Skocz do zawartości

VIVA Polska


Gość Peter Parker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie, bo sygnał może być kodowany a udostępniany operatorom za darmo. Dla mnie to bez różnicy, bo mam kablówkę, a akurat z takiego błahego powodu abonamentu mi nie podniosą :) W każdym razie widać, że VIVA celuje teraz do innej grupy widzów, bardziej zamożnej i starszej niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak raz zakodują to już nie odkodują, chyba, że powrócą do grania tylko teledysków. Jeśli kupili różne formaty jedynie z licencją do grania w Polsce ( różnica w cenie z licencją polską i np. europejską jest gigantyczna) to muszą zakodować i tyle. Widocznie sobie to wszystko obliczyli, przecież nie robią tego w ciemno. Zbadali rynek, dowiedzieli się ile osób ogląda ich poprzez różne kablówki i platformy a ile jako FTA i musiało wyjść, że strata nie będzie duża. Przecież VIVA jest wszędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VIVA będzie udostępniana platformom za darmo to jestem na tak... (bo przecież pani manager od PR mówi, że chodzi im tylko o to by VIVA nie była dostępna poza granicami kraju naszego, pięknego kraju).

 

ESKA wyprzedza 4FunTV i szykuje się do ataku na VIVĘ, ESCE już nie dużo brakuje by pokonać VIVĘ w oglądalności:

http://media2.pl/badania/93809-Muzyczna ... n=slidebox

W raporcie stacji muzycznych po raz pierwszy nie uwzględniono kanału MTV Polska.
Nareszcie, bo to kanał muzyczny nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak ktoś mówi - VIVA będzie udostępniana za darmo, a kodowanie jest tylko związane z licencjami. Z drugiej strony dziwi mnie to - w zasadzie w ramówce są chyba programy takie same jak w Niemieckiej VIVIE, która musi mieć licencje na Europę... no, ale w Polsce jak zwykle wszystko się "nie opłaca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwyr Dzięki za fotkę, a swoją drogą chyba nie mają co w tym "Viacom`ie" robić z pieniędzmi, skoro dają cały zestaw, tzn. moduł z kartą, a nie samą kartę :D

Jak VIVE nadawali Niemcy to kablówki dostawały też profesjonalne IRD ;) Niestety teraz trzeba zmienić bo ma tylko czytnik na karty Cryptoworks a nie ma CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo VIVA DE ma pewnie większy budżet i mogą sobie pozwolić na puszczanie wielu produkcji MTV i nie tylko, za darmo, po wykupieniu licencji europejskiej, która jest droższa i im się to opłaca. W ogóle VIVA DE chyba dobrze wyszła na tych zmianach od 2011 roku.

 

Mi się wydaje, że to kodowanie spowodowane jest rozpoczęciem emisji FUTURAMY, bo produkcje MTV to chyba mogliby emitować bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carlos78, jak stracą?. VIVA Polska zapewne zostanie zakodowana jak inne kanały z tp. 11,075 V w systemach Cryptoworks - dla sieci kablowych, Conax - dla N, N na kartę i Telewizji na Kartę SD/HD, Nagravision 3 - dla CP, Seca Mediaguard 4 - dla Cyfry+ oraz Viaccess PC 3.0 - dla Orange. Dostęp do VIVA Polska stracą tylko posiadacze zwykłych dekoderów FTA, którzy nie korzystają z żadnej platformy DTH.

 

@CRSMTH, niemiecki rynek jest innych niż nasz. Zapewne Niemcy kupują innego rodzaju licencje i tyle. Dlatego VIVA Germany jest nadal FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądalność na pewno wzrośnie wraz z kodowaniem - to tylko VIACOM, na pewno to zbadali. Wg mnie raczej kolejny krok do zmniejszenia oglądalności. Co prawda odbiorców FTA nie wliczało się do statystyk oglądalności, bowiem jak to precyzyjnie określić. Jednak zmiany póki co są wątpliwe. Dalej podtrzymuję, że za 2 lata będzie to klon MTV w znikomej ilości muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah kodują VIVE. No nareszcie posiadacze zwykłego odbiornika FTA nie będą musieli oglądać tego [beep]u.

