Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko? 3 dni temu dotarł do mnie dekoder EvoBox. Problem z Wi-Fi. Mam w pokoju router, korzystam z niego na laptopie, telefonach i tablecie - działa bez zarzutu. Natomiast dekoder wykrywa moja sieć, ale nie chce się z nią połączyć. Nie wiem, co może być przyczyną? Dodam jeszcze, że Wi-Fi w dekoderze działa, bo próbowałem tetheringu z komórki i dekoder wyłapuje telefon i łączy się z internetem. Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez Barti
Pisownia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko? 3 dni temu dotarł do mnie dekoder EvoBox. Problem z Wi-Fi. Mam w pokoju router, korzystam z niego na laptopie, telefonach i tablecie - działa bez zarzutu. Natomiast dekoder wykrywa moja sieć, ale nie chce się z nią połączyć. Nie wiem, co może być przyczyną? Dodam jeszcze, że Wi-Fi w dekoderze działa, bo próbowałem tetheringu z komórki i dekoder wyłapuje telefon i łączy się z internetem. Bardzo proszę o pomoc.

 

Może za mocne zabezpieczenie sieci?

Edytowane przez Barti
Poprawiono pisownię cytowanego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale mam pytanie: Czy nie jest na rynku jakiś konwerter Unicable, który zagwarantuje mi dostęp do wszystkich funkcji Evoboxa i dodatkowo podłączenie PVR7000, TurboBoxa po 2 kable i dodatkowo Wifiboxa?

Przy takiej ilości dekoderów trzeba wykonać instalację zbiorczą z konwerterem Quatro i tradycyjnym multiswitch z minimum 5 wyjściami tradycyjnymi oraz multiswitchem Unicable.

Pomiędzy konwerter Quatro a multiswitch, należy włączyć przelotowy multiswitch Unicable do którego podłączamy Evobox.

W takiej instalacji Evobox jest podłączony jednym kablem do multiswitch Unicable SCR a pozostałe dekodery do tradycyjnego multiswitch.To jedyne wyjście.

Edytowane przez support458
Poprawiono pisownię w treści cytatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Miałem wczoraj czas i przez długi wieczór testowałem Evoboxa. Co jak co, ale oko do obrazu to mam dobre i muszę stwierdzić, że obraz w Evoboxie jest niestety jakiś przesterowany. Podbite kolory w górę. Poziom czerni jest słaby. Obraz jest trochę mniej szczegółowy niż powinien. Niestety to wszystko składa się na efekt "mydła". Jest mydło, chociaż nie jakieś wielkie, ale jest i to razi. Trochę można coś skorygować ustawieniami telewizora, lecz nie jest tak jak ma być.

 

Trochę żałośnie wypada Evobox w tym względzie na tle starszych dekoderów CP. Mam dwa HD5000, testowałem obydwa i jak bym nie widział to bym nie uwierzył, że generują tak dobrej jakości obraz. W HD5000 obraz jest lepszy niż w mydelniczce od nc i równie dobry, jak nie lepszy niż w turboboxie. Taka prawda.

Testowałem na plazmie LG 50PK350 oraz na lcd Samsung 55H6410.

 

Jestem pozytywnie zaskoczony dekoderami HD5000 oraz niezbyt zaskoczony w sensie negatywnym Evoboxem. Ten pokręcony soft bez kilku podstawowych funkcji też nie przydaje splendoru.

Jak ktoś pisał wcześniej obraz na Evoboxie jest jakby z Fergusona. Zgadzam się z tym. Oby się to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo mieć własną opinię. Ostrość obrazu to nie wszystko. Liczy się jakość jako całość. W tym również skalowanie obrazu oraz radzenie sobie z defektami mpeg.

Mam do dyspozycji wszystkie wymienione dekodery plus topowe model VU+ i bez emocji mogę ocenić, że Evobox ma lepszą jakość obrazu niż dekodery VU+ z softem Openpli.

Sprzęt na którym testowałem, to topowe modele Samsung i Sony HD i FHD z matrycami od 48 cali wzwyż i odświeżaniem od 800Hz do 1400Hz.

Aby móc oceniać jakość obrazu trzeba dysponować dwoma identycznymi telewizorami skalibrowanymi identycznie i dwoma dekoderami.Oglądać ten sam kontent w tym samym momencie. Zmienny bitrate stosowany przez nadawców wpływa znacząco na kontent, a multiplekser pracuje w całym zakresie transpondera.  Obraz może dynamicznie zmieniać jakość nawet w trakcie pojedynczego eventu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Każdy ma prawo mieć własną opinię. Ostrość obrazu to nie wszystko. Liczy się jakość jako całość. W tym również skalowanie obrazu oraz radzenie sobie z defektami mpeg.

Mam do dyspozycji wszystkie wymienione dekodery plus topowe model VU+ i bez emocji mogę ocenić, że Evobox ma lepszą jakość obrazu niż dekodery VU+ z softem Openpli.

Sprzęt na którym testowałem, to topowe modele Samsung i Sony HD i FHD z matrycami od 48 cali wzwyż i odświeżaniem od 800Hz do 1400Hz.

Aby móc oceniać jakość obrazu trzeba dysponować dwoma identycznymi telewizorami skalibrowanymi identycznie i dwoma dekoderami J Oglądać ten sam kontent w tym samym monecie. Zmienny bitrate stosowany przez nadawców wpływa znacząco na kontent, a multiplekser pracuje w całym zakresie transpondera.  Obraz może dynamicznie zmieniać jakość nawet w trakcie pojedynczego eventu.

