Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu jaja z zaplanowanymi nagraniami. W poniedziałek lub wtorek planowałem nagrania półfinałów i finału na kanale 1.
Półfinały - wczorajszy się nagrał, dzisiejszy jest zaplanowany.
Na niedzielę BYŁY zaplanowane wydarzenia 18.50, program o 20.50 i studio o 23.00.
Teraz żadne z nich nie jest zaplanowane.
Za to mam zaplanowane na wieczór sobota/niedziela pogoda 19.25, niebezpieczny człowiek 22.15, kruk 0.20.

Że tak delikatnie spytam - co to jest? Może nowatorska funkcja PVR pt. "zaskocz mnie"?

Oczywiście po kliknięciu czerwonego klawisza na "niebezpieczny człowiek" zniknęła rezerwacja na obu filmach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić mój konwerter na Monoblock'a Quad. Czy Evobox będzie działał bez problemu?

Jaka jest aktualna wersja oprogramowania? 1.7?

 

 

I drugie pytanie - jakoś nie mogę się przyzwyczaić do listy stacji narzuconej przez Polsat. Czy można wgrać w jakiś sposób swoją, czy tez trzeba kanał po kanale ustawiać jako Ulubione, czy jakoś tak ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Evoboksa nie można wgrać "swojej" listy kanałów. Można ją utworzyć jedynie bezpośrednio w Evoboksie, wybierając poszczególne kanały z listy "polsatowskiej" i ustawiając sobie własną ich kolejność. Jest to tzw. lista Ulubionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Autocenzura].

Siadam o 21.10 a tu dekoder zapomniał nagrać mecz o 20.50...

Swoją drogą zmienił się tytuł audycji o 20.50 (dodano drużyny). Chyba faktycznie to [aktualizacja EPG] stanowi problem.

 

@Support458 - czy to będzie poprawionej w wersji 'po Euro'?

Edytowane przez Darek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak nagrywam na evobox np. na kanale 111 Polsat HD i jak chcę  nagrać kanał który nie można oglądać podczas nagrywania np. kanał 113 TVP 1 HD to pojawia mi się komunikat o treści konflikt nagrań poniższe programy pokrywają się w czasie, nie mogą być nagrane jednocześnie proszę wybrać nagranie z którego chcesz zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 EPG, wybierasz konfliktowy program,OK , inne emisje , nagraj.
2 Rozwiązaniem może być konwerter Unicable,daje możliwość nagrywania 3 audycji w jednym czasie

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Evoboksa nie można wgrać "swojej" listy kanałów. Można ją utworzyć jedynie bezpośrednio w Evoboksie, wybierając poszczególne kanały z listy "polsatowskiej" i ustawiając sobie własną ich kolejność. Jest to tzw. lista Ulubionych.

Zrobiłem sobie listę Ulubionych, ale nie mogę nigdzie znaleźć opcji przypisania do numerów, czyli np TVP1 na 1 itp. Czy to zależy od kolejności zaznaczania do Ulubionych ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim panasonicu TX-L50dt60 w końcu mogę ustawić obraz w jakości "pure direct 1080p". Funkcja ta wcześniej była nieaktywna. Obraz o niebo lepszy, jestem bardzo zadowolony z użytkowania Evobox'a. Mimo, że lecę na instalacji z dwoma konwerterami Hot Bird + Astra to i tak kanały przełączają się bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na liście zaplanowanych nagrań pod znaczkiem danej stacji zamiast tytułu nagrywanych programów powtórzona jest nazwa kanału. Trochę irytujące bo nie pamiętam, co chciałem nagrać i muszę sprawdzać na EPG. Po nagraniu już programu tytuły pojawiają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też wam się przycinają nagrane programy w trakcie odtwarzania? Takie drobne zacięcia, ale trochę denerwujące.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą, a kończymy znakiem kropki. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.

A mozesz powiedziec jak znalezc  kanaly FTA bo u mnie np Power  TV nie wyszukuje ani w wyszukiwaniu automatycznym ani w wyszukiwaniu recznym jak wpisze parametry:

 

Jak oglądać Power TV w Cyfrowym Polsacie? Należy posiadać dekoder HD i wejść do menu.

Wybrać w menu: Ustawienia -> PIN (fabryczny: 0000) -> INSTALACJA -> RĘCZNE WYSZUKIWANIE KANAŁÓW ->

Wpisać pilotem poniższe parametry:

Satelita: Hotbird 6/8/9

Częstotliwość: 11508

Prędkość transmisji: 27500

Polaryzacja: pionowa

FEC: Auto

Modulacja: DVB-S2

Przeszukiwanie sieci: Nie

I wybrać OK. Po wyszukaniu kanałów Power TV będzie można znaleźć z tyłu listy kanałów.

 

W starszym tunerze nie mialem problemu a w Evo Box nie znajduje kanałow, wyskakuje komunikat o nie znalezieniu kanałow i sprawdzeniu sygnału. A jakosc sygnału mam na 100/sygnał na 89%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany nie mam dedykowanego  konwentera tylko twin na dwa kable i przy ustawieniu na konwenter uniwersalny sat1,sat2 nie wyszukuje tych kanalow,przestawilem wyszukiwanie na  konwenter dedykowany i przy sat1 wyszukalo kanaly ale o dziwo nie byly one widoczne bo wyskoczylo ze problem z konwenterem,po przestawieniu na konwenter uniwersalny mialem juz ta rozszerzona liste kanalow wczesniej wyszukana.Krotko mowiac po prostu przy ustawieniu  na uniwersalnym nie wyszukuje kanalow,moze to poprawia.Kanaly pokazaly sie jak piszesz powyzej 1000.Power TV, Vox .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...