Jump to content

Recommended Posts

18 lipca dojdzie do wielkich zmian w portfolio kanałów Sky Sports obecnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

 

10 lipca Sky oficjalnie potwierdził, że kanały sportowe porzucą numeryczne nazewnictwo na rzecz tematycznych kanałów, które będą się skupiały na wybranych dyscyplinach czy wydarzeniach sportowych, a jednocześnie wprowadzona zostanie nowa pakietyzacja dla nich.

 

Nowy Sky Sports to:

 

- Sky Sports Main Event (zastąpi Sky Sports 1) - przeznaczony dla największych wydarzeń sportowych, jak Premier League czy najważniejszych meczów EFL, LaLigi, Ryder Cup, Major Golf, międzynarodowego Rugby Union, World Darts Championship i wiele więcej.

 

XzaUUHl.png

 

 

- Sky Sports Cricket (zastąpi Sky Sport 2) - przeznaczony rozgrywkom w krykieta.

 

SKY_SPORTS_CRICKET_KEYLINE_RGB.png

 

 

- Sky Sports Golf (zastąpi Sky Sports 4) - pokazywać będzie m.in. The Open, US Open, European Tour, PGA Tour, kobiece European i PGA Tour, Solheim Cup czy Ryder Cup.

 

SKY_SPORTS_GOLF_KEYLINE_RGB.png

 

 

- Sky Sports Premier League (zastąpi Sky Sports 5) - dom dla Premier League, wszystkie 126 spotkań na żywo, wraz z nowymi programami, w tym wieczorny program dyskusyjny. Kanał będzie miał także własną sekcję on demand dla każdego klubu Premier League, w których będą wywiady, dokumenty czy skróty.

 

SKY_SPORTS_PREMIER_LEAGUE_KEYLINE_RGB.pn

 

 

- Sky Sports Football - to tutaj będzie można zobaczyć ponad 900 meczów na żywo na sezon, w tym 127 meczów Sky Bet EFL, 300 meczów LaLiga, a także EFL Cup, SPFL, Puchar Szkocji, MLS czy Eredivisie.

 

SKY_SPORTS_FOOTBALL_KEYLINE_RGB.png

 

 

- Sky Sports Action (zastąpi Sky Sports 3) - pokazywać będzie to co się nie będzie mieścić na pozostałych kanałach.

 

- Sky Sports Arena - nowy dom dla Rugby Union, a także dla Super League w rugby, ATP (tenis), boksu, NFL, WWE, GAA, netballu i wiele więcej.

 

SKY_SPORTS_ACTIONARENA.png

 

Jednocześnie swoje nadawanie będą kontynuować Sky Sports F1Sky Sports News (do 18 lipca jako Sky Sports News HQ) oraz Sky Sports Mix (oba są dostępne w podstawowych pakietach w Sky).

 

SKY_SPORTS_F1_KEYLINE_RGB.png

 

QQn2Niq.png

 

7rRYuR1.png

 

Nowa pakietyzacja ma być bardziej wygodna dla abonentów. Wprowadzone zostaną pakiety dla pojedynczych kanałów.

- 1 pakiet kanałowy będzie kosztować £18/mies.

- 2 - £22/mies.

- 3 - £26/mies.

 

Całość będzie wciąż kosztować £27.50. Cena ta jest zamrożona na 12 miesięcy. Ceny nie obejmują dodatkowych opłat, jak wersje HD (to ma kosztować £2 dla pakietu, nie jak obecnie £6 do całego pakietu). Natomiast kanały Sky Sports Arena i Sky Sports Action tworzą jeden channel pack. Natomiast Sky Sports Main Event będzie dostępny jedynie po wykupieniu całego pakietu Sky Sports. Dotychczasowi abonenci dostaną pełny pakiet z nowymi kanałami bez żadnych zmian.

 

Dla użytkowników NOWTV nic się nie zmieni. Wciąż będą mogli wykupywać Sky Sports na dzień, tydzień lub miesiąc. Jednocześnie będą mieli dostęp do wszystkich 10 kanałów, wraz z Sky Sports Mix, którego wcześniej nie było.

 

Virgin Media oraz TalkTalk TV także potwierdziły zmiany w swoich ofertach. BT TV również, który w ofercie będzie miał Sky Sports Main Event oraz Sky Sports Extra (odpowiednik Sky Sports Premier League dla tej oferty).

