Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zagraniczne programy informacyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6931 postów
  • Od: 09 wrz 2007
  • LokalizacjaTrzciana k. Bochni

Napisano 21 lipiec 2017 - 22:49

Inspirując się pewnym tematem z innego forum, chciałbym podjąć z wami dyskusje dotyczącą programów informacyjnych na świecie i porównania ich z odpowiednikami w Polsce. Porozmawiamy więc nie tylko o treści ale i także o tym dane serwisy się prezentują.
Ostatnio widziałen taki oto zlepek programów informacyjnych prawie z całej Europy:

Moim zdaniem na tym tle polskie prograny informacyjne po prostu giną choć "Wiadomości" nie wiedzieć czemu są chwalone przez widzów tego filmu te ujęcia z miast. Gdyby prezentacja obejmowała więcej stacji to na pewno nie przedstawiona Nowa TV mogłaby uratować nasz honor z "24 godzinami" bo tylko ona wraz z "Informacjami Dnia" Superstacji i lokalnym "Teleskopem" z TVP3 Poznań prezentują się w miarę dobrze. Przy okazji gdyby tak przedstawić ten filmik naszym telewizją to połowę stacji by skręcało z zazdrości :)
Jestem z wami już okrągłe 10 lat!
Wasz Poland :)

#2 manieq01

manieq01

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 955 postów
  • Od: 13 kwi 2016

Napisano 22 lipiec 2017 - 16:15

"24 godziny" przy "Wiadomościach" i "Faktach" (a nawet "Wydarzeniach") to jednak w dalszym ciągu zbyt mały serwis, żeby porównywać go do największych europejskich dzienników, nie mówiąc o Superstacji oraz poznańskim "Teleskopie". Osobiście moim zdaniem jedynie "Wydarzenia" mimo długiego czasu używania czołówki (w czerwcu 2018 r. minie już 10 lat od jej wprowadzenia) dorównują tym największym dziennikom. Reszta największych programów informacyjnych w Polsce ma oprawy albo sztampowe, albo czerpiące wzorce wycofane z użytku kilka-kilkanaście lat temu.

RZECZYWISTOŚĆ ZASKAKUJE

#3 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • 6931 postów

Napisano 22 lipiec 2017 - 20:46

Nie dyskretowałbym tak bardzo "24 godzin" ponieważ nadająca je stacja Nowa TV mimo mniejszego zasięgu i tak jest ogólnopolskim kanałem nadawanym już z poziomu telewizji naziemnej. Dlatego teź można go śmiało porównywać do dzienników ogólnopolskich stacji europejskich. Pod tym względem "24 godziny" wypadają całkiem nieźle zwłaszcza jeżeli chodzi o otwarcie i czołówkę. Studio na tym tle też wyglada nieźle - zagranicą są skromniejsze studia od tego który to ma serwis Nowej TV.
Inne serwisy o których wspomniałem również mają serwisy na dobrym poziomie - nie to co na przykład #dziejesię z Telewizji WP które to owszem mają dobrą czołówkę ale taką sobie grafikę.
Wydarzenia z Polsatu faktycznie dają radę na tle tych serwisów choć właściwie przyszdł czas aby zaczęły im dorównywać.

Użytkownik Poland edytował ten post 22 lipiec 2017 - 20:55

#4 Kirk

Kirk

Ekspert

• Użytkownicy
  • 5580 postów
  • Od: 07 cze 2014

Napisano 05 wrzesień 2017 - 19:57

Od wczoraj główny wieczorny dziennik France 2, czyli "Le journal de 20 heures" (skrótowo obecnie zwany "20 heures"), jest nadawany z nowego studia, ma też nową czołówkę (ale motyw muzyczny pozostał bez zmian):

Ciekawy patent z tym rozsuwanym stołem zrobili.

Słuchajcie "Medialnych" ;) https://www.youtube....iPjQXaA--aQm8sA

A tu nasz program na Facebooku: https://www.facebook...alni.SATKurier/

#5 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • 6931 postów

Napisano 11 październik 2017 - 15:53

U nas też jest podobny patent, tyle źe z rozsuwaną bramą a nie stołem - mam tu na myśli oczywiście początek "Wydarzeń" Polsatu.
Tymczasem od jesieni nową oprawę zyskał "TV Avisen" czyli duński odpowiednik naszych "Wiadomości" nadawany w telewizji publicznej DR1:

Dla porównania tak wyglądała poprzednia czołówka:

W moim odczuciu poprzednia wersja TV Avisen zdecydowanie miała lepsze intro, ponieważ to wszystko jakoś zgrabniej wyglądało :)

#6 Poland

Poland

Ekspert

• Użytkownicy
  • 6931 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 00:28

Ja tymczasem oglądałem dzisiaj czeskie "Udalosti" o 19:00 i przyznam że sam serwis przyznam że zdecydowanie jest lepszy pod niemal każdym względem (od czołówki i grafiki przez studio, aż 50 minutową długość, studio po formułę) od "Wiadomości" i "Panoramy" razem wziętych.

#7 Pepek94

Pepek94

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1249 postów
  • Od: 28 lis 2009
  • LokalizacjaTOS/powiat ostrowiecki

Napisano 05 luty 2018 - 18:34

Dzisiaj programy informacyjne od France 3 zyskały już nową oprawę graficzną. Dostosowano do wprowadzonego tydzień temu logotypów FTV.

NARODOWY

JEDEN Z REGIONALNYCH

Moim zdaniem, oprawa jest bardzo dobra i świetna. Kawał dobrej roboty.

EDIT: Jakiś bot wyskoczył. Więc podmieniałem na inne.

Użytkownik Pepek94 edytował ten post 05 luty 2018 - 18:36

Cyfrowy Polsat:
Pakiet Familijny - Echostar DSB-717 (01.2007-30.09.2011)
Pakiet Familijny (Max - od 16.07.2014) HD - CPT HD5000 (od 30.09.2011)
DVB-T: MUX1/2/3 - Święty Krzyż | DAB+: MUX-R3 - Święty Krzyż (kanał 10D)

#8 Kirk

Kirk

Ekspert

• Użytkownicy
  • 5580 postów
  • Od: 07 cze 2014

Napisano 16 kwiecień 2018 - 22:41

Dzisiaj program informacyjny włoskiej Canale 5, czyli TG5, zyskał nową oprawę graficzną. Tak to się prezentuje w bloku porannym "Prima Pagina", nadawanym od 6:00 do 8:00, tutaj dano nowy sygnał:

A tak natomiast wygląda czołówka wydania o 8:00, pozostałe będą wyglądać w podobny sposób zapewne (choć możliwe że tradycji stanie się zadość i wydanie o 20:00 będzie mieć pełny napis "Telegiornale 5"):

W tym przypadku podmieniono jedynie wersję sygnału na taką używaną dotąd podczas wydania nocnego.

A jednak nie, nie ma rozwijanego napisu w głównym wydaniu:

https://www.youtube.com/watch?v=aUh1DqfdFpU

W ogóle to chyba zrezygnowali z lotów kamerowych, z tego co zauważyłem. To jest teraz nieco bardziej stateczne. Chociaż może to jakoś udoskonalą. Ale jak na razie widać że nawet zbyt dużego remontu studia nie było.

Użytkownik Kirk edytował ten post 16 kwiecień 2018 - 11:53

Słuchajcie "Medialnych" ;) https://www.youtube....iPjQXaA--aQm8sA

A tu nasz program na Facebooku: https://www.facebook...alni.SATKurier/