Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Ale mi chodzi czy jakieś wentylatory jakiś układ chłodzenia głośno tam chodzi czy raczej wszystko powinno być cicho

Nie ma żadnych wentylatorów,a dysk jak nagrywa to robi to cyfrowo na nie "przecinakiem po kamieniu"

Mam ten dekoder od jakiegoś czasu i jak dla mnie jest ok, ale jeśli chodzi o właśnie wyłączenie dekodera, to szkoda, że w trybie uśpienia dysk się nie wyłącza, tylko kręci się non stop. Na szczęście głośny nie jest, ale niepotrzebnie się zużywa i ciągnie prąd. Miałem kiedyś Turbodekoder z N-ki i Mediaboxa już z NC+ i tam w podobnym trybie dysk się wyłączał, a w razie jak się zaprogramowało jakieś nagranie na czas w którym dekoder był w trybie uśpienia, to dysk włączał się dopiero w chwili kiedy dekoder zaczynał nagrywać. Można by tu też coś takiego wprowadzić, bo po co dysk ma chodzić non stop? Tryb czuwania nie rozwiązuje problemu, bo w nim dekoder nic nie nagra, a poza tym dekoder uruchamia się całe wieki jak włączamy go z tego trybu.

Edited by pawel1710

Mam ten dekoder od jakiegoś czasu i jak dla mnie jest ok, ale jeśli chodzi o właśnie wyłączenie dekodera, to szkoda, że w trybie uśpienia dysk się nie wyłącza, tylko kręci się non stop. Na szczęście głośny nie jest, ale niepotrzebnie się zużywa i ciągnie prąd. Miałem kiedyś Turbodekoder z N-ki i Mediaboxa już z NC+ i tam w podobnym trybie dysk się wyłączał, a w razie jak się zaprogramowało jakieś nagranie na czas w którym dekoder był w trybie uśpienia, to dysk włączał się dopiero w chwili kiedy dekoder zaczynał nagrywać. Można by tu też coś takiego wprowadzić, bo po co dysk ma chodzić non stop? Tryb czuwania nie rozwiązuje problemu, bo w nim dekoder nic nie nagra, a poza tym dekoder uruchamia się całe wieki jak włączamy go z tego trybu.

Bo dysk ma w sobie oprogramowanie dekodera które potrzebne jest mu do pracy ?

Potwierdzam występowanie problemu z blokowaniem się obrazu (informacje zmieniają się na banerze a obraz pozostaje na 1 kanale). Problem pojawia się raz 2-3 dni, po kilku sekundach obraz zaczyna reagować i wszystko wraca do normy.

Od czasu do czasu pojawia się także wspomniany problem z blokowaniem się pilota (biała lampka na dekoderze miga ale dekoder nie reaguje). Dwa razy pomogło tylko wyjęcie wtyczki z gniazdka sieciowego, w pozostałych 2-ch przypadkach dekoder ruszył po kilkudziesięciu sekundach, w jednym przypadku zresetował się sam. W ciągu ostatnich 2-ch tygodni tego problemu nie zauważyłem.

Problem z "brakiem sygnału antenowego" wystąpił jeden raz. Po zmianie kanału i powrocie na pierwotny wszystko było już ok.

Problemu z "czarnym ekranem" nie odnotowałem.

Dekoder Evobox zakupiony 19.11.2016, sygnał na 2-ch przewodach antenowych z konwertera uniwersalnego.

Dla osób rozważających kupno lub przesiadkę na Evoboxa - od około miesiąca żaden z opisywanych przeze mnie powyżej problemów nie wystąpił mimo dosyć intensywnego użytkowania dekodera ("zapping", nagrywanie, PIP, radio internetowe itd.). Nie sądzę aby nastąpiła nieświadoma poprawa warunków odbioru w mojej lokalizacji, raczej rzeczywiście coś poprawiono w temacie.