 

Nowa numeracja w EPG dekoderów Sky od 18 lipca:

121 | Sky Sports Mix

401 | Sky Sports Main Event
402 | Sky Sports Premier League

403 | Sky Sports Football

404 | Sky Sports Cricket

405 | Sky Sports Golf

406 | Sky Sports F1

407 | Sky Sports Action

408 | Sky Sports Arena

409 | Sky Sports News

 

Krótkie zapowiedzi nowego Sky Sports:

http://www.skysports.com/football/news/11095/10939129/the-new-sky-sports-watch-football-as-never-before-on-sky-sports-premier-league-and-sky-sports-football

http://www.skysports.com/watch/video/sports/golf/10942413/this-is-sky-sports-golf

http://www.skysports.com/watch/video/sports/cricket/10942416/this-is-sky-sports-cricket

http://www.skysports.com/f1/news/12433/10940375/the-new-sky-sports-watch-every-formula-1-race-live-on-sky-sports-f1

 

W czerwcu udział w rynku dla kanałów wynosił odpowiednio 0.59% (1), 0.78% (2), 0.08% (3), 0.17% (4), 0.06% (5), 0.15% (F1), 0.04% (Mix) i 0.39% (SSNHQ).

 

20 kwietnia minęło 26 lat od powstania Sky Sports.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jestem przekonany do takiej pakietyzacji  :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczególnie, że za rok mogą wprowadzić kolejne inne opłaty, skoro obecny pakiet Sky Sports jest "zamrożony" na 12 miesięcy z obecną ceną (bez HD!).

 

Co do BT TV, to Sky Sports Main Event będzie w praktyce zastępstwem za Sky Sports 1 i Sky Sport 2, a Sky Sports Extra jest specjalnym serwisem dla tego pakietu telewizyjnego, aby abonenci mogli mieć wciąż dostęp do wszystkich meczów Premier League wraz z BT Sport. Jest to efekt wymogu Ofcom z 2010 r. Wtedy Sky bardzo dominował na rynku i dlatego Sky Sports 1 i Sky Sports 2 musiały być udostępnione innym operatorem, dla dobra konkurencji. W 2015 r. to zniesiono, ale Sky dostało pewne ostrzeżenie. Stąd teraz będzie takie rozłożenie oferty pod BT TV.

 

W przypadku Sky, to nie będzie można wykupić Sky Sports Main Event oddzielnie, bo to będzie mieszanka tego co będzie pokazywane na pozostałych kanałach, np. jakiś mecz Premier League, LaLiga czy golfa. Symultanicznie oczywiście. Nie chcą ryzykować i mieć start z tego powodu, bo wtedy wiele osób wykupiłoby jedynie jeden pakiet kanałowy za £18 + £2 z przekaz w HD.

 

W samej pakietyzacji na pewno z czasem będą haczyki. Im jedynie zależy na tym, aby zarobić na swoich zakupach.

 

Powołując się na pewien wpis z angielskiego forum.

Estimated rights fees:

 • Sky Sports Premier League – £1,392m per season
 • Sky Sports Football - £150-£200m per year (EFL, Scottish, UEFA Nations League/Qualifiers, La Liga, other filler)
 • Sky Sports Cricket - approx £100m per year (will be nearer £240m from 2020)
 • Sky Sports Golf – £130m a year (majors approx £30m a season - assuming all are retained - plus PGA Tour & European Tour. Might be more than this.
 • Sky Sports F1 – £45m per season - £167m a year from 2019
 • Sky Sports Action/Arena - approx £150m a year (Super League, Euro Rugby, Darts, WWE, non football filler)

 

.

Edited by Emil.1603

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sky Sports Racing nowym uzupełnieniem w portfolio samodzielnych kanałów Sky Sports.

 

16b95eec95078.png

 

Sky Sports Racing zastąpi At the Races, w którym Sky ma swoje udziały od 2004/2005 r. Do zmiany ma dojść na początku 2019 r. Jednocześnie Sky ma zwiększyć swoje udziały w spółce operującej kanał z 49.2% do 50.2% zyskując przy tym większość.

 

Sky Sports Racing będzie nadawać w HD, a produkcja ma się odbywać w Sky Studios w zachodnim Londynie. Pakietyzacja się nie zmieni, czyli Sky Sports Racing będzie dostępny od najniższego pakietu, obok Sky Sports Mix oraz Sky Sports News.

 

Jednocześnie Sky poinformował, że podpisano 10-letnią umowę na pokazywanie wyścigów z torów Chester i Bangor-on-Dee. Obecnie są pokazywane przez konkurencyjne Racing UK.

