Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Przytrzymaj guzik EPG, może się zaktualizuje.

Co do EPG to aktualizowanie jest tragiczne. Albo zawiesza się dekoder albo robi czarny obraz i nic.

A macie tak, że przy włączonej opcji HDMI CEC dekoder uruchamia telewizor, ale nie ma sygnału? Ostatnio miałem tak kilka razy, odpalam dekoder, świeci się na nim nr kanału, telewizor też startuje, ale nie ma sygnału od dekodera, jakby nie było podłączone HDMI.

Edited by Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.

Dzisiaj drugi raz zaliczona kompletna zawiecha Evoboxa (czarny ekran, brak reakcji), dodatkowo kilka razy miałem "pikselozę" przy jakości 80-90%. Wszystko to chyba po tym jak dodałem kanały do ulubionych. Poczytałem trochę starszych postów na ten temat i mam rozumieć, że oprogramowanie jest dalej zbugowane i są to normalne objawy? Czy może znowu trafiłem na uszkodzonego? Dopiero co go reklamowałem...

@EDIT: Listy ulubionych nie da się importować/ eksportować na pendrive?

Edited by wlodar123

(...) dodatkowo kilka razy miałem "pikselozę" przy jakości 80-90%. Wszystko to chyba po tym jak dodałem kanały do ulubionych.

(...)

Na jakich kanałach ta pikseloza? TVP HD i TVP Seriale?

@EDIT: Listy ulubionych nie da się importować/ eksportować na pendrive?

No właśnie także poluję na taką opcję, widzę że sporo osób robi ulubione i może z duchem czasu kiedyś się pojawi, skłonny jestem nawet zapłacić za taką opcję :)

Przydała by się także opcja, która w wyszukiwaniu ręcznym dodawała by kanały IP, przykładowo moglibyśmy dodać ręcznie wiele ciekawych polskich kanałów oraz zagranicznych, które nadają przez internet i umieścić je w ulubionych.

Ten czarny ekran (reset) robi się tylko CZASAMI jak układamy ulubione przy wyjściu z listy (nie pamiętam dokładnie , ale chyba klawiszem wstecz i wtedy czasami jest restart, w sumie przy układaniu ulubionych z 4 razy mi się to zdarzyło) czyli to co napisał @Sorek21 jest istotne. Jeżeli nie działa EPG lub zawiesi się to mi zawsze pomaga wyjęcie wtyczki z prądu. Fakt, dwukolumnowa edycja ulubionych w pionie była by szybsza i wygodniejsza, ale da się przyzwyczaić do obecnych możliwości (mi to zajęło trochę czasu heh). HDMI CEC działa mi poprawnie, ale to pewnie zależy od modelu TV. Nie ma sprzętu idealnego, miałem różne dekodery i każdy nie jest idealny, Evobox jest za to bardzo szybki i ogólnie wygodny w obsłudze, głowica też jest fajna bo odbiera kanały nawet przy 40%. TVP HD i Seriale nie mam pikseli , ale sporadycznie je oglądam, ciekawa sprawa bo kilka osób ma z tym problemy.

Edited by pietrek1

Na jakich kanałach ta pikseloza? TVP HD i TVP Seriale?

Bardzo możliwe, że na TVP HD i chyba Fox HD ale nie jestem na 100% pewien.

Sorek21 Dzięki za poradę. Dobrze wiedzieć.

Co do HDMI CEC to w moim przypadku również wszystko śmiga, mimo iż tv wyszedł z pod młotka Tureckiego Vestel'a (Smart TV oparty na sklepie Opery) i nawet nie spodziewałem się w sumie, że będzie współpracować z Evoboxem.

Edited by wlodar123

Czy jest możliwe zgrywanie nagranych materiałów na tym Evoboxie? Może ktoś ma jakiś sposób? Bo np pobrałem z AMC serial i chciałbym go przenieść do innego pokoju by inni domownicy mogli obejrzeć. 

Druga sprawa czy też uwas Eleven Sports 1 jest taki cichy? Muszę ciągle zwiększać głośność 

Windows 10.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Druga sprawa czy też uwas Eleven Sports 1 jest taki cichy? Muszę ciągle zwiększać głośność 

Tak.

Naprawdę rozebraliście ten dekoder narażając się na karę finansową za grzebanie w nim?

Kilka postów wyżej - dyskusja nt. zgrywania nagrań z Evobox.

Chyba, że macie jakiś inny magiczny sposób dzięki któremu wpinacie się laptopem do Evoboxa?  :>

Edited by Vsat

Kilka postów wyżej - dyskusja nt. zgrywania nagrań z Evobox.

Chyba, że macie jakiś inny magiczny sposób dzięki któremu wpinacie się laptopem do Evoboxa?  :>

Nigdzie nie trzeba się wpinać, a tym bardziej rozkręcać. Wystarczy mieć połączonego Evo i PC-ta w jednej sieci i masz wtedy wgląd na zawartość dysku dekodera.

Ale nagrania sa szyfrowane? Tez je widze z poziomu laptopa, ale odtworzyc sie nie da.

Edited by Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Bo nagrania na dysku Evoboksa są właśnie szyfrowane i można je odtworzyć tylko i wyłącznie za pomocą tego dekodera.

Kiedyś dało się jakimś chińskim programem, ale to na nBoxach turbo. Później naprawili bug.

Panowie, mam prośbę: gdzie znajdę listę kanałów w najlepsze jakości? Chodzi mi o rozpiskę wszystkich kanałów w CP bo sporo jest kanałów w SD i chciałbym dodać najlepsze do ulubionych. Np 2x jest Discovery i kurcze troszkę wkurza te porównywanie i szukanie, która ma lepszą jakość.

Kolejna duża wada to możliwość ustawienia kilku przypomień na różnych kanałach w jednym czasie. Nie wykrywa konfliktu.