Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem takie cuda dzieją się przez kiepskiej jakości źródła światła (żarówki). Raz przez kilka miesięcy męczyłem się u klienta z dwoma dekoderami, a winnym okazała się wspólna masa dekodera i TV. Klient akurat stwierdził, że wymieni TV, bo problematyczny jest już stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Evoboxie pojawiły się już logotypy do dołączonych dzisiaj stacji FTA od Eski. Tylko ktoś tam się chyba zagalopował, bo zamiast logotypu polskiego VoxMusicTV, jest logotyp niemieckiego VOXTV. :D

W praktyce to wygląda tak:

B7LNNOu.jpg

Może błąd wyniknął po prostu z tego że Cyfrowy Polsat zmodyfikował nazwy nowych kanałów:)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma odwrotny problem - dekoder mu się wyłącza, a nie TV włącza. Ale są dwie kwestie:

1. Normalnie nikomu się to nie dzieje, sam mam nadal wpiętego na boku testowego Evobox PVR i tak nie robi.

2. @Kuba3109 wymieniał dekoder z kompletem "gratów", w tym zasilaczem i przewodem HDMI, co oznacza że tak samo zachowuje się u niego każdy Evobox (mimo pkt. 1, że u nikogo tak się nie zachowuje).

 

Nie wiem co masz @Kuba3109, ale to jest jakiś lokalny problem u Ciebie, nie wiem - może jeszcze utnij "F-kę" i zarób na nowo - zwarcie LNB wprawdzie nie powinno dawać takich objawów, ale może jakieś cuda się tam dzieją. Jaki masz konwerter na antenie? Może jakiś problem z obciążeniem wejścia LNB (za duży pobór prądu)?

 

Konwerter na antenie to Opticum LTP 04H Premium Twin LNB. Zmieniłem kabel koncentryczny oraz złączki i nic nie pomogło..

Model Tv jaki posiadam to samsung mu8002 zaktualizowany do najnowszego softu. I z nim nie ma żadnych problemów.

Też nie wiem co może to być. Ale przecież jakby był uszkodzony konwerter to nie było by sygnału, a tak to wszystko działa. No i jak wyłącze opcje HDMI cec to i tak dekoder się wył, a tv jest wł normalnie.

Nie wiem co się dzieje..

Miałem ten sam problem, telewizor włączał się w nocy. Po aktualizacji softu w telewizorze problem ustąpił, spróbuj zaktualizować telewizor.

Zaktualizowałem tv i nic to nie pomogło.

Jaki masz model Tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, gdybyś mógł sprawdzić jakiś inny dekoder. Wymieniłeś Evoboxa na Evoboxa i jest to samo, może jakaś wadliwa partia się pojawiła? Tego Evoboxa mógłbyś jeszcze przetestować np. u kogoś innego, czy tam też by się działy takie cyrki. Wtedy miałbyś odpowiedź, czy dekoder na pewno jest ok. I jeszcze jeden pomysł mam. Odłącz od dekodera wszystko poza zasilaczem, włącz go i zobacz, czy też się będzie wyłączał.

Edytowane przez AnalitykDVB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie piloty schowane i nawet wyciągnięte z nich baterie oraz wyłączona funkcja HDMI typu cec, a dekoder tak czy siak się wyłączył już dzisiaj chyba z 4 razy.. Próbowałem już chyba wszystkiego.. Nie mam siły już na ten sprzęt.

Kilka lat temu miałem podobny problem z wierzą stereo(tylko ona), doszedłem do tego że ona głupiała przez niestabilne napięcie w sieci takie minimalne wahnięcia. Co prawda nie jestem fachowcem ,ale troszkę się na tym znam więc w skrzynce elektrycznej zamieniłem zasilanie gniazdka z innej fazy i problem się rozwiązał,okazało się że niedaleko sąsiad w warsztacie często używał takiej małej spawarki na 220V i pewnie stąd te wahnięcia,jak sam potrafisz to spróbuj zrobić tak samo,ale jak prąd dla ciebie to czarna magia to lepiej zawołaj kogoś kto się na tym zna,może pomoże.

