Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Nagrywa u Was Evobox filmy z VOD? Bo ja normalnie nastawiam nagrywanie ale nie mam nagrania.

PVR7000 to samo ,,VOD na życzenie do oglądania" nagrywał tylko były problemy z przyśpieszaniem obrazu.

W dniu 28.03.2019 o 11:36, ramzi84 napisał:

Nagrywa u Was Evobox filmy z VOD? Bo ja normalnie nastawiam nagrywanie ale nie mam nagrania.

nie nagrasz z VOD, zablokowane

Dekoder do wymiany? Od ponad 3 lat działał bez zarzutu i teraz jak go włącze to za każdym razem taki błąd. Próbowałem robić to co jest napisane na ekranie ale nie pomogło. Nie da się przywrócić ustawien fabrycznych bo po chwili pojawia się ten czerwony ekran. Jakiś pomysł?

1Y56YAv.jpg

Może na początek spróbuj zmienić kabe HDMI,może ten coś fiksuje, po za tym pytanie: czy TV nie zaciągnął jakiejś aktualizacji softu :?:  bo może i tu być problem

Posted (edited)

Raczej nie bo to stary TV. Mógł coś pobrać dekoder ale nie mam jak sprawdzić bo po 3 sekundach pojawia się ten błąd. Zobaczę z innym kablem.

//Jednak kabel był walnięty

Edited by TomoS

Panowie czy ktoś wie kiedy multiroom będzie aktywny w Evoboxsie? Dekoder jest super ale to już kolejny dekoder który będzie musiał iść na wymianę z powodu błędu karty 02. Praktycznie już przy każdej przekładce karty mam ten błąd i muszę wachlować kartą aby zniknął. Wymiana dekodera też mi nie na rękę ze względu na nagrania. Z dekoderem dodatkowym mam ten sam problem. 

Posted (edited)

Zakładka multiroom jest w Evobox już od dłuższego czasu podświetlona na szaro(nieaktywna).Chyba mieli w planach wdrożenie tego,lecz raczej nie zanosi się na to,aby dalej coś z tym zrobili.Tak samo z opcją MOBILNY PILOT i ZDALNE NAGRYWANIE. 

Edited by ARTIPAPK

@Davvvi spróbuj tak bardziej energicznie wsuwać kartę- taki strzał palcami ;)  kiedyś tez mi taki komunikat wyskoczył, poprawkę zrobiłem i zaskoczyło, teraz zawsze tak robię i działa za każdym razem.

Jest koniec drugiej dekady XXI w., a Ty radzisz "taki strzał palcami"???:jupi::chair:

Spoiler

• Haha 1

3 godziny temu, Davvvi napisał:

Panowie czy ktoś wie kiedy multiroom będzie aktywny w Evoboxsie? Dekoder jest super ale to już kolejny dekoder który będzie musiał iść na wymianę z powodu błędu karty 02. Praktycznie już przy każdej przekładce karty mam ten błąd i muszę wachlować kartą aby zniknął. Wymiana dekodera też mi nie na rękę ze względu na nagrania. Z dekoderem dodatkowym mam ten sam problem. 

Ta zakładka dotyczy zapewne MR sieciowego, kiedy dekoderem dodatkowym w usłudze Multiroom jest Evobox Lite.

16 godzin temu, fred12 napisał:

Ty radzisz "taki strzał palcami"

Oj, jajcarz z ciebie a myśli twe mocno nie uczesane🤣

:beer:

17 godzin temu, Vsat napisał:

Ta zakładka dotyczy zapewne MR sieciowego, kiedy dekoderem dodatkowym w usłudze Multiroom jest Evobox Lite.

Nie do końca tak jest, bo jak przedłużałem umowę to nie mogłem wziąść Evoboxa Lite jako dekoder dodatkowy, a chciałem.  Poza tym dekodery z serii HD także mają zakładkę Multiroom która też jest nie aktywna. 

Mam Evoboxa PVR jako główny i Lite jako multiroom i zakładki multiroom są nieaktywne

Cześć!

Mam problem z evoboxem ... zepsuł się chyba...

Przy włączaniu od kilku dni pojawiał się komunikat : "dysk pełny" 

W sumie nie miałem nic znaczącego w nagraniach to postanowiłem sformatować dysk z poziomu dekodera - po formacie dekoder już się nie włącza.

przy próbie uruchomienia pojawia się komunikat o aktualizacji oprogramowania , ale po 2-3 minutach prób download'u nic się nie dzieje i jest jest info " błąd pobierania..., etc."

stąd pytanie : dekoder się ucegilił/zepsuł ?  Jak to w ogóle możliwe ?

