] :(

Niby większość z nas powie: kicz, dno. Odezwą się [beep] mówiąc iż Gang Albanii itd. itp. Inni powiedzą Mezo, inni coś jeszcze innego. Muza statyczna, prymitywne teksty łatwe do zapamiętania.

Po obejrzeniu tego klipu można zmienić zdanie i podejście jeśli chodzi o krytykę.

Edited by Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. Wątek o tej tematyce już istnieje w niniejszym dziale forum. Nie dublujemy wątków.

Bez kasy  nie wydasz płyty  .Nie znajdziesz nikogo kto ciebie wypromuje sponsoruje itd.   Polo TV  start to maj 2011  i co w kilka lat taki biznes.  A inne kanały  raczej nie moga się pochwalić  takim dochodem.

Tymczasem sporą akcje wywołał dziennikarz muzyczny Radia Zet pan Marcin Wojciechowski który to na swoim profilu na Facebooku... atakuje muzykę disco polo https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=1806016196141070&id=152983421444364

Moim zdaniem to lekka hipokryzja zważywszy na to co robią stacje radiowe (w tym jego Zetka) w nocy, kiedy to dla wypełnienia koncesji grają nie tylko zapomniane starsze utwory ale też te od debiutantów.

Edited by Poland

Trochę głupia ta akcja. Każdy powinien słuchać to na co ma ochotę i trzeba to uszanować. W telewizji czy radio znajdziemy cały przekrój muzyki od DP po muzykę poważną, więc każdy ma wybór.

Mi na szczęście rodzice takiej krzywdy nie zrobili. W domu nigdy nie słuchało się i nie leciało disco polo, gdyż moi rodzice uważali, że ciężko disco polo nazwać muzyką. 

Edited by Barti
Nie KRZYCZYMY na forum.

U mnie wręcz przeciwnie (czego wcale nie żałuję) - za młodego DR i DPL grało non-stop. Pierwsze 2 albumy, które dostałem (z tego co pamiętam), to były: Boys - O.K. oraz Antoś Szprycha- Wspomnienia po kaszanie.

I tu cię zaskocze bo pokolenie kojarzące Disco Polo na Polsacie w latach 90-tych na pewno pamięta ten zespół :)

Edited by Poland