Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Już o tym pisałem. EVO starzeją się. Nie w sensie oprogramowania tylko wykonywania swoich funkcji. Zwalniają przełączanie kanałów, coraz częściej brak epg, znika to "wow", które było na początku:jupi:

• Confused 1
  • Upvote 1

Dla osób( w tym dla mnie ) po zmianie dekodera głównego na Evobox pvr efekt wow jest.

• Haha 1

Raz na tydzień-dwa i wszystko śmiga jak w rakiecie,niby to powinien być ostateczny wyjątek,ale ten typ tak ma i jak najbardziej mu to służy.

Reset fabryczny raz na tydzień.Super rozwiązanie :D

Jako ciekawostkę podam, że użytkowany turbodekoder od chwili wymiany w maju 2017 ani razu nie był resetowany do ustawień fabrycznych. Natomiast "mydelniczka" pracuje bez resetów od grudnia 2016.

Producent softu ten sam,więc albo graphyne nie dopracowali jak carbo albo to idzie kiepskim sprzętem.

• Confused 1

Posted (edited)

Ja na swoim egzemplarzu odkąd go mam,to ani razu resetu nie robiłem. Jak tylko pojawił się w ofercie to z rok później go nabyłem,listę ulubioną sobie ustawiłem i tak hula do tej pory.Sporadycznie może ze dwa,trzy razy były tylko problemy z epg.Niech tylko odtwarzanie poprawią z usb z tym dźwiękiem i listę radia internetowego niech zaktualizują i będzie ok.

Edited by ARTIPAPK

2 godziny temu, Pawel napisał:

Reset fabryczny raz na tydzień.Super rozwiązanie

A kto mówił o przywracaniu ustawień :?: wyjęcie wtyczki to nie przywracanie  :/

• Haha 1

11 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

i listę radia internetowego niech zaktualizują i będzie ok.

No tutaj, to już jest coraz mniej. Od roku jak posiadam Evo, to z 10 jak nie więcej stacji mi ubyło. A przez ten rok, to chyba tylko "Pogodę" i "Wnet" dodali.:D

• Haha 1
  • Upvote 1

18 godzin temu, OlafS napisał:

A kto mówił o przywracaniu ustawień :?: wyjęcie wtyczki to nie przywracanie  :/

Myślałem, ze odnosiłeś się do obu postów które mówiły o resecie fabrycznym i sieciowym.

W dniu 17.03.2019 o 18:15, Paweł 68 napisał:

Pamiętacie o tym ,  że powrót do ustawień fabrycznych czyni cuda.

Może to głupie pytanie ale czy przywrócenie ustawień fabrycznych kasuje liste ulubionych?

W dniu 9.03.2019 o 20:38, OlafS napisał:

Co ty wciskasz :?: kartę to ty możesz nawet co dzień przekładać- tylko po co, ale jak ją wsadzisz w jakimś pewnym czasie do drugiego deka to on zostaje odkodowany na określony czas- najczęściej na 2 tygodnie

A to przepraszam, nie wiedziałem

@Nugens Jeżeli zrobisz ustawienia fabryczne bez formatowania dysku to lista ulubionych nie zostanie skasowana.

• Like 1

Na "kółeczku" klawisz w prawo i "włącz podgląd" -wyjście podobne

PiP:przydatna funkcja, zwłaszcza na czas reklam podczas filmu lub meczu.

Jestem nowym użytkownikiem Evoboxa i pytanie - na wszelkich video promocyjnych, bądź Waszych, na pasku informacyjnym jest logo kanału, u mnie ich brak, czy one się pojawią, czy mam coś nie tak? Dekoder podłączony jednym przewodem antenowym, podłączony do internetu

Pojawią się loga to tylko kwestia czasu, zawsze na początku ich nie ma.

Zastanawiam się nad zmianą platformy myślałem o Evobox, ale jak czytam te wszystkie wpisy to jestem trochę przerażony. Często przewija się temat restartu, braku epg, naprawdę jest tak źle z tym dekoderem? 

Posted (edited)

Jestem nowym użytkownikiem Evoboxa i od 2 tygodni nie zauważyłem żadnych z opisywanych przez Ciebie niedogodności.

Edited by ramzi84
  • Upvote 1

Wszystko ma swoje plusy i minusy.Ten akurat model dekodera ma znacznie więcej udogodnień niż pozostałe dekodery operatora. Wszystko zależy od oczekiwań użytkownika. Jeden chce na przykład mieć możliwość nagrywania, zaś drugiemu użytkownikowi może to zwisać i chce tylko wcisnąć przycisk na pilocie i oglądać. 

48 minut temu, arczi1280 napisał:

Zastanawiam się nad zmianą platformy myślałem o Evobox, ale jak czytam te wszystkie wpisy to jestem trochę przerażony. Często przewija się temat restartu, braku epg, naprawdę jest tak źle z tym dekoderem? 

Nie przerażaj się, sa u niektórych pewne problemiki(ja też czasami mam),ale wierz mi -to zaj.... dekoder, nawet jak czasami mu wtyczkę będziesz musiał wyjąć(a może i nie) to uwierz że warto, to że czytasz o jakichś problemach to skutek problemów pojedynczych sztuk i ci to opisują, ci co problemów nie maja nie piszą bo po prostu jest tak jak być powinno a użytkowników Evoboxa są już grube tysiące ludzi.

Bierz śmiało.