Edytowane przez OlafS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, gdybyś mógł sprawdzić jakiś inny dekoder. Wymieniłeś Evoboxa na Evoboxa i jest to samo, może jakaś wadliwa partia się pojawiła? Tego Evoboxa mógłbyś jeszcze przetestować np. u kogoś innego, czy tam też by się działy takie cyrki. Wtedy miałbyś odpowiedź, czy dekoder na pewno jest ok. I jeszcze jeden pomysł mam. Odłącz od dekodera wszystko poza zasilaczem, włącz go i zobacz, czy też się będzie wyłączał.

Przełożyłem dekoder z drugiego pokoju HD6000 i po podłączeniu jego ten sam problem co jest dla mnie dziwne,bo ten dekoder chodził przez dwa lata pod innym tv samsung i było wszystko dobrze. To teraz nie wiem totalnie co jest grane! Tv pod, którym chodzi evobox ma miesiąc to nowy model samsunga mu8002 i pod innym sprzętem oraz innym używaniem tv nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wygląda jakby TV wysyłał jakiś sygnał do dekodera. Testowałeś już 2 Evoboxy oraz HD6000 i jest to samo zawsze z tym TV. To weź jeszcze tak jak pisałem odłącz wszystko od dekodera poza zasilaczem i włącz go. I niech dekoder będzie wpięty do tego samego gniazdka elektrycznego, nie przenoś go nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale edytuję post, bo doczytałem, że @Kuba3109 mierzył już napięcia i jest ok. Według mnie ewidentnie problem z TV. Aktualizowałeś firmware, wyłączałeś wszelkie opcje i dalej to samo, więc wygląda na głębszy problem. Chyba że aktualizowałeś firmware do tego samego, który może jest jakiś wadliwy. W każdym razie czy to software, czy też hardware, to raczej wina TV, ale okaże się, jak jutro sprawdzisz.

Edytowane przez AnalitykDVB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zapętlaniem się nagrań podczas odtwarzania?

Było to poruszane, kilka postów wcześniej ale przeszło bez echa.

Nagrywam dzieciakom bajki poprzez 'nagraj serię odcinków'.

Przy oglądaniu, jak dane nagranie się skończy, zaczyna odtwarzać się od początku.

Większym sensem było by jakby przeskakiwało do kolejnego nagrania albo wskakiwało do menu.

soft 2.3.0 czyli jak rozumiem najnowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pisałem o tym problemie, ale zostałem "odstawiony" że tak powiem informacją że tego problemu nie powinno być i nie ma. Takie zaklinanie rzeczywistości gdy jest prawdziwy problem. Opisałem problem w kilku postach. Każde nagranie bez względu na sposób nagrywania odtwarza się w pętli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zobaczę jeszcze tak jak mówisz, ale to dopiero jutro, bo właśnie zbieram się do pracy.

 

Napiszę jutro, co się jest grane.

Pozdro.

Zasłoń kartkę papieru lub czymś nieprzezroczystym przedni panel tak by nie dochodziły promienie podczerwieni. Być może masz żartownisia z sąsiada i robi ci to na złość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z kanałem VOX Music TV na dekoderze Evobox PVR została naprawiona przez Cyfrowy Polsat. Picon z logo podobnie jak i nazwa w EPG jest już właściwe.

Edytowane przez Mr. Orbita
Wycięty zbędny komentarz, sprawa zamknięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązać ten problem? W czasie remontu dekoder był odłączony na blisko tydzień, potem go podłączyłem i nie mam praktycznie EPG. Zaplanowane nagrywanie seriali nie działa. Potrafi 30 minut aktualizować program i nic... Włączam EPG i mam komunikat „aktualizacja programu TV, proszę czekać”. Jest zaktualizowany, odłączyłem i podłączałem, nawet przywracałem ustawienia domyślne i nic... Kanały działają normalnie, ale nie ma EPG. Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...