 

At the Races obecnie pokazuje na żywo wyścigi z 23 torów w Wielkiej Brytanii, przy czym Racing UK ma prawa do 37.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te nazwy kanałów są absurdalne, po co dedykowany kanał dla F1 skoro ona leci tylko raz za dwa tygodnie a tak reszta to powtórki. Po utracie praw do La Liga ich oferta piłkarska cały czas maleje nie jest warta swojej ceny i uruchomiania kolejnych kanałów, poprzednie nazewnictwo było o niebo lepsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki temu abonent może wykupić tylko to co go interesuje.Oferta nie maleje,zrezygnowali z ligi której najlepszy mecz obejrzało 277 tyś ludzi.Resztę oglądało po kilka tysięcy.Dla porównania mecze Stoke z Liverpoolem oglądało 559 tyś ludzi.Więc idą tam gdzie klient płaci.Na F1 zaś leci mnóstwo rzeczy o F1 które np powinien pokazać Eleven ale nie robi tego.I znów napiszę.Jeśli ktoś chce obejrzeć tylko F1 płaci za F1 a nie np krykiet czy piłkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko czy to rzeczywiście się opłaca? 1 kanał kosztuje £18/mies., 2 kanały to £22, 3 kanały to już £26. Natomiast całość to £28 bez zobowiązania, a przy zobowiązaniu na 18 miesięcy chcą "jedynie" £20/mies. Nie zapominajmy także o tym, że Sky - jako nowoczesna platforma w Europie - wciąż lubi być złodziejem i zamiast udostępnić coś co już jest standardem od paru lat w pakiecie, to chcą za to dodatkową kaskę. Mowa oczywiście o HD, do którego trzeba byłoby dopłacić £6/mies. Zwłaszcza, że dekoderów SD również od lat nie oferują. Ale to tyczy się samego pakietu Sky Sports, bo przy pakiecie bazowym za HD chcą £5/mies.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzisz,tylko że w Polsce za takie HD też by się płaciło.Standardem w Europie (nie tylko w Polsce) są tylko literki HD.A czy się opłaca?Opłaca bo oszczędność 10 funtów miesięcznie to 120 na rok.A to dużo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Polsce kiedyś się płaciło, a teraz to jest normalnie w pakiecie. Więc tym bardziej dziwi mnie taka głupota w takim Sky, które często było powodem do zazdrości na naszym rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś.W Polsce nie masz HD jakie jest w Sky.I tu jest problem.A transpondery kosztują.Zresztą BT również za HD bierze kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NBA w Sky Sports przez 4 lata.Nowy kontrakt obejmuje 170 meczów w sezonie na wyłączność,42 mecze z tzw prime time w weekendy.https://www.skysports.com/more-sports/basketball/news/12375/11526415/sky-sports-and-nba-announce-four-year-broadcast-and-digital-partnership

Edited by Mr. Orbita
Bardziej pasuje do wątku kanałów niż platformy - przenoszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sky Sports przedłużyło kontrakt na prawa do wyłącznych rozgrywek Scottish Professional Football League w latach 2020–2025. Co oznacza, że BT Sport nie będzie już pokazywać żadnych meczów. Sky Sports każdego sezonu pokaże do 48 spotkań na żywo, w tym play-offy na dedykowanym kanale Sky Sports Football.

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muszę to napisać.Mam przyjemność oglądać mecz Man United z Bournemouth i życzę każdemu komentarza takiego jak oferuje właśnie ta stacja.Dyskusja spokojna dwóch panów Martina Tylera i Jamie Carraghera.

Panowie w przeciwieństwie do panów z Canal+ nie usiłują mi powiedzieć co się dzieje na boisku jakbym był ślepy klepiąc jak dwie katarynki...często pozwalając cieszyć się atmosferą ze stadionu nie odzywając się w ogóle.

Super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

W jaki sposob w Polsce mozna uzyskac dostep do tresci UHD SKY?

Poniekad kanaly Sky Sport Bundesliga UHD i Sky Sport UHD sa dostepne na SKY Deutschland na Astrze 19.2E natomiast na 28.2 E SKY UK.

Czy to jest wogole mozliwe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duża antena jeśli chodzi o brytyjski Sky i ktoś w uk kto Ci to weźmie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Imnotarobot napisał:

Witam,

W jaki sposob w Polsce mozna uzyskac dostep do tresci UHD SKY?

Poniekad kanaly Sky Sport Bundesliga UHD i Sky Sport UHD sa dostepne na SKY Deutschland na Astrze 19.2E natomiast na 28.2 E SKY UK.

Czy to jest wogole mozliwe?

Myslisz ze tam wiecej tresci w UHD ,niestety masz 1 mecz PL 1 mecz BL w kolejce  Formula 1 i pare wybranych CL i EL. To w SKY DE jak u angoli jest niewiem . W sumie 130 ×live

Edited by andi64

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...