Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

W dniu 29.07.2019 o 21:36, _Kaczy napisał:

U mnie po aktualizacji do 3.2 pojawił się nowy problem, którego wcześniej nie było. 

Przy oglądaniu materiałów z pvr i włączeniu się nagrywania cofa oglądany materiał pvr do samego początku. 

W dniu 26.08.2019 o 05:47, xut2zs napisał:

A też macie tak że po wznowieniu jakiegoś nagrania opcją wznów uruchamia mimo wszystko od początku ?

Dziękuję za zgłoszenie. Przekazałem je do odpowiedniego działu. Sytuacja nie powinna mieć już miejsca przy kolejnej aktualizacji, która zostanie udostępniona możliwie najszybszym czasie.

• Haha 3

A co to za różnica, czy jest Nagra, czy Irdeto? Przecież systemy kodowania pod to nie podlegają. ;)

Polsatowe IPTV i odtwarzanie materiałów w Catchup jest kodowane w Irdeto przecież... 

1. Jaki jest sens kodowania tego? 

2. A jak już, to przecież można tam użyć SimulCryptu. 

;)

Posted (edited)

Irdeto ma krótko mówiąc ciekawe technologie zwalczania iptv:

https://resources.irdeto.com/piracy-control/datasheet-irdeto-tracemark-for-ott

Polecam zapoznać się z pdfem jak to działa, na to nie zadziała żaden ebajowy watermark remover w locie.

U nas daleka do tego droga, są alternatywy -  pierw muszą zabezpieczyć karty na sat i w kablówkach. Ale jak widać CP pewnie owy ficzer nabył rozpoczynając małżeństwo z Irdeto i nie ma problemu aby to wdrożyć na cdn'ach netiowych czy atende - nie wiem na których to się nagrywa.

Edited by kozaa

Możliwość cofnięcia "Trudnych spraw" to nie jest takie byle co, musi być zabezpieczone... ;) 

• Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

19 minut temu, SatExpert napisał:

1. Jaki jest sens kodowania tego? 

2. A jak już, to przecież można tam użyć SimulCryptu. 

;)

1. Umowy contentowe wymagają?

2. Owszem, ale to zapewne niemałe koszty i na testy sie nie opłaca robic.

W sumie to widac po CP jakąś niespieszną konsekwencje w przechodzeniu do IP. Podejrzewam że stopniowo pojawią się kolejne ficzery oparte o IP.  Dekoder 4k tez pewnie w koncu sie pojawi jak polskie mainstreamowe kanaly zaczna nadawac w 4k.

Witam. Mam Evobox Prv i chciałem wykorzystać usb do odtworzenia plików „filmy” z mojego  Pendriv’a. Mam wizje,ale nie mam dźwięku. Jak załącza mi się film to w górnym prawym rogu pokazuje mi się informacja. 

„Nie obsługuje tego formatu dźwięku”. Jakieś pomysły. Pozdrawiam. 

Czyli jaki format? Ja nawet nie wiem jak sprawdzić jaki format jest obsługiwany haha. Jestem bardzo „opóźniony” w takich sprawach haha. 

Dzięki za odp. 

Pozdrawiam. 

czytając wcześniejsze posty zrozumiałem że na dekoderze evobox pvr nie ma możliwości cofnięcia programu do kilku godzin wstecz jeśli przegapiło się jakiś program /

@wojtekmadia2

Myślę że to kwestia dodania lub tylko odblokowania tej funkcji

Jakby to CP wdrozyl do zmiazdzyl by nc+ na amen. Usluga w evobox IP jest geniealna.

Posted (edited)
W dniu 28.08.2019 o 01:10, Animal napisał:

Czyli jaki format? Ja nawet nie wiem jak sprawdzić jaki format jest obsługiwany haha. Jestem bardzo „opóźniony” w takich sprawach haha. 

Dzięki za odp. 

Pozdrawiam. 

Nie trawi formatu  .aac oraz  .e-ac3,należy konwertować do ac3 lub mp3 np. programem AudioExtractor a później mux audio i video w np. mkvtoolnix

Edited by Credens
dodanie treści

Panowie, oświećcie mnie (jestem kobietą), czy dekoder Evobox PVR będzie nadawał się do mojego starego telewizora.

Mam 9-letnią plazmę Panasonica i nie zamierzam zmieniać telewizora (bo jest dobry), ale chcę jutro wymienić Sagema ESI-88 na Evoboxa PVR.

jeżeli ma wejście HDMI to bez problemu, bo tylko takie wyjście posiada ów dekoder, no chyba że kabel HDMI-EURO

Dzięki za odpowiedź. Chyb ma dwa HDMI. Ale potwierdzi mi to jeszcze siostrzeniec.

Hej
Czasem na dwie lub trzy sekundy na TVN 24 pojawia mi się czarny ekran snr 13,2 spotkał się ktoś z was z czymś takim? Reszta kanałów działa bez problemu.

Reszta kanałów wydaje się być ok dlatego pytam bo być może to znowu kwestia softu.....;d