PS. Dysk w trybie uśpienia jest praktycznie niesłyszalny. Słychać delikatny szum właściwie dopiero po przystawieniu ucha do dekodera. W trakcie nagrywania słychać delikatne "cykanie" ale także zupełnie nieprzeszkadzające. Dysk zapełniony w około 20%.

Edited by kouba

Od około dwóch tygodni mam taki problem, że dekoder nie przechodzi w ogóle do stanu czuwania, pomimo tego, że w ustawieniach mam włączony właśnie ten tryb. Przez cały czas pozostaje w trybie uśpienia, nawet wtedy, kiedy dekoder przez cały dzień nie jest włączany. Próbowałem zmieniać z jednego trybu na drugi, odłączałem dekoder z prądu i niestety nic nie pomaga. Miał ktoś z Was może też taki problem i udał mu się go rozwiązać, czy nie ma innego wyjścia i będę musiał przywrócić ustawienia fabryczne?

Bo dysk ma w sobie oprogramowanie dekodera które potrzebne jest mu do pracy ?

Oprogramowanie sterujące siedzi zapewne w specjalnie do tego zainstalowanej pamięci falsh, jak praktycznie w każdym dekoderze do odbioru czy to tv satelitarnej, czy kablowej, czy naziemnej, czy jak praktycznie w każdym innym, elektronicznym urządzeniu. Dysk jest jedynie po to, aby można było cofać i nagrywać programy. Dekoder zapewne działałby nawet jakbyśmy ten dysk z niego wyjęli, tylko byś po prostu nie miał dostępu do wspomnianego nagrywania, cofania i oglądania programów z opóźnieniem.

PS. Dysk w trybie uśpienia jest praktycznie niesłyszalny. Słychać delikatny szum właściwie dopiero po przystawieniu ucha do dekodera. W trakcie nagrywania słychać delikatne "cykanie" ale także zupełnie nieprzeszkadzające. Dysk zapełniony w około 20%.

Dysk jest cichy, ale non stop talerze się kręcą, sam dysk nie przechodzi w stan uśpienia, a taki kręcący się dysk twardy 2,5 cala to pobór mocy około 5 wat. Raz, że dysk się niepotrzebnie zużywa, a dwa, że niepotrzebnie prąd ciągnie. Miałem już kilka dekoderów z dyskiem twardym, wspomniane wcześniej Turbodekoder i Mediabox z N-ki i z NC+ i w nich ten dysk potrafił się wyłączać, a dekodery CP mają z tym jakiś ewidentny problem. W PVR 7000, którego miałem wcześniej też dysk chodził na okrągło.

Edited by pawel1710

szczepaniu Ci odpowiedział jaki jest powód. Oczywiście możesz polemizować z faktami, tylko po co?

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Evoboxa (wcześniej miałem PVR7000). Pierwsze wrażenia bardzo dobre, przełączanie kanałów niemalże błyskawiczne, ale nurtuje mnie jedna rzecz. Dlaczego przy niektórych serialach naciskając nagrywanie jest dostępna opcja "Nagraj sezon" czy "Nagraj serię", a przy niektórych nie ma tych opcji. Czym to jest spowodowane ? Dodam, że sprawdzałem na różnych kanałach i serialach, i tylko na nielicznych udało mi się znaleźć opcję nagraj sezon.

Edited by dzyn

Jeżeli nadawca doda taką funkcję do EPG to jest,jeśli nie to...

proste-to nie jest sprawa Evoboxa

Dzięki za odpowiedź, nie sądziłem, że może to być wina nadawcy.

Ale teraz już wszystko jasne :)

Mój dysk w Evobox jest już w 3/4 pełny (nagrywam sobie ulubiony serial). Czy jest możliwość przeniesienia tych nagrań na zewnętrzny dysk? Bardzo mi zależy na tym, żeby sobie zachować ten serial.

@Yola

Hmmm... Może podłączyć dobrą kartę do przechwytywania wideo pod dekoder i zgrać na kompa.

