Skocz do zawartości
  • 0

Problem z odbiorem polskich niekodowanych z Hot Bird


mario1p
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkich!

 

jestem nowym użytkownikiem forum, wię proszę o wyrozumiałość.

Wczoraj zmieniłem tuner z analogu na cyfrowy (Grundig DSR 1510) i próbowałem złapać polskie programy na Hot Birdzie. Problem polega na tym, że tuner znalazł programy włoskie,niemieckie i inne natomiast z polskich tylko 4fanTV i podróże! Nie mam Vivy,Polonii 1,Tele 5 i inn.!

W liście programów widać te nazwy ale odbioru brak!

Proszę o podpowiedź co zrobić . Aha, czy zmienić konwerter, bo mam jeszcze ten z zestawu analogowego?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Konwerter warto wymienić, bo im starszy, tym więcej problemów może sprawiać, a ceny nowych są śmiesznie niskie - do 30 zł można znaleźć już coś wystarczającego na podstawowe zastosowania.

 

Co do problemu jest on jednak zapewne wywołany czym innym - w odbiorniku są po prostu nie aktualne parametry w/w kanałów. Trzeba dopisać do pamięci brakujące częstotliwości (wzorując się np.: na serwisie http://www.lyngsat.com) i następne uruchomić wyszukiwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie!

Podłubałem trochę i znalazłem polskie kanały, ale ni mam VIVY! wpisuje ręcznie częstotliwości i nie znajduje! Brak też polskich stacji radiowych ( jest tylko Canal+ Radio). co może być jeszcze nie tak? Aha- czy Polsat2 jest kodowany bo też nie mogę go złapać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Musisz przeszukać niektóre transpondery ręcznie. Część polskich kanałów niekodowanych wyszukuje się po prostu jako kodowana.

 

Sprawdź, czy parametry transpondera dla polskiej Vivy zgadzają się z tymi w Twoim odbiorniku: 11.075 V SR=27500 FEC=3/4.

 

Uzyskujesz sygnał z pozostałych transponderów na których nadają polskie kanały?

 

Zerknij jeszcze w te linki:

:arrow:http://www.lyngsat.com/packages/cyfra.html

:arrow:http://www.lyngsat.com/packages/polsat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam , mam podobny problem , mianowicie odbieram polskie programy na HB takie jak Patio Tv , 4FunTv , Tele5 , P1 , Edusat , Silesia(chociaz ostatnio stracil obrazi dzwiek) , Podróze TV , AirBox , Astra : TVP Info , niestety nie odbieram pozostalych poslkich programow jak TVP Historia , Kultura m Viva , Puls itd. Przeszukanie reczne jak i wpisane reczne parametrów transporderow nie przynosi efektu , na podanych parametrach na ktorych powinna byc np. viva polska nie wyszukuje mi zadnych programow , tak samo jest z parametrami dla TVP HIstoria itd. probowalem szukac takze poprzez podanie PIDów niestety takze nic to nie dalo , posiadam monoblocka , dekoder Globo3000m i system jest dosc nowy , w zwazku z tym pytanie , co mam zrobic by odbierac te programy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
(...) Silesia(chociaz ostatnio stracil obrazi dzwiek)
To jest tylko awaria po stronie nadawcy, bez obaw - kanał wróci.

 

Stawiam na jedną z podanych przyczyn braku odbioru kanałów:

 

- monoblock został źle skonfigurowany w menu tunera (chodzi o przydzielenie 13E i 19.2E do odpowiednich portów DiSEqC).

- antena nie jest dobrze ustawiona, trzeba ją delikatnie przesunąć, bądź w prawo/lewo, w górę/dół.

 

Nie napisałeś jaki model monoblocka posiadasz, a także jaki poziom sygnału i jego jakość uzyskujesz na działającyh transponderach.

 

Edycja: Nie bardzo rozumiem, w innym wątku piszesz, że problem został rozwiązany, a w innym, że masz problem. Jak ja mam to rozumieć? I po co o Twoim problemie mamy dyskutować w kilku wątkach naraz? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...