Skocz do zawartości

MTV Music 24


Kirk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej mi szkoda tego, ze na żadnym MTV nie ujrzymy już polskich teledysków. Kiedyś MTV Polska miało otwierać drogę polskim artystom na świat (są to słowa nieprzypadkowe, bo z pierwszego wydania MTV News). W tym momencie VIMN wyłączając MTV Music Polska pokazało w sumie co myśli o polskim przemyśle muzycznym, a wszyscy doskonale wiedzą, że promowanie na FB nic nie da. Mam nadzieje, ze może kiedyś jeszcze usłyszę polskie utwory w MTV. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michu_taki_taki napisał:

Najbardziej mi szkoda tego, ze na żadnym MTV nie ujrzymy już polskich teledysków. Kiedyś MTV Polska miało otwierać drogę polskim artystom na świat (są to słowa nieprzypadkowe, bo z pierwszego wydania MTV News). W tym momencie VIMN wyłączając MTV Music Polska pokazało w sumie co myśli o polskim przemyśle muzycznym, a wszyscy doskonale wiedzą, że promowanie na FB nic nie da. Mam nadzieje, ze może kiedyś jeszcze usłyszę polskie utwory w MTV. 

Teraz to drogę na świat polskim artystom otwiera Internet, czyt. You Tube. Czasy się zmieniły i niestety, ale lata świetności MTV ma już za sobą. Osobiście uważam, że zamiast tworzyć polskiego potworka MTV Music po likwidacji Vivy, mogli po prostu od razu udostępnić europejską wersję MTV Music 24.

Edytowane przez Bloo411
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale powiem wam, ze jak mam to MTV Music 24 odpalone już trochę czasu, to tak playlista wydaje się całkiem fajna

 

Edit: Jak będzie wyglądała kwestia transmisji gali MTV EMA? Bo na MTV Polska będzie jak zawsze przerwa na reklamy, a na MTV Music 24 będzie puszczana muzyka w trakcie reklam? No i czy w ogóle będą transmitować MTV EMA na MTV Music 24

Edytowane przez michu_taki_taki
Nie chciałem dodawać kolejnego posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MTV Music 24 tylko muzyka. Nie ma transmisji z nagród.

VIVY w Polsce i w góle gdziekolwiek nie ma. Viacom ją zlikwidował tak jak markę TMF. Ten kto mówi że MTV Music było kontynuacją VIVY Polska tylko pod nową nazwą to opowiada bzdury. VIVA to VIVA a MTV to MTV. Nie można zmienić nazwy kanału z VIVA na MTV i dalej twierdzić że VIVA istnieje tylko pod nową nazwą. To nie dorzeczne. Nie mieszajmy marki VIVA do tego co powstało po jej likwidacji czy MTV Music a teraz lada dzień MTV Music 24. Bo to ostatnie to będzie już SZAFA GRAJĄCA od Viacomu produkowana najtańszym kosztem dodatkowo płatna.
A co kolega na to co na głównej stronie SK? Sam się zdziwiłem co piszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.02.2020 o 14:08, pablo21 napisał:

VIVY w Polsce i w góle gdziekolwiek nie ma. Viacom ją zlikwidował tak jak markę TMF. Ten kto mówi że MTV Music było kontynuacją VIVY Polska tylko pod nową nazwą to opowiada bzdury. VIVA to VIVA a MTV to MTV. Nie można zmienić nazwy kanału z VIVA na MTV i dalej twierdzić że VIVA istnieje tylko pod nową nazwą. To nie dorzeczne. Nie mieszajmy marki VIVA do tego co powstało po jej likwidacji czy MTV Music a teraz lada dzień MTV Music 24. Bo to ostatnie to będzie już SZAFA GRAJĄCA od Viacomu produkowana najtańszym kosztem dodatkowo płatna.

W cyfrowym polsacie jest w rodzinnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, w czym różni się obecnie MTV Hits od MTV Music 24?. Ja jakoś nie dostrzegam różnicy pomiędzy tymi kanałami, grają tak samo, obie stacje są bez reklam, obie stacje są wersjami europejskimi. Ktoś z Was widzi różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bloo411 napisał:

Jeszcze jedno, w czym różni się obecnie MTV Hits od MTV Music 24?. Ja jakoś nie dostrzegam różnicy pomiędzy tymi kanałami, grają tak samo, obie stacje są bez reklam, obie stacje są wersjami europejskimi. Ktoś z Was widzi różnicę?

Logo, oprawa, nazwa pasma, kolejność klipów i cześć jest puszczana tylko na jednym z tych kanałów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, STARS.TV napisał:

Oba kanały zostały wycofane z panelu Nielsena i tym samym mamy już tylko 16 polskich tv muzycznych ;)

Co nie zmienia faktu, że i tak dużo za dużo. Ja już skończyłem i nie zamierzam oglądać stacji muzycznych, które niestety, ale pod względem granej muzyki są mało elastyczne, same oklepane do bólu hity na czasie lub kawałki tupu oldies. W dobie You Tube'a, streamingu, masy stacji radiowych internetowych, gdzie można wszystko po swój gust muzyczny znaleźć, muzyczne stacje TV w dodatku z reklamami straciły sens.

