Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Sezon - nagra ten, z którego pochodzi zaznaczony odcinek

Serię -  będzie nagrywał wszystko, co związane z danym tytułem, czyli każdy ukazujący się odcinek z różnych sezonów.

Oczywiście nagra w jednym i drugim przypadku, jeśli dany odcinek nie jest już zapisany na dysku.

Seria nagrywa wszystkie odcinki serialu niezależnie od sezonu. 

Sezon nagrywa tylko odcinki z danego sezonu serialu. 

• Like 2

Czy ktoś ma coś takiego? Włączam EPG, robi się aktualizacja i czarny ekran. Wychodzę z EPG, czy to poprzez ponowne wciśnięcie EPG, czy przycisku "Wyjdź" i dalej mam czarny ekran, ale nie z EPG, tylko kanału, na którym został włączony. Po prostu nie ma obrazu na oglądanym kanale. Dopiero jak przełączę na sąsiedni i powrócę to wtedy kanał normalnie odbiera.

Edited by Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.

Panowie, mam pewien problem z nagrywanymi materiałami na tym dekoderze. 

Jak wybieram Nagrania i dalej zaznaczam "wszystkie" to pokazuje mi to, co będzie nagrywane w kolejności. Jak usunąć te nagrania, które czekają w kolejce? Ciężko mi to ogarnąć.  Wiem, że mogę ręcznie, ale np. mam napisane, że zostanie nagrany serial i jest 8 odcinków przygotowanych. I nie chce mi się za każdym razem je usuwać. Jak po prostu zarządzać całością?

Edited by Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.

1 godzinę temu, Azazell napisał:

Panowie, mam pewien problem z nagrywanymi materiałami na tym dekoderze. 

Jak wybieram Nagrania i dalej zaznaczam "wszystkie" to pokazuje mi to, co będzie nagrywane w kolejności. Jak usunąć te nagrania, które czekają w kolejce? Ciężko mi to ogarnąć.  Wiem, że mogę ręcznie, ale np. mam napisane, że zostanie nagrany serial i jest 8 odcinków przygotowanych. I nie chce mi się za każdym razem je usuwać. Jak po prostu zarządzać całością?

PROGRAM TV / ZAPLANOWANE

Witam spotkał się ktoś z takim zjawiskiem a mianowicie zaobserwowałem że na kanałach tvp1 i tvp2 narazie te mi się rzuciły w oczy ze jak długo oglądam na innych kanałach to po przełączeniu na wspomniane tvp głos nie nadąża za obrazem jest przesunięty pomaga wyłączenie i ponowne włączenie dekodera..czy ktoś może wie czym to jest spowodowane..

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Czy w tym czasie masz uruchomione jakieś nagrywanie? Jaką masz wersje oprogramowania?

Sprawdź w menu Ustawienia / Informacje / Dostęp warunkowy powinna być wersja 2.3.2.

Ile procent dysku jest wolne?

Edited by support458

Wersja oprogramowania najnowsza 2.3.2 dużo miejsca na dysku nic w tym czasie nie nagrywam kiedyś było ok ostatnio to zauważyłem

OK, odłącz dekoder od zasilania. Jeśli problem się powtórzy, to będzie wskazywać na problemy z dyskiem. Powinno się wymienić dekoder.

Można jeszcze wykonać formatowanie dysku z poziomu menu Ustawienia.

Co ciekawe jak cofnę na tym kanale z przesuniętym dźwiękiem żeby oglądać z odtworzenia to nagranie też ma przesunięty dźwięk względem obrazu...

Jeszcze raz powtórzę narazie przesunięcia występują na kanałach tvp1 i tvp2 na innych nie stwierdziłem

2 godziny temu, Meagol napisał:

Jeszcze raz powtórzę narazie przesunięcia występują na kanałach tvp1 i tvp2

Oj tam oj tam- zapewne kolejna manipulacja- kolejne kłamstwa nie nadążają za obrazem rzeczywistości:mrgreen:

• Like 1
  • Haha 3
  • Confused 1

W dniu 2.02.2019 o 23:17, Meagol napisał:

Co ciekawe jak cofnę na tym kanale z przesuniętym dźwiękiem żeby oglądać z odtworzenia to nagranie też ma przesunięty dźwięk względem obrazu...
Jeszcze raz powtórzę narazie przesunięcia występują na kanałach tvp1 i tvp2 na innych nie stwierdziłem

Wtedy dekoder korzysta właśnie z dysku.

