Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz pokazaną taką sytuacje

(...)

No niezupełnie. Z opisu tego filmu wynika, że prezentuje współpracę Evoboxa z konwerterem Unicable II dCSS. 

Unicable II przy współpracy z Evoboxem nie ma ograniczenia przesyłania do 4 transponderów naraz.

 

Ustawienie po sobie 5 kanałów z 5 transponderów odnosiło się do testowania tradycyjnego konwertera Unicable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma kompletnie znaczenia dla szybkości działania czy 4 częstotliwości (Unicable SCR) czy 8 (dCSS Unicable II) jednocześnie jest dostarczanych do dekodera. Wyjątek stanowi sytuacja kiedy jest uruchomione jakieś nagrywanie, wtedy rzeczywiście ten fakt może w przypadku konwertera Unicable SCR powodować nieco dłuższy czas przełączania kanału w stosunku do dCSS Unicable II.

Popatrz na układ kanałów na filmie i porównaj z układem operatora i rozkładem częstotliwości. Nie będę więcej tłumaczył, na dyskusje teoretyczne nie mam czasu. Mam wszystkie konfiguracje antenowe do dyspozycji i wiem co pisze.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Support458 czy da radę wprowadzić w belce informacyjnej wyświetlanej na ekranie przy każdorazowym przełączeniu kanału nazwę następnej pozycji programowej? Obecnie Evo wyświetla tylko obecnie nadawaną pozycję i aby sprawdzić co będzie następne trzeba kilku kliknięć. Przykład: Włączamy któryś z kanałów VOD i widzimy że obecnie jest nadawane "Info - Wciśniij cośtamlub cośtam", a nie widać co będzie za kilka minut. Tak samo jak trafimy na kończącą się za kilka minut audycję nie widzimy od razu "czarno na białym" co będzie następne za kilka minut. Następna pozycja programowa na belce (nawet jakąś mniejszą czcionką) byłaby bardzo przydatna - tak jak jest to w każdym innym dekoderze CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena zestawu (talerz+ konwerter) to dalej 130 zł? Przeglądam w sieci ceny konwertera to faktyczne nie widać w podobnej cenie nawet samego konwertera. Bo przyznam, że z talerza jestem obecnego zadowolony i szkoda mi go zdejmować. A czy jest możliwość już w domu po zakupie całego zestawu zainstalowania tego konwertera do starego talerza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam takie pytanie: czy na evobox prv można ustawić innego satelitę niż Hotbird 13E i Astra 19,2E?

Chodzi mi konkretnie o Eutelsat 5W(A).Z góry dziękuję i pozdrawiam.

 

Tylko oszukując. W wyborze pozycji satelitarnych (przynajmniej na razie) nie ma innych satelitów niż Hot Bird i Astra. Można jednak "oszukać" dekoder. Jeśli ustawisz antenę na 5°W, włączysz przełączanie DiSEqC i wyszukasz ręcznie kanały z 5°W, wpisując częstotliwości ręcznie pod Astrę, to zadziała (sprawdziłem - potwierdzam). Jeśli jednak liczysz na prostego gotowca, że wybierasz Eutelsat 5 West A i wyszukujesz, to odpowiedź brzmi: nie da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przywróciłem uprawnienia fabryczne w tym dekoderze i mam problem. Posiadam pakiet premium z HBO GO. Po przywróceniu ustawień fabrycznych nie mam dostępu do kolekcji VOD HBO GO. Dzwoniąc na infolinię Cyfrowego Polsatu otrzymałem informację że mam przełączyć dekoder na kanał HBO GO (już zorientowałem się, że konsultant nie czuje tematu mówiąc że mam przełączyć dekoder na kanał HBO GO). Pytanie do Was, bo może ktoś już przerabiał taką sytuację. Jak przywrócić uprawnienia do HBO GO? Zaznaczę że dostęp do kanałów HBO, HBO2 i HBO3 mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jakiś problem z przyznawaniem uprawnień do HBO GO. Już kilka razy mi się to zdarzyło. Czasem pomaga odłączenie dekodera od zasilania, ale dwukrotnie musiałem interweniować. Pomijam cięcie w godzinach szczytu. Poza tym znikł mi z HBO GO folder historia (a powinien być moim zdaniem dostępny w menu). Polsat rozkłada bezradnie ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o to pytałem wcześniej, ale nie uzyskałem odpowiedzi wobec tego spytam ponownie:

 

Wiem, że o konfiguracji już trochę było, ale proszę o wskazówki jak skonfigurować dekoder na HB i Astrę z użyciem konwertera Quad z możliwością nagrywania (4 przewody).

 

https://www.youtube.com/watch?v=31_WUPvLo2o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy jest mozliwośc podłączenia dekodera evobox pvr do zwykłego tv kineskopowego(posiada tylko wejście euro , bez hdmi ,)może jakaś przelotka (coś w stylu modulatora)

z góry dziękuje za pomoc

Ja podłączyłem evoboxa pod euro (mam uwalone gniazda HDMI), wszystko śmiga tylko przejściówka prawię stówkę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...