Edytowane przez Bloo411
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, michu_taki_taki napisał:

Najbardziej mi szkoda tego, ze na żadnym MTV nie ujrzymy już polskich teledysków. Kiedyś MTV Polska miało otwierać drogę polskim artystom na świat (są to słowa nieprzypadkowe, bo z pierwszego wydania MTV News). W tym momencie VIMN wyłączając MTV Music Polska pokazało w sumie co myśli o polskim przemyśle muzycznym, a wszyscy doskonale wiedzą, że promowanie na FB nic nie da. Mam nadzieje, ze może kiedyś jeszcze usłyszę polskie utwory w MTV. 

Pisałem już, że polscy artyści są w tych wersjach EU emitowani. Rzadko, ale są :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno vh1 jak i MTV Music są kanałami kodowanymi, płatnymi, niedostępne są bez wykupienia odpowiedniego pakietu czy to w sieciach kablowych czy platformach satelitarnych. Zatem, jeśli są to kanały dodatkowo płatne czyli jeśli chcemy oglądać któryś z nich musimy zapłacić. Wreszcie poszło ku lepszemu i mamy w pełni tematyczny kanał , tutaj odnoszący się do teledysków gdzie nie są pomiędzy wstawiane reklamy. Tak powinien wyglądać kanał dodatkowo płatny gdzie treść jest w 100% odnosząca się do gatunku stacji telewizyjnej. 

Edytowane przez emarti
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zamknięcie MTV Music Polska było do przewidzenia. Pytaniem było tylko kiedy. Długo nie wytrzymali, bo tylko 2,5 roku. 

Viacom przegrał walkę, a właściwie poddał się krótko po tym, gdy do DVB-T weszła Eska TV. Postawili na programy rozrywkowe, które i tak nie pozwoliły im utrzymać mocnej pozycji. Później, gdy znowu powrócili do muzyki to to nie było już to samo. Stali się szafą grającą, zmieniając profil na EDM, co nie przypominało już tego, co grali wcześniej. Wg mnie siłą dawnej, "kolorowej" VIVY był duży nacisk na lokalność. Mieli swoje gwiazdy, które nieustannie promowali. Począwszy od programów "Viva Spot", "In&Out" i jeszcze starszych przez różne akcje w stylu "Gwiazdy w natarciu", programy typu "Star Chart" czy "Kolejno odlicz". Nie można też zapomnieć o "Viva Hits Polska", które dożyło jeszcze czasów "ostrej" VIVY. Wiadomo, to pasmo pod koniec istnienia nie było niczym specjalnym, lecz pojawiało się na antenie kilka razy w tygodniu od lat. Czy w dzisiejszych stacjach muzycznych oprócz nocnego "polskiego grania", mamy jakieś pasmo dedykowane polskiej muzyce w porze dziennej...?

Były też Comety, huczne świętowane kolejnych urodzin stacji i pomimo przepaści technologicznej w porównaniu z teraźniejszością - większa interakcja z widzem. Mam na myśli "Weekend z fanpagem", "VIVA10Naj widzów", głosowanie na artystę w "Personality" itd. itd.  Dzisiaj w szczątkowej wersji kontynuuje to trochę Eska TV, ale to już nie te czasy :(

 

MTV Music Polska miało kontynuować profil dawnej VIVY PL, ale było już o kilka lat za późno na ratunek. Stacja była tworzona jak najmniejszym kosztem, była trudniej dostępna niż lata temu (powolne umieranie kablówek analogowych vs. DVB-T) oraz miała znacznie większą i lepszą konkurencję. Zastąpienie przez MTV Music 24 z punktu biznesowego było dobrą decyzją. Kasa od gniazdek będzie lecieć do nadawcy, a szczątkową i tak produkcją kanału będzie się zajmować ktoś inny :) Dla dzisiejszych widzów ta decyzja też jest już raczej bez znaczenia. Większość pewnie nawet nie zauważyła różnicy. Może tylko brak reklam i brak polskich piosenek. Nie mam na co dzień dostępu do tego kanału, ale oglądając go wczoraj nieco ponad godzinę wydaje mi się, że playlista jest ciut ciekawsza niż ta na MTV Hits International, ale z pewnością tak samo powtarzalna :)

 

Myślę, że za parę, paręnaście lat, gdy telewizja (niestety) będzie się co raz bardziej zwijać, operatorzy nie będą chcieli oferować tego typu szaf grających w ilościach takich jak dziś i kanał zniknie z Polski. W naszym kraju jest za dużo takich samych miałkich i nudnych stacji muzycznych, a na poprawę ich kontentu nie ma co liczyć. 

 

 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...