Ja to wszystko rozumiem. Mówię tylko o własnych spostrzeżeniach i odczuciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale mam pytanie: Czy nie jest na rynku jakiś konwerter Unicable, który zagwarantuje mi dostęp do wszystkich funkcji Evoboxa i dodatkowo podłączenie PVR7000, TurboBoxa po 2 kable i dodatkowo Wifiboxa?

Wg. mnie jednym wyjściem to instalacja z konwerterem quatro + 2 multiswitche (lub jeden, ale to chyba wychodzi drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że evobox nigdy mi się nie zawiesił, a katowałem go bardzo :)

Do poprawy: współpraca z ruterami, jakość obrazu, ergonomia menu. Przydałby się większy HDD.

 

Ośmielę się nie zgodzić, że evobox ma lepszy obraz od Vu. Nie wiem czy mogę bo znowu ciachną posty...

 

Nadal zachwyca mnie nagrywanie 3 kanałów na raz. Brawo!

Edytowane przez Pas Ratunkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

*Czy u Was też ma miejsce taka sytuacja, że często po przełączeniu na jakiś kanał jest ciemność? Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na poprzedni.

*Czy u Was też często dekoder nie przełącza kanałów, a na belce i wyświetlaczu normalnie zmieniają się nazwy/nr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Czy u Was też ma miejsce taka sytuacja, że często po przełączeniu na jakiś kanał jest ciemność? Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na poprzedni.

*Czy u Was też często dekoder nie przełącza kanałów, a na belce i wyświetlaczu normalnie zmieniają się nazwy/nr?

Nie zauważyłem takich objawów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Czy u Was też ma miejsce taka sytuacja, że często po przełączeniu na jakiś kanał jest ciemność? Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na poprzedni.

*Czy u Was też często dekoder nie przełącza kanałów, a na belce i wyświetlaczu normalnie zmieniają się nazwy/nr?

Mam takie same przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję od wczoraj EvoBox'a i mam jeden problem.

 

Ustawiłem sobie listę kanałów ulubionych, lista jest aktywna ale po wejściu w EPG dzieje się coś dziwnego - mam w ulubionych na pozycji 12 kanał Discovery, po uruchomieniu EPG wyświetla się program dla zdefiniowanej listy ulubionych (pozycja 12 Discovery), ale "w tle" pod listą zamiast podkładu z Discovery leci Polsat Sport Extra (kanał 12 na liście ogólnej). Teraz jeśli zmienię pozycję w EPG i wybiorę przyciskiem "OK" wybierając kanał to wszystko jest dobrze, ale jeśli chcę zamknąć EPG i wrócić do kanału który był włączony to:

1. jak użyję "OK" to wraca to co było (Doscovery)

2. jak użyję klawisza wstecz (strzałka w lewo) to przechodzi mi na kanał wyświetlany w tle (Polsat Sport Extra) i zmienia listę ulubionych na listę główną.

 

Ma ktoś podobnie?
Jak można "zablokować" dekoder żeby korzystał tylko z listy ulubionych?

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Czy u Was też ma miejsce taka sytuacja, że często po przełączeniu na jakiś kanał jest ciemność? Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na poprzedni.

*Czy u Was też często dekoder nie przełącza kanałów, a na belce i wyświetlaczu normalnie zmieniają się nazwy/nr?

1. Sporadycznie występuje (raz dziennie, może rzadziej) łącznie z komunikatem "brak sygnału SAT".

2. Też się u mnie tak dzieje, ale tylko po wyłączeniu z prądu i przy pierwszym starcie dekodera po podłączeniu do prądu. Trwa to tylko kilka sekund, a później można normalnie przełączać kanały i po uśpieniu/przełączeni w tryb czuwania i ponownym włączeniu działa wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Panstwa ma bez problemu antenke ustawiona na 100 na 100 na EVO?

Bo nie wiem czy jest opcja osiagniecia setki na talerzu polsatu hd.

Problemow podczas deszczu czy sniegu nie mialem nigdy a mam 86 na 80..

Krecic dalej czy nie dla naocznej satysfakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jeszcze jaki masz kabel. Wskazanie moc sygnał mocna zależy od jakości kabla koncentrycznego na Evoboxie. Na słabym jakościowo kablu miałem 50/70%, po zmianie na Triseta 113 wskoczyło na 100% ;). Sama jakość sygnału w jednym i drugim przypadku byłą identyczna w granicach 80% -100% zależne od transpondera.

Edytowane przez jeplum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na antenie 70cm nie uzyska się wskazania siła i jakość 100%, co nie oznacza, że sygnał jest zły.

Dopiero na antenie 90cm można myśleć o takich parametrach.

Więcej na temat ile można osiągnąć na antenie CP HD 70cm znajdziesz tu https://forum.satkurier.pl/topic/15308-dekoder-evobox-pvr-test-z-instalacji/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*Czy u Was też ma miejsce taka sytuacja, że często po przełączeniu na jakiś kanał jest ciemność? Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót na poprzedni.

*Czy u Was też często dekoder nie przełącza kanałów, a na belce i wyświetlaczu normalnie zmieniają się nazwy/nr?

 

Hmm, mając na uwadze powyższe, przyjrzałem się dzisiaj EvoBoksowi, który używany jest u mnie na dole w salonie.

Poobserwowałem jego działanie dłuższy czas i nie zauważyłem żadnych z cytowanych objawów. :) EvoBox ten podłączony jest do standardowej instalacji antenowej z konwerterem typu Quad i zajmuje dwa jego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...