Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój przed chwilą zrobił coś z czym się jeszcze nie spotkałem- gram na lapku, jednym okiem oglądam Fakty na TVN, mówią o O.Tokarczuk i nagle cisza- myślałem że to coś ci z tvnu sknocili, ale nic, zmieniłem kanał na Polsat- cisza i nagle w rogu pokazuje się informacja o Nieobsługiwanym formacie dźwięku! powrót na TVN- to samo, zrobiłem reset wtyczkowy i pomogło, ale co to było to nie mam pojecia, spotkał się ktoś z takim zagraniem :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamil :D napisał:

Problem z EPG na  BBC First  nie tylko w CP jest problem nie nadają EPG dla tego kanału.

Brednie, ja mam Platformę Canal+ i mam na BBC First zarówno EPG, jak i logotyp na belce. Dodam, że BBC First na sat idzie z tego samego tp. dla obydwu platform, czyli tp. PC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, OlafS napisał:

spotkał się ktoś z takim zagraniem

Tak, ale tylko z dwa razy coś takiego u siebie widziałem.

Natomiast od niedawna zawsze po włączeniu dekodera po kilku sekundach wyświetlania normalnego obrazu i dźwięku nagle na kilka sekund wyłącza się obraz.

Pierwszy raz jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że mi OLED'a szlag trafia (dżwięk przez kino domowe leci), albo coś z kablem HDMI, ale to chyba ma związek z rozpoczęciem zapisu obrazu i dźwięku przez dekoder na dysku wewnętrznym zaraz po włączeniu, tak aby funkcja TimeShift działała (u mnie chyba to zaczęło się sypać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacekgothic napisał:

Tak, ale tylko z dwa razy coś takiego u siebie widziałem.

Natomiast od niedawna zawsze po włączeniu dekodera po kilku sekundach wyświetlania normalnego obrazu i dźwięku nagle na kilka sekund wyłącza się obraz.

Pierwszy raz jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że mi OLED'a szlag trafia (dżwięk przez kino domowe leci), albo coś z kablem HDMI, ale to chyba ma związek z rozpoczęciem zapisu obrazu i dźwięku przez dekoder na dysku wewnętrznym zaraz po włączeniu, tak aby funkcja TimeShift działała (u mnie chyba to zaczęło się sypać)

Mam ten sam problem odkąd weszła wersja softu 3.x. Już się przyzwyczaiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo akurat 1080i to nie jest żadna uniwersalna odpowiedź, zwłaszcza w czasach tv 4K. Pomijam tez kwestie, że jakieś 30% listy CP to nadal kanaly SD ;).

Lepiej "organoleptycznie" sprawdź co wygląda lepiej u Ciebie, i to nie tylko obraz ale też czy grafika ekranowa jest wyraźna bo z tym bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, czytnik napisał:

Jak ma być ustawiona rozdzielczość ?

1080i  czy 1080p

 

28 minut temu, support458 napisał:

Sto razy o tym było! 1080i taka jest emisja kanałów HD na satelicie.

Ale jeśli chodzi o ten dekoder to ja mam ustawione 1080p, porównywałem oba ustawienia i na P jest jakby bardziej "soczysty" obraz, nie wiem jak to jest na innych TV, ale na swoim Samsungu tak oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór. Wiem jak Evobox PVR był kalibrowany, więc podałem właściwą z poziomu oprogramowania opcję 1080i.

W Evobox PVR zostały wyłączone wszelkie "polepszacze" na poziomie oprogramowania procesora, tak aby obraz docierał w źródłowym stanie do procesora wideo w TV w których i tak fabrycznie obraz jest dodatkowo przetwarzany. 99% użytkowników nie zmienia ustawień fabrycznych., Podwójne przetwarzanie obrazu w dekoderze i TV ma odwrotnie proporcjonalny skutek w stosunku do jakości wejściowej z emisji np. sat. Pardoksalnie obraz traci na jakości np. na szczegółach. Aby to dostrzec trzeba mieć dwa identyczne tv identycznie skalibrowane i to samo źródło sygnału.

"Polepszacze" w telewizorach robią "cuda" z obrazem, ale na pewno nie dodadzą w obrazie linii których nie ma :)

Edytowane przez support458
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bugmenot napisał:

Dodatkowo akurat 1080i to nie jest żadna uniwersalna odpowiedź, zwłaszcza w czasach tv 4K. Pomijam tez kwestie, że jakieś 30% listy CP to nadal kanaly SD ;).

Lepiej "organoleptycznie" sprawdź co wygląda lepiej u Ciebie, i to nie tylko obraz ale też czy grafika ekranowa jest wyraźna bo z tym bywa różnie.

Dokładnie. To oczy nie zadecydują co lepsze (subiektywnie ofc )a nie cyfry na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, support458 napisał:

Twój wybór. Wiem jak Evobox PVR był kalibrowany, więc podałem właściwą z poziomu oprogramowania opcję 1080i.

W Evobox PVR zostały wyłączone wszelkie "polepszacze" na poziomie oprogramowania procesora, tak aby obraz docierał w źródłowym stanie do procesora wideo w TV w których i tak fabrycznie obraz jest dodatkowo przetwarzany. 99% użytkowników nie zmienia ustawień fabrycznych., Podwójne przetwarzanie obrazu w dekoderze i TV ma odwrotnie proporcjonalny skutek w stosunku do jakości wejściowej z emisji np. sat. Pardoksalnie obraz traci na jakości np. na szczegółach. Aby to dostrzec trzeba mieć dwa identyczne tv identycznie skalibrowane i to samo źródło sygnału.

"Polepszacze" w telewizorach robią "cuda" z obrazem, ale na pewno nie dodadzą w obrazie linii których nie ma :)

support458 wie co pisze . Mi pomógł przy przekontrastowaniu obrazu w tv Panasinic ,po jego wytycznych telewizor śmiga i obraz żyleta

Edytowane przez karle2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...