Nie ma i nie będzie. Każdy ma taki problem. Ja te seriale, które zamierzam magazynować, nagrywam w SD. Jak się nagra w SD i skasuje te dotychczasowe w HD, można ugrać nawet 7% na jednym sezonie.

Niestety, dekodery dedykowane platform satelitarnych nie umożliwiają w żaden sposób archiwizowania (np. na komputerze) nagrań dokonanych z telewizji na ich dysk. Evobox PVR Cyfrowego Polsatu nie jest też tutaj pod tym względem wyjątkiem. :(

Mój dysk w Evobox jest już w 3/4 pełny (nagrywam sobie ulubiony serial). Czy jest możliwość przeniesienia tych nagrań na zewnętrzny dysk? Bardzo mi zależy na tym, żeby sobie zachować ten serial.

Pozostaje wyłącznie zastosowanie zewnętrznej nagrywarki http://www.hollex.pl/nagrywarki/

i odtworzenie kolejno każdego z odcinków z celu przegrania na zewnętrzny nośnik.

To niestety cena ograniczeń nakładanych na dedykowane dekodery przez właścicieli kontentu nadawanego w kanałach telewizyjnych.

Od czwartku jestem w posiadaniu evoboxa. Początkowo o czym już pisałem wziąłem go bez konwertera unicable . Podłączyłem do zwykłego konwertera  na którym działało mi nc+. Wystarczyły dwie godziny aby przekonać się do tego dekodera i poleciałem dokupić unicabla. Mam jeszcze wifipremium boxa od nc+ (umowa kończy mi się za dwa tygodnie) i większość dzisiejszego dnia spędziłem na porównywaniu obydwu tych dekoderów. W nc+ ( a uprzednio w nc) byłem od samego początku. O ofercie programowej się nie wypowiadam, każdy potrzebuje czegoś innego. Jeżeli jednak porównać dwa topowe dekodery tych platform to niestety wifipremium box odstaje od evoboxa. Piszę to z pełnym przekonaniem użytkownika sceptycznego i gotowego pozostać w nc+ nawet kosztem zakupu niededykowanego dekodera np VU+. Evobox daje obraz tak samo dobry lub w wielu przypadkach lepszy niż wifipremium box.Potrzebna była jedynie drobna korekta ustawień w tv bo na początku obraz wydawał się jakby "mleczny". Natomiast potem to już evobox zaczyna może nie deklasować rywala ale z całą pewnością jest lepszy. Wyraźnie szybsze ale to naprawdę zauważalnie szybsze przełączanie kanałów. Fajne i dobrze skonstruowane poruszanie się po menu, epg itd - choć na początku wcale tak nie uważałem. No i dwie wisienki na torcie czyli możliwość nagrywania aż trzech programów jednocześnie i oglądanie czwartego oraz kapitalna możliwość posegregowania kanałów wg. własnego upodobania. Pewnie są jakieś minusy no bo nie ma siły ale to wyjdzie przy dalszym użytkowaniu. Na razie jako wieloletni użytkownik dekoderów nc+ mogę szczerze powiedzieć tym ,którzy mają opory przed zmianą na evoboxa aby się tego nie obawiali. Na pewno będą zadowoleni. Jeszcze raz podkreślam , nie mówię nic na temat oferty programowej bo to zupełnie inna para kaloszy. 

Edited by september

Guest filolog

Potrzebna była jedynie drobna korekta ustawień w tv bo na początku obraz wydawał się jakby "mleczny".

Tak jest w rzeczy samej. Jest mleko na obrazie niestety. Poza tym dekoder jest mocny i szybki.

Jeżeli ktoś jest wyczulony na dobrą jakość obrazu to też zauważy "mleko". Szkoda, że ta jedna wada jak dla mnie deklasuje ten dekoder. Naprawdę szkoda.

Tak ale mnie to w dość szybki sposób udało się usunąć poprzez modyfikację w ustawieniach obrazu w TV. Teraz jest przynajmniej tak dobrze jak na wifipremium boxie. Choć w przeważającej części obraz jest lepszy.