Druga sprawa : za dekoder co miesiąc płacę koszt wynajmu ( chyba złotówkę) : jak wygląda sprawa reklamacji w takim przypadku ?

9 godzin temu, oliho napisał:

Cześć!

Mam problem z evoboxem ... zepsuł się chyba...

Przy włączaniu od kilku dni pojawiał się komunikat : "dysk pełny" 

W sumie nie miałem nic znaczącego w nagraniach to postanowiłem sformatować dysk z poziomu dekodera - po formacie dekoder już się nie włącza.

przy próbie uruchomienia pojawia się komunikat o aktualizacji oprogramowania , ale po 2-3 minutach prób download'u nic się nie dzieje i jest jest info " błąd pobierania..., etc."

stąd pytanie : dekoder się ucegilił/zepsuł ?  Jak to w ogóle możliwe ?

Druga sprawa : za dekoder co miesiąc płacę koszt wynajmu ( chyba złotówkę) : jak wygląda sprawa reklamacji w takim przypadku ?

Zanieś kompletny z zasilaczem 

Takie dwa pytanka. Oglądam sobie tv na żywo, robię pauzę na długi czas. Wracam, odpalam. W jaki sposób mogę sprawdzić ile minut do tyłu jestem względem emisji na żywo? Niby pokazuje na tym poziomym pasku w którym miejscu jestem, ale nie ma czasu, można się tylko domyślać. 

Czasem zdarza się, że pauza sama się "zwalnia", gdy zastopuję w trakcie ogladania nagrany material, też tak macie?

3 godziny temu, luket napisał:

Niby pokazuje na tym poziomym pasku w którym miejscu jestem, ale nie ma czasu, można się tylko domyślać. 

Nie ma podanego czasu,który upłynął

3 godziny temu, luket napisał:

Czasem zdarza się, że pauza sama się "zwalnia", gdy zastopuję w trakcie ogladania nagrany material, też tak macie?

Skoro robisz takie długie postoje(a maksymalny to 3 godz.) to może łatwiej będzie ci uruchomić nagrywanie :?: wtedy i czas będziesz miał podany

Z tym że ta pauza sama zwalnia się po 10-15  minutach, nie po 3 godzinach. Nie zawsze, ale raz w tygodniu, może dwa, to na pewno. Dłuższych pauz niż kilkanaście minut raczej nie robię.

Witam. Posiadam od tygodnia dekoder EvoBox PVR z Cyfrowego Polsatu i chciałbym "spiąć"ze sobą cały sprzęt jaki posiadam, aby wszystko sprawnie działało. Wybaczcie, ale jestem laikiem w tych tematach i proszę o wyrozumiałość i porady. 

Posiadam:

Dekoder EVOBOX PVR Cyfrowy Polsat
Telewizor Samsung UE50HU6900
Soundbar Samsung HW-J355
Projektor Optoma ML330

Chciałbym aby dźwięk z TV jak i z projektora był na soundbarze. Gdzie mam powpinać HDMI oraz kabel audio optyczny? Proszę o szczegółowy opis.

Podłącz tak jak masz w instrukcji. Czyli AUX soundbar do tv, optycznym projektor do soundbara, dekoder do tv przez HDMI

73a3d99a2c58d045045a807fd048e365.jpg

W projektorze mam złącze  Audio Out 3.5mm s/pdif  a w soundbarze s/pdif ale takie inne niż jack. Są takie kable optyczne? Coś takiego jak toslink-3,5mm opti? Rozumiem, że projektor też muszę podłączyć do dekodera kablem HDMI? I będę musiał przekładać HDMI między tv a projektorem aby oglądać programy na tv lub na projektorze? Bo w dekoderze jest tylko jedno HDMI.

Jeśli w projektorze masz audio out to podłącz odwrotnie niż na poprzedniej grafice - tv z soundbarem optycznym, a projektor AUX]. Jeśli zamierzasz oglądać z dekodera na projektorze to pozostaje przekładać kabel HDMI lub kupić splitter HDMI ( np. https://hollex.pl/rozdzielacz-hdmi-1x2-4kx2k-p-791.html ) W zależności od budżetu splitterów jest mnóstwo, nawet możesz sterować pilotem na które wyjście na być kierowany sygnał.

Spojrzałem teraz na twój projektor. Najprościej kup taki kabel i sprawę z audio masz rozwiązaną.

19c347b3e52aae9f4a22fbd2184e6aa6.jpg