Jump to content

Recommended Posts

Właściwie to MTV Music Polska i VH1 Polska po prostu skończyły nadawanie, ich obecne odpowiedniki nie są polskie, więc nie tylko w panelu Nielsena mamy 2 polskie stacje mniej, ale ogólnie przestały one istnieć.

6 godzin temu, STARS.TV napisał:

Oba kanały zostały wycofane z panelu Nielsena i tym samym mamy już tylko 16 polskich tv muzycznych ;)

Co nie zmienia faktu, że i tak dużo za dużo. Ja już skończyłem i nie zamierzam oglądać stacji muzycznych, które niestety, ale pod względem granej muzyki są mało elastyczne, same oklepane do bólu hity na czasie lub kawałki tupu oldies. W dobie You Tube'a, streamingu, masy stacji radiowych internetowych, gdzie można wszystko po swój gust muzyczny znaleźć, muzyczne stacje TV w dodatku z reklamami straciły sens.

Edited by Bloo411
  • Haha 1
  • Upvote 3
21 godzin temu, michu_taki_taki napisał:

Najbardziej mi szkoda tego, ze na żadnym MTV nie ujrzymy już polskich teledysków. Kiedyś MTV Polska miało otwierać drogę polskim artystom na świat (są to słowa nieprzypadkowe, bo z pierwszego wydania MTV News). W tym momencie VIMN wyłączając MTV Music Polska pokazało w sumie co myśli o polskim przemyśle muzycznym, a wszyscy doskonale wiedzą, że promowanie na FB nic nie da. Mam nadzieje, ze może kiedyś jeszcze usłyszę polskie utwory w MTV. 

Pisałem już, że polscy artyści są w tych wersjach EU emitowani. Rzadko, ale są :).

Zarówno vh1 jak i MTV Music są kanałami kodowanymi, płatnymi, niedostępne są bez wykupienia odpowiedniego pakietu czy to w sieciach kablowych czy platformach satelitarnych. Zatem, jeśli są to kanały dodatkowo płatne czyli jeśli chcemy oglądać któryś z nich musimy zapłacić. Wreszcie poszło ku lepszemu i mamy w pełni tematyczny kanał , tutaj odnoszący się do teledysków gdzie nie są pomiędzy wstawiane reklamy. Tak powinien wyglądać kanał dodatkowo płatny gdzie treść jest w 100% odnosząca się do gatunku stacji telewizyjnej. 

Edited by emarti
  • Upvote 2

Od kilkunastu lat czekam żeby ten kanał wprowadził jakieś fajne pasma tematyczne i... chyba nigdy się tego nie doczekam - życie. :lol2:

Dla mnie zamknięcie MTV Music Polska było do przewidzenia. Pytaniem było tylko kiedy. Długo nie wytrzymali, bo tylko 2,5 roku. 

Viacom przegrał walkę, a właściwie poddał się krótko po tym, gdy do DVB-T weszła Eska TV. Postawili na programy rozrywkowe, które i tak nie pozwoliły im utrzymać mocnej pozycji. Później, gdy znowu powrócili do muzyki to to nie było już to samo. Stali się szafą grającą, zmieniając profil na EDM, co nie przypominało już tego, co grali wcześniej. Wg mnie siłą dawnej, "kolorowej" VIVY był duży nacisk na lokalność. Mieli swoje gwiazdy, które nieustannie promowali. Począwszy od programów "Viva Spot", "In&Out" i jeszcze starszych przez różne akcje w stylu "Gwiazdy w natarciu", programy typu "Star Chart" czy "Kolejno odlicz". Nie można też zapomnieć o "Viva Hits Polska", które dożyło jeszcze czasów "ostrej" VIVY. Wiadomo, to pasmo pod koniec istnienia nie było niczym specjalnym, lecz pojawiało się na antenie kilka razy w tygodniu od lat. Czy w dzisiejszych stacjach muzycznych oprócz nocnego "polskiego grania", mamy jakieś pasmo dedykowane polskiej muzyce w porze dziennej...?

Były też Comety, huczne świętowane kolejnych urodzin stacji i pomimo przepaści technologicznej w porównaniu z teraźniejszością - większa interakcja z widzem. Mam na myśli "Weekend z fanpagem", "VIVA10Naj widzów", głosowanie na artystę w "Personality" itd. itd.  Dzisiaj w szczątkowej wersji kontynuuje to trochę Eska TV, ale to już nie te czasy :(

MTV Music Polska miało kontynuować profil dawnej VIVY PL, ale było już o kilka lat za późno na ratunek. Stacja była tworzona jak najmniejszym kosztem, była trudniej dostępna niż lata temu (powolne umieranie kablówek analogowych vs. DVB-T) oraz miała znacznie większą i lepszą konkurencję. Zastąpienie przez MTV Music 24 z punktu biznesowego było dobrą decyzją. Kasa od gniazdek będzie lecieć do nadawcy, a szczątkową i tak produkcją kanału będzie się zajmować ktoś inny :) Dla dzisiejszych widzów ta decyzja też jest już raczej bez znaczenia. Większość pewnie nawet nie zauważyła różnicy. Może tylko brak reklam i brak polskich piosenek. Nie mam na co dzień dostępu do tego kanału, ale oglądając go wczoraj nieco ponad godzinę wydaje mi się, że playlista jest ciut ciekawsza niż ta na MTV Hits International, ale z pewnością tak samo powtarzalna :)

