Skocz do zawartości

Ariva 202 i 103 problem z Unicable


akwedukt76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
Z racji tego , ze mam do góry doprowadzony jeden przewód  i nie chcąc kucia w scianach - zakupiłem konwenter Blue  Line SCR 21 :
https://www.eltrox.pl/konwerter-blue-line-unicable.html
 
do tego rozgałeżnik taki :Axing SVE 20-01 :
https://www.eltrox.pl/rozgaleznik-ax-sve-2-01.html
 
Trzeci dekoder na dole podpięty w tryb legacy - tu jest ok
 
wszystko ładnie tylko na Arivie jednej 202 i drugiej 103 - działają tylko programy z jednego transpordera :(:(  po przełączeniu na kanał z innego - wyświetla komunikat o braku sygnału :( i ciemność . 
W ustawieniach anteny mam poustawiawiane na Unicable  , ale jak działa sam jeden z modeli to jest ok , jak włączę drugi równocześnie to przy zmianie programu gubi sygnał .

kombinuję 3 godz i zgłupiałem :(
Za wszelkie podpowiedzi z góry dzięki 

pozdr 
Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale poza Unicable (9750-10600) w menu wybrałeś różne kanały IF? Tam trzeba wcisnąć zielony, dla jednego tunera wskazać jeden IF, a dla drugiego inny. Co więcej - w Arivach wpisane są fabrycznie inne częstotliwości niż używa ten LNB, więc najpierw trzeba wyedytować.

 

Czyli wchodzisz w ustawienia anteny w menu Fergusona, przy wybranym Unicable (9750-10600):

- na tunerze 1 wciskasz zielony i upewniasz się, że wybrany jest IF 1 - 1210 MHz

- na tunerze 2 wciskasz najpierw czerwony, przy 2 zmieniasz częstotliwość na 1420 MHz, zapisujesz, wciskasz zielony, wybierasz 2 - 1420 MHz i zapisujesz.

 

Jeśli dwie Arivy są na tej samej częstotliwości IF Unicable, to się zakłócają.

 

Jeśli tak zrobiłeś i dalej nie działa, no to jeszcze zbadaj, czy Arivy są na nowym sofcie - może jakiś bug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...