Edited by support458

A mam pytanko do osób .. Czy jest tu może osoba która posiada ten dekoder Evobox PVR + TV Sony?  Chodzi mi o to czy da rade zrobic tak by korzystać z dekodera jednym pilotem (najlepiej tym od TV Sony). Kombinuje i bawie sie w Bravia Sync oraz grzebie w ustawieniach HDMI CEC .. Jedynie co mogę to razem włączać te urządzenia.  I jak wcisne 1 na pilocie Sony to włącza sie  Telewizja od dekodera.. I tyle :(

Może sa jakies specjalne piloty ? By mi to ułatwiło obslugę telewizji..

Ja kupiłem pilot uniwersalny Logitech Harmony. Jest trochę zabawy z ustawieniem, ale za to potem jednym przyciskiem włączasz wszystko co potrzebne do obejrzenia tv.

31 minut temu, miras00001 napisał:

Ja kupiłem pilot uniwersalny Logitech Harmony. Jest trochę zabawy z ustawieniem, ale za to potem jednym przyciskiem włączasz wszystko co potrzebne do obejrzenia tv.

A który kupiłeś? Bo jest troche tych modeli. I faktycznie mozna nim operowac TV i dekoder? A tamte dwa piloty sie odlozy do szafki? :)

niestety EVOBOX nie chce współpracować z pilotami telewizorów, temat ten już był poruszany nie raz 

W protokole HDMI CEC zaimplementowanym w Evobox PVR dostępna jest wyłącznie opcja włącz/wyłącz. Czyli inne polecenia sterowania za pomocą CEC przez HDMI wysyłane z telewizora są ignorowane. W drugą stronę dekoder Evobox PVR analogicznie wysyła wyłącznie polecenia CEC włącz/wyłącz i w zależności od ustawień, polecenia +/- Volume, które nie we wszystkich telewizorach są obsługiwane.

Aby sterować większą ilością funkcji, należy posiadać "inteligentny/programowalny" pilot, który można tak zaprogramować, aby określone funkcje były przesyłane do dekodera, a inne do telewizora. Całość komunikacji miedzy pilotem, a urządzeniami wykorzystuje podczerwień nie protokół HDMI CEC. Dwa piloty zstępuje się jednym z zaprogramowanymi odpowiednio funkcjami.

Edited by support458

16 godzin temu, Nugens napisał:

niestety EVOBOX nie chce współpracować z pilotami telewizorów, temat ten już był poruszany nie raz 

MAm TV Samsunga z pilotem Smart Control i nie ma z tym problemu. Co prawda tam Evobox nie musi się do niczego dopasowywać, bo to tak naprawdę pilot odwala całą robotę (kiedy dekoder jest włączony i na TV jest wyświetlany obraz z niego pilot autoamtycznie wie, że ma sterować nie TV a dekoderem i wysyła sygnały przełączania kanałów itd. bezpośrednio do dekodera). Ale mimo wszystko jest to bardzo duże ułatwienie. Samsunga pod tym względem można pochwalić bo z tego co wiem mimo, że LG i Phillips teoretycznie też mogą sterować innymi urządzeniami to Evoboem niestety nie potrafią sterować.

A który kupiłeś? Bo jest troche tych modeli. I faktycznie mozna nim operowac TV i dekoder? A tamte dwa piloty sie odlozy do szafki?

Logitech Harmony 650. Pozostałe piloty tak schowane, że zapomniałem gdzie są

10 godzin temu, mingo napisał:

MAm TV Samsunga z pilotem Smart Control i nie ma z tym problemu. Co prawda tam Evobox nie musi się do niczego dopasowywać, bo to tak naprawdę pilot odwala całą robotę (kiedy dekoder jest włączony i na TV jest wyświetlany obraz z niego pilot autoamtycznie wie, że ma sterować nie TV a dekoderem i wysyła sygnały przełączania kanałów itd. bezpośrednio do dekodera). Ale mimo wszystko jest to bardzo duże ułatwienie. Samsunga pod tym względem można pochwalić bo z tego co wiem mimo, że LG i Phillips teoretycznie też mogą sterować innymi urządzeniami to Evoboem niestety nie potrafią sterować.

Ja też mam Samsunga z tym pilotem i faktycznie, można w ogóle nie używać pilota do Evoboxa. Działa wszystko świetnie.

Czy w dekoderze Evobox PVR jest możliwość instalacji aplikacji, konkretnie YouTube?

W dekoderach tego operatora jest tylko Ipla i HBO GO,ponieważ CP tylko z tymi podmiotami ma współpracę. 

W dekoderach Evobox są dostępne aplikacje CP GO i HBO GO online. IPLA jest dostępna wyłącznie na PC, smartfony i smart TV.

Edited by support458