Jump to content
MNBVCXZ

TV Wisła

Recommended Posts

Nie wiem czy jest już taki temat czy nie (jeśli tak to sorki), ale uważam że należy szerzej wspomnieć o tym kanale. W Internecie jest tylko 1 zap Wisły. Byłbym bardzo wdzięczny o zamieszczenie tutaj kilku zapów tego kanału oraz linków do filmików.

mija właśnie w październiku 10 odkąd nie mamy już nazwy TV Wisła, nigdy jednak telewizja ta, jakoś nie przyciągała mojej uwagi, pamiętam że emitowali Babylon, Taaaką Rybę i latynoskie tasiemce.- no i wiadomo były już wtedy Fakty, ale nikt nie podejrzewał że zrobi się z nich najpoważniejszy serwis info w kraju.

Widocznie musisz bardzo dobrze pogrzebać w internecie aby coś znaleźć. Myślę, że gdyby było dużo wiadomości na temat tego kanału, to na pewno by ktoś tutaj o tym napisał.

Jeśli chodzi o TV Wisła to ta stacja starała się pokazać róźne gatunki muzyczne których nie pokazują inne główne stacje telewizyjne dowodem jest promocja heavy metalu, eurodance'u czy disco polo

Z disco polo to akurat Ameryki nie odkryli bowiem Polsat u siebie też go pokazywał.

Pojawiła się w lepszej jakości końcówka ostatniego wydania ''Faktów'' TV Wisła z 3 października 1997 roku, które prowadzi Bogdan Rymanowski.

Pytanie do tych, którzy pamiętają 3 października 1997 roku albo byli/są nadal w posiadaniu jakichś prasowych archiwów na temat tego dnia. Jak wiemy, w południowej części Polski TVN wszedł z automatu w miejsce TV Wisła, jednak jak sprawa wyglądała z północą kraju? Emitowano kolorowe pasy czy może jakieś promo?

Moja kablówka (wtedy jedna z dwóch w mieście) pobierała sygnał satelitarny (cyfrowy) - tylko nie wiem czy już wtedy na Hot Birdzie panował podział na TVN Północ i TVN Południe - koło 2000 roku z pewnością, co pamiętam z autopsji, jak i z wykazów w "TV Sat Magazynie". Pamięć jednak zawodzi jeśli chodzi o moment przed samym startem, bo w sumie mało mnie to obchodziło 

W Gdańsku nadajnik włączono wieczorem. Nie wiem, o której godzinie. Ale na pewno przed otwarciem.

Przez satelitę tvn Północ nadawał promo.