Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@support458 - jestes w bledzie... Jedna glowica unicable w EVOBOX PVR obsluzy 4 wiazki nosne. Za ok pol roku wejdzie do sprzedazy EVOBOX PRO i on faktycznie bedzie ogarnial 8 wiazek nosnych.

Proszę nie pisz o technice bo nie masz o tym pojęcia. Doszkol się trochę później zapytaj twórców dekoder a potem pisz.

W technologii Unicable nie ma pojęcia wiązki tylko z ang. ‘User band’ czyli częstotliwości użytkownika. W oprogramowaniu dekodera jest już zdefiniowany konwerter Inverto (Unicable SCR), który obsługuje 4 UB (częstotliwości) są też zdefiniowane dwa konwertery dCSS (Unicable II) które obsługują do 24 UB (częstotliwości). Dlatego niedługo do oferty CP trafią również zestawy antenowe z tym konwerterem.

@emil poczytaj jak dziala technologia unicable. Z konwertera ktory bedzie za pol roku da sie rozdzielic sygnal na 23 dekodery (teoretycznie 26 ale 3 czestotliwosci z racji nakladania sie np na LTE sa wykluczone).

Konwerter nie będzie za pół roku, tylko za chwilę będzie dostępny w APS'ach. To nie ma nic wspólnego z kolejną wersją dekodera.

Doszkol się z technologii Unicable II.

Nie wiem dlaczego tak ironicznie wypowiadasz się na temat tunerów nc+.Tryb Unicable był w nich dostępny przynajmniej 5 lat temu.Gdzie były wtedy technologicznie dekodery Polsatu ?Te antyki dzisiaj są lata świetlne od tego co dotąd oferuje Polsat.

 

Skoro instalacja Twin zapewni niemal taką samą funkcjonalność (a nawet większą bo można obsługiwać inne satelity) to nie bardzo widzę sens promowania instalacji jednokablowej.

Podstawową zaletą Unicable w każdym standardzie (I czy II), to elastyczność zmiany np. konwertera single po której  na jednym kablu otrzymuje się pełną fukcjonalność PVR.

Mam trzy dekodery VU+ Duo2, Uno i Solo2 wiem co potrafią.

Technnologia Unicable dostępna w VU to SCR, nie obsługują Unicable II.

Ponadto ograniczenia sprzętowe VU wymagają aby w przypadku Unicable rozdzielać sygnał przed dekoderem z jednego kabla na dwa wejścia sygnałowe.

 

W mojej instalacji do jednego konwertera Unicable dCSS są podłączne VU+ Duo2, Uno oraz EVOBOX PVR.

Do podziału sygnału potrzebne były tylko zwykłe splitery sat.

VU+ mają podłączone po dwa wejścia antenowe i są ustawione jak dla Inverto Unicable SCR.

Każdy z nich wykorzystuje po dwie częstotliwości.

EVOBOX PVR ma wybrany konwerter dCSS i wykorzystuje 8 częstotliwości.

 

Jeden konwerter, jeden kabel od anteny i trzy splitery to wszystko.

Taniej i prościej niż przy instalacji multiswitch.

Edytowane przez support458
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne jakie problemy dotyczące obrazu ja zauważam to po zmianie kompresji 1-2 sek. pikselozy na niektórych kanałach,inni też o tym tu wspominali i jak do tej pory nikt nie łączył tego tylko z ESI-88 lecz występuje wszędzie a że tobie coś "mrozi" obraz to zapewniam innych że nie jest to standard tego dekodera,inne też mają jakieś mankamenty i ludzie jakoś masowo nie szlochają z rozpaczy.Jak do dzisiaj ten dekoder był najlepszy,czy tak będzie jutro:?: trudno wyczuć EVOBOX może(a raczej na pewno) go przebić,ale jest jeszcze kwestia "wieku niemowlęcego" -więc nowe dziecko CP może kilka pieluch zafajtolić ;)

 

W sumie nie bardzo w temacie mój wywód,ale to Ty zacząłeś;) może mod koszem nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majać 3 głowice w e2 mam to samo; nagrać idzie bez problemu od 6-do 10kanałow na obie glowice + kolejna do odbioru;) Nie wiem moze tylko mi sie wydaje że tutaj jedynie wygodniej bo 1-2kable a nie 3 juak w  mojej instalacji/ Dodatkowo dalej nic nie jest wiadomo o jego sercu czyli procesorze jego taktowaniu/A nawet architekturze czy to arm cortex czy moze mipsel? albo sh4.ZTaktowanie procesora oraz ram są dosyć istotne by mozna było porownac choćby do dekoderów seri hd=xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sam teraz spróbowałem to ogarnąć. To można jeden kabel rozdzielić przez DiSEqC do np. 4 kabli i połączyć cztery dekodery z opcją Unicable, albo po prostu jeden kabel do jednego dekodera /tutaj EVOBOX PVR/? :)

DiSEqC nie ma nic do podziału sygnału Unicable.

Sygnał Unicable dzieli się zwykłym rozgałeżnikim sat np. takim

 

5115.jpg

 

Sygnał z konwertera podłączasz do IN a wyjścia  OUT do wejść dekoderów.

