Skocz do zawartości
  • 0

nc+ i CP na jednym zestawie antenowym - konfiguracja


remekb
 Udostępnij

Pytanie

Wiem, że podobne pytania już były ale... no właśnie... podobne.

 

Mianowicie mam obecnie nc+ (3 dekodery), jednak z uwagi na wycofanie z PL Universal Channel mam okazję do wypowiedzenia umowy do końca roku. Chciałbym obniży koszty tv (obecnie ok. 190 zł / m-c), jednak nie chcę rezygnować z C+ (pomimo coraz uboższej oferty sportowej, nadal mają Eklstraklapę i Angoli), więc pomyślałem o takim rozwiązaniu:

 

- rezygnacja z obecnego pakietu nc+

- podpisanie nowej umowy z najniższym możliwym pakietem z c+

- podpisanie umowy z CP (Liga Mistrzów od 2018/2019) na możliwie najwyższy pakiet (ponieważ mam tel w Plusie, mogę skorzystać z opcji SmartDOM)

 

Na dzień dzisiejszy wychodzi mi, że za całość zapłaciłbym ok. 110 zł / m-c.

 

Jednak rodzi się tutaj pytanie - jak to wszystko podłączyć?

 

Obecnie mam konwerter quad (2 kable do mediabox'a i po jednym do dwóch box+).

 

W CP interesujący wydaje się dekoder EVOBOX PRV, przy czym przy tym modelu musiałbym wymienić konwerter na Unicable.

 

Macie jakieś inne sugestie na połączenie dwóch platform?

 

Dodam jeszcze, że docelowo chciałbym mieć jeden dekoder z nc+ i 3 z CP (głowny + dwa multiroom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Krzysiek11:)

Wymiana konwertera na konwerter octo lub zainwestowanie w konwerter Unicable II dostępny na wolnym rynku oraz jego odpowiednie zaprogramowanie zarówno pod dekodery CP jak i nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No OK, a jak to się ma do wykorzystania pełnych możliwości dekodera Polsatu? Chodzi mi m.in o możliwość jednoczesnego nagrywania 3 różnych kanałów podczas oglądania czwartego (tak, wiem, że prawdopodobnie z tego w ogóle nie skorzystam, ale możliwość wolę mieć :)).

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym proponował instalacje multiswitchową opartą na UNICABLE II np ten: https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-II-52-%2C-9734PL-Johansson/31450

Masz wtedy dwa wyjścia UNICABLE (w tym UNICABLE I oraz  UNICABLE II). Wówczas EVOBOX podłączasz pod UNICABLE II, dekoder z nc+ pod UNICABLE I, a pozostałe 2 dekodery Polsatu do pozostałych wyjść.

Do tego jeszcze konwerter QUATRO i wszytko powinno śmigać.

 

Jeżeli coś pomyliłem to mnie poprawcie, ale wydaje mi się że wszystko powinno być OK.

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym proponował instalacje multiswitchową opartą na UNICABLE II np ten: https://satsklep.pl/...Johansson/31450

Masz wtedy dwa wyjścia UNICABLE (w tym UNICABLE I oraz  UNICABLE II). Wówczas EVOBOX podłączasz pod UNICABLE II, dekoder z nc+ pod UNICABLE I, a pozostałe 2 dekodery Polsatu do pozostałych wyjść.

Do tego jeszcze konwerter QUATRO i wszytko powinno śmigać.

 

Jeżeli coś pomyliłem to mnie poprawcie, ale wydaje mi się że wszystko powinno być OK.

 

OK, człowiek przeczytał kilka razy i zrozumiał :)

Ale dla pewności:

Dekodery "główne": Evobox i mediabox+ podłączam do tych bocznych wyjść switch'a, a dodatkowe po rozdzieleniu sygnału, np. z przewodu CP?

W jaki sposób zasilić multiswitch??

 

A przy okazji, nie wystarczy multiswitch 9733PL?

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu. Na forum jest już oddzielny wątek dotyczący doboru konwertera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pozwoliłem sobie przygotować taki mały "schemat" podłączenia (tak, wiem, że konwerter nie jest podłączony poprawnie - szczegół).

Proszę, napiszcie, czy dobrze wszystko rozumiem i - najważniejsze - jak dostarczyć zasilanie do switcha?

 

9j4wxsk3apvc.jpg

Edytowane przez remekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Potrzebujesz jeszcze zasilić multiswitch unicable i odpowiednio skonfigurować swa hd3000 i wifipremiumboxa.

 

Z tego co się orientuję do tego multiswitcha dedykowany jest osobny zasilacz ale zostało mi w głowie, że dość drogi (mogę się mylić co do ceny).

 

Ja korzystałem z zasilania takiego (innej firmy ale to szczegół) https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-58-MS-BL58B-Blue-Line-/460 . Podłączone było to w ten sposób:

 

Antena quattro --> multiswitch unicable --> multiswitch zwykły. Z multiswitch unicable jeden przewód do evoboxa a drugi do dwóch hd3000 przez gniazdko przelotowe. Do wyjść multiswitcha zwykłego podłączone były inne dekodery działające w trybie uniwersalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...