 

Zgadzam się. Co do oglądalności, o czym niektórzy wspominają - to jasne, że po zakodowaniu i zMTVnowaniu ramówki oglądalność przybliży się do oglądalności MTV, która to stacja wypadła już z zestawienia kanałów muzycznych.

 

Oglądalność na pewno wzrośnie wraz z kodowaniem - to tylko VIACOM, na pewno to zbadali. Wg mnie raczej kolejny krok do zmniejszenia oglądalności. Co prawda odbiorców FTA nie wliczało się do statystyk oglądalności, bowiem jak to precyzyjnie określić. Jednak zmiany póki co są wątpliwe. Dalej podtrzymuję, że za 2 lata będzie to klon MTV w znikomej ilości muzyki.

 

Z tego co czytałem, to oglądalność określa się przez badania telemetryczne (za wikipedią: "W wylosowanych gospodarstwach domowych zamontowane są telemetry, podłączone do sprzętu telewizyjnego, które rejestrują czas włączenia i wyłączenia telewizora oraz identyfikator odbieranej stacji."), tak więc myślę, że posiadaczy odbiorników FTa też uwzględniają, oczywiście w takim stosunku, jak jest na prawdę w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci platform DTH oraz sieci kablowych nawet nie zauważą tego, że VIVA Polska zostanie zakodowana, bo dla nich nic się nie zmieni. To ci, którzy mają dekodery FTA stracą dostęp do tego kanału po 17.07. Poza tym VIVA Polska już kiedyś była kodowana. Co prawda tylko przez chwilę, ale była, na samym początku, gdy wystartowała w 2000 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Na stronie VIVY w opisie programu "Week Top 10" jest napisane, że będzie prowadził go Daro. Może od 17 lipca będzie to kontynuacja Chartsurfera? :)

Tutaj nowy opis do Week Top 10:

 

Podsumowanie muzyczne tygodnia. Wybieramy i prezentujemy 10 najlepszych klipów w weekend! Pomiędzy klipami prezenter Daro, wcieli się w wybrany przez siebie zawód: raz będzie mechanikiem samochodowym, innym razem krawcem czy szewcem. Week Top 10 to dawka porządnej muzyki przeplatana żartobliwymi wejściami Dara, który niczym kameleon przeobraża się w rożne postacie.

Czyli Week Top 10 będzie taki jak Chartsurfer tylko z 10 miejscami, a nie 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już nie będzie ta VIVA co była sam [beep] i koniec . Po 17 lipca dalej będe miał do niej dostęp ale raczej oglądać nie będe jak będzie sam pop z USA i badziewia . Ale oglądalność mam nadzieję że im poleci . Zakodowanie sygnału pewnie nastąpi 17 lipca o 6.00 rano .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Viva pewnie myśli że każdy ma tak dobry internet że ogląda klipy w necie, wielu ma internet mobilny i potrzebuje stacji muzycznych żeby być na bieżąco - viva niech się lepiej przemianuje na stacje rozrywkową i zniknie z telemetrii stacji "muczycznych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carlos78, jak stracą?. VIVA Polska zapewne zostanie zakodowana jak inne kanały z tp. 11,075 V w systemach Cryptoworks - dla sieci kablowych, Conax - dla N, N na kartę i Telewizji na Kartę SD/HD, Nagravision 3 - dla CP, Seca Mediaguard 4 - dla Cyfry+ oraz Viaccess PC 3.0 - dla Orange. Dostęp do VIVA Polska stracą tylko posiadacze zwykłych dekoderów FTA, którzy nie korzystają z żadnej platformy DTH.

Stracą ponieważ komunikat głosi ze dostęp będzie tylko na terenie PL. Są takie systemy kodowania dość popularne w Anglii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...