W wariancie z konwerterem Inverto Unicable (sprzedawanym w zestawach antenowych) należy podłączyć EVOBOX PVR do wejścia SCR (złote) a sygnał z dwóch pozostałych wyjść z tego konwertera (szare/srebrne) podłącza się do dekoderów np. multiroom.

3015-IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP(570).png

Konwerter Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP z zestawu antenowego, który będzie dostępny w APS.

 

Tylko konwerter dCSS (ponieważ obsługuje 24 częstotliwości) umożliwia rozdzielnie sygnału na dwa dekodery EVOBOX plus cztery pojedyńcze dekodery obsługujące Unicable SCR lub dwa PVR obsługujące Unicable SCR.

Konwerter dCSS będzie również dostępny w APS.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym plusem na dziś jaki dostrzegam to najnowsza odmiana Unicable2 .Wygodne to jest i to nie zaprzeczalnie.Pytanie tylko po co;)Wygoda dla klienta?niby tak ale i koszt 130zł średnio cała zmiana.U mnie projektujac instalację satelitarne monterzy idą po rozumy do głowy i dają konwertery wg klienta od 2 do 8 wyjść.Do domu idzie wiązka kabli ale bez przesady.Tu jedynie ogarniczamy na wstępie ilość kabelków.Mnie tam 8kabli do domu nie przeszkadza.Parametrów dokładnych nie znam ww dekodera poza bajerami w postaci Unicable2;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy kto ma wykończone mieszkanie/dom chce od muliswitcha albo konwertera instalować dodatkowe kable dla dekodera PVR. Dlatego większość użytkowników dekoderów PVR korzysta z nich tylko na jednym kablu antenowym. Unicable rozwiązuje takie problemy bez zmian instalacji w mieszkaniu/domu.
Biorąc pod uwagę atrakcyjną cenę konwertera w zestawie z anteną (znacznie niższa niż na wolnym rynku) jest to dobra oferta. Jeśli ktoś chce mieć wygodę korzystania z PVR wymienia tylko konwerter bez kładzenia dodatkowych kabli.
Czasami estetyka pomieszczeń jest dla niektórych bardziej istotna niż sygnał satelitarny :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiSEqC nie ma nic do podziału sygnału Unicable.

Sygnał Unicable dzieli się zwykłym rozgałeżnikim sat np. takim

 

5115.jpg

 

Sygnał z konwertera podłączasz do IN a wyjścia OUT do wejść dekoderów.

W wariancie z konwerterem Inverto Unicable (sprzedawanym w zestawach antenowych) należy podłączyć EVOBOX PVR do wejścia SCR (złote) a sygnał z dwóch pozostałych wyjść z tego konwertera (szare/srebrne) podłącza się do dekoderów np. multiroom.

3015-IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP(570).png

Konwerter Inverto IDLB-QUDL42-UNI2L-1PP z zestawu antenowego, który będzie dostępny w APS.

 

Tylko konwerter dCSS (ponieważ obsługuje 24 częstotliwości) umożliwia rozdzielnie sygnału na dwa dekodery EVOBOX plus cztery pojedyńcze dekodery obsługujące Unicable SCR lub dwa PVR obsługujące Unicable SCR.

Konwerter dCSS będzie również dostępny w APS.

Ja właśnie o tym rozdzielaczu mówiłem :) Myślałem, że to też się zwie DiSEqC :/

 

Czyli jak się podłączy jeden kabel z konwertera Unicable do jednego wejścia SAT 1 to wciąż będzie możliwa opcja nagrywania trzech kanałów i oglądania czwartego? A wejście SAT 2 wtedy może być wolne? :)

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli pytanie jest banalne lub głupie. Zwyczajnie nie znam się. Zielonego pojęcia nie mam o kablach o których piszecie.

 

Teraz mam nc+ najzwyklejszy dekoder ze "zwykłym" kablem od anteny do dekodera.

 

Czy przechodząc do CP, biorąc ten nowy dekoder + konwerter do niego, będę musiał "ciągnąć" nowy kabel od anteny do nowego dekodera? Czy też tylko przyjdzie Pan, wymieni konwerter na antenie, ja odłączę dekoder nc+, podłączę ten nowy z CP i wszystko będzie działać jak ta lala...

Proszę, jak można, o taką łopatologiczną odpowiedź...

 

Pozdrawiam...

Edytowane przez Koprywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie łopatologicznie to tak będzie wyglądało-
Przyjdzie Pan, wymieni konwerter na antenie,Ty odłączysz dekoder nc+, podłączysz ten nowy z CP i wszystko będzie działać jak ta lala.
 
Nawet więcej bo pewnie całą robotę wykona za Ciebie,jeśli masz za małą antenę to też Ci ją wymieni.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy razem z sygnałem Unicable można puścić sygnał DVB-T ? (stosując oczywiście zwrotnicę)

Oczywiście razem z sygnałem Unicable można puścić sygnał DVB-T tak jak przy zwykłym konwerterze, tylko na końcu musi być odpowiednie gniazdo rozdzielające te dwa sygnały.

support458, a jak oceniasz głośność pracy evoboxa?

NIe ma wentylatora, więc glośność jest na poziomie pracy dysku 2.5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...