Myślę, że za parę, paręnaście lat, gdy telewizja (niestety) będzie się co raz bardziej zwijać, operatorzy nie będą chcieli oferować tego typu szaf grających w ilościach takich jak dziś i kanał zniknie z Polski. W naszym kraju jest za dużo takich samych miałkich i nudnych stacji muzycznych, a na poprawę ich kontentu nie ma co liczyć. 

• Sad 1
  • Upvote 3

Holandia, Flandria, Wielka Brytania (i Irlandia) oraz Australia.

W Holandii TMF został zastąpiony przez MTV Music 24. Nadawały tam również TMF Dance (muzyka trance i house z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii), TMF NL (muzyka lokalna), TMF Pure (soul i r&b) oraz stacja radiowa TMF HitRadio. Wszystkie kanały tematyczne zostały zamknięte 1 stycznia 2012 roku. TMF HitRadio nadaje jako HitRadio Veronica i tylko w Internecie.

TMF Flanders został zastąpiony przez Comedy Central. Nadawał również TMF Live HD, podobny do MTV Live HD. Brytyjski TMF był drugim najdłuższej nadawanym kanałem pod tą marką, po rodzimej dla niej Holandii. Był wtedy, jeśli dobrze kojarzę, jedynym kanałem Viacomu w ofercie Freeview. W 2009 roku doszło do rebrandingu na VIVA, a w ramach globalnego zamykania tej marki zastąpiono ją MTV OMG (skrót od Obsessed with Music and Gossip). Australijski TMF był najkrócej, od 2007 do 2010 roku. Został zastąpiony lokalnym MTV HITS, zamkniętym w 2014 roku w Australii i 2015 roku w Nowej Zelandii.

• Thanks 1

Mam dziś odpalone w tle MTV Music 24 i o ile playlista jest całkiem spoko i rzeczywiście trochę przypomina to Trace Urban, to niestety kawałków mają zaprogramowanych chyba z 40, z czego te z wysokiej rotacji jak np. Medusa - Lose Control lecą praktycznie co godzinę ;).

Edited by bugmenot

To właśnie cały MTV Music 24 od zawsze tak gra. Playlista składa się z kilkudziesięciu utworów na czasie i jest puszczana w pętli.

Mam dziś odpalone w tle MTV Music 24 i o ile playlista jest całkiem spoko i rzeczywiście trochę przypomina to Trace Urban, to niestety kawałków mają zaprogramowanych chyba z 40, z czego te z wysokiej rotacji jak np. Medusa - Lose Control lecą praktycznie co godzinę ;).
Ostatnio "Everything I Wanted" leciało co pół godziny, więc jakoś mnie to nie dziwi.

Dzisiaj przez kilka godzin sluchalem Mtv Music 24 na przemian z VH-1.  No i muszę przyznać,  że sporo klipów było w krótkim czasie na obu kanałach.  Niektóre nawet łącznie po 3 razy.  A sluchalem ledwie 3 godziny.  Szkoda, że mają tak bogatą bibliotekę,  a od lat nie potrafią nic ciekawego zaproponować.

VH1 to jest cały czas to samo co było, tylko zamiast reklam są 2 teledyski więcej.

Dawne klimaty tego kanału (czyli lata 70-90) są na VH1 Classic, ale nie ma go w polskich platformach.

36 minut temu, kamil2505 napisał:

Dzisiaj przez kilka godzin sluchalem Mtv Music 24 na przemian z VH-1.  No i muszę przyznać,  że sporo klipów było w krótkim czasie na obu kanałach.  Niektóre nawet łącznie po 3 razy.  A sluchalem ledwie 3 godziny.  Szkoda, że mają tak bogatą bibliotekę,  a od lat nie potrafią nic ciekawego zaproponować.

Gdyż ponieważ Viacom. Nie od dzisiaj wiadomo że kanały najlepsze potrafią być gdy nie zostają wykupione przez wielkie korporacje zwłaszcza takie co nie potrafią zarządzać.

Siłą prawdziwego MTV były programy autorskie. Uwielbiałem Paula Kinga i a program Most Wanted Raya Cokesa to była jedna z moich motywacji by się angielskiego nauczyć :)

I to byli ludzie, którzy odpowiadali za dobór muzyki, świetne rzeczy z muzyki alternatywnej szły w "120 Minutes". No ale jak się wyznaje filozofię że kanał telewizyjny to jest playlista i nadaje się Catfish to czego oczekiwać.