Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No zgadza sie. Ale nie zebym o tym nie wiedzial. Nadal uwazam, ze warto wstawic SSD, co zamierzam uczynic.

Co ciekawe, tutaj pojawia sie swietna sugestia do tworcow oprogramowania - opcja wylaczenia Timeshift'u. Osobiscie nie uzywam go, nie uzywam nagrywania, jedynie pauze nieraz stosuje. Pozwolcie mi wylaczyc Timeshift, a SSD przezyje nawet mnie ;)

Jak nie używasz timeshiftingu i nagrywania, to po co Ci dysk w dekoderze?

Tobie wystarczyłby kilkugigowy pendrive.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już raz zadawałem to pytanie ale to było na początku ze starym softem. Czytałem trochę i w rożnach miejscach różnie piszą.

Jak jest z tym wyszukiwaniem pojedynczych transponderów ewentualnie tak jak to było w Echostarach całego satelity po wszystkich transponderach. Dopisywanie tych brakujących?? Przeszukanie w taki sam sposób astry??

Jest taka możliwość??

Z góry dzięki za odpowiedz.

Edytowane przez jakublesniewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie używasz timeshiftingu i nagrywania, to po co Ci dysk w dekoderze?

Tobie wystarczyłby kilkugigowy pendrive.

 

Dysk potrzebny do plikow systemu oraz do pauzowania, sporadycznie.

Pendrive - jasne, ale zakladam, ze wyrzucenie dysku i uzywanie pendrive jako zamiennika nie jest mozliwe w Evoboxie, wiec skupiam sie na rzeczywistych rozwiazaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z językiem ścieżki dźwiękowej.

Mam jeszcze dekoder nc+, na który umowa kończy mi się z końcem miesiąca i tam ścieżki dźwiękowe na wszystkich kanałach z bajkami miałem poprzestawiane na angielski i było OK.

Jak dostałem Evobox'a to do razu zrobiłem to samo i też było OK. Problem w tym, że po jakimś czasie ścieżki wróciły na język polski i pomimo zmiany na angielski, nadal jest po Polsku. Nie dotyczy to wszystkim kanałów, ale np. na JimJam niezależnie od wyboru ścieżki "gadają" tylko po Polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z językiem ścieżki dźwiękowej.

/.../nadal jest po Polsku. Nie dotyczy to wszystkim kanałów, ale np. na JimJam niezależnie od wyboru ścieżki "gadają" tylko po Polsku.

 

Zdziwił bym się gdybyś miał brytyjską platformę i jej kanały gadały po polsku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił bym się gdybyś miał brytyjską platformę i jej kanały gadały po polsku :mrgreen:

 

Nie bardzo wyczuwam Twój sarkazm. Na tym samym JimJam w nc+ moge ustawić ścieżkę dźwiękową po angielsku. Zresztą jak napisałem, na początku też to działało w CP. Żeby było ciekawiej przed chwilą nakładały mi się na siebie obie ścieżki. Czekam na kolejną błyskotliwą ripostę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Jim Jam po naciśnięciu przycisku Opcje na pilocie masz do wyboru w pozycji DŻWIĘK: Angielski

 

No ja wiem, bo jak pisałem, jak tylko do mnie dekoder dotarł, to wszystkie ścieżki na "bajkach" pozmieniałem w ten sposób na angielski, a po czasie przestało działać. Czy ustawię angielski, czy polski, to jest po Polsku. Chwilę temu miałem taką sytuację, że po ustawieniu na angielski nie było w ogóle dźwięku, a po przełączeniu na Polski ścieżka się dublowała, czyli leciała w tym samym czasie w obu językach.

Od razu powiem, że wiem że nie wszystkie bajki mają angielską wersję, ale ta która leciała ma na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w menu Ustawienia Użytkownika ustawienia w pozycji DŹWIĘK?

Niezależnie od tych ustawień wykonaj, w menu USTAWIENIA / ANTENA / INSTALCJA KANAŁÓW => ZAINSTALUJ.


Witam jestem ciekawy czy kos z uzytkownikow Evobox-a znalazl taka opcje jak PIP jezeli tak to jak ona dziala

Przy podłączeniu sygnału tylko jednym kablem z konwertera Uniwersalnego możesz o tym zapomnieć.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już raz zadawałem to pytanie ale to było na początku ze starym softem. Czytałem trochę i w rożnach miejscach różnie piszą.

Jak jest z tym wyszukiwaniem pojedynczych transponderów ewentualnie tak jak to było w Echostarach całego satelity po wszystkich transponderach. Dopisywanie tych brakujących?? Przeszukanie w taki sam sposób astry??

Jest taka możliwość??

Z góry dzięki za odpowiedz.

 

Wyszukiwanie według wpisanych parametrów transpondera działa dla Astry 19.2 E bez problemu, z konwerterem Uniwersalnym i Diseqc.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mam, że jak czytam " intuicyjne menu", wiem że łatwo nie będzie. Evo box po tygodniu użytkowania uruchamia się bardzo długo, poza tym zaczyna pracę od ( bardzo to podejrzane) arabskojęzycznych kanałów. Pilot kompletnie pozbawiony ergonomii, widać projektant miał w [beep]ie przyzwyczajenia użytkowników. Internet, w sumie po co? Instrukcja zdawkowa, w niczym nie pomaga, tak jak samouczek. Włączyłem podpowiedzi, teraz nie wiem jak się ich pozbyć. Nie trzyma ustawień, przełączony na Ulubione sam po jakimś czasie wraca na Wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w menu Ustawienia Użytkownika ustawienia w pozycji DŹWIĘK?

Niezależnie od tych ustawień wykonaj, w menu USTAWIENIA / ANTENA / INSTALCJA KANAŁÓW => ZAINSTALUJ.

 

Po chwilowej poprawie, wszystko wróciło do "normy". Dekoder nadal nie reaguje na zmianę ścieżki dźwiękowej, na niektórych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę swoje aktualne ustawienia DŹWIĘK z menu Ustawienia użytkownika oraz ustawienia DŹWIĘK w menu Opcje dla problematycznych kanałów.

Podaj również wykaz kanałów na których występuje problem.

Zrób proszę jeszcze test, polegający na weryfikacji dźwięku po odłączeniu/podłączeniu zasilania dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mam, że jak czytam " intuicyjne menu", wiem że łatwo nie będzie. Evo box po tygodniu użytkowania uruchamia się bardzo długo, poza tym zaczyna pracę od ( bardzo to podejrzane) arabskojęzycznych kanałów. Pilot kompletnie pozbawiony ergonomii, widać projektant miał w [beep]ie przyzwyczajenia użytkowników. Internet, w sumie po co? Instrukcja zdawkowa, w niczym nie pomaga, tak jak samouczek. Włączyłem podpowiedzi, teraz nie wiem jak się ich pozbyć. Nie trzyma ustawień, przełączony na Ulubione sam po jakimś czasie wraca na Wszystkie.

Jak czytam taką wypowiedź, to nie wiem co mam napisać ponieważ dla ciebie nawe trudno jest odczytać informacje na ekranie dekodera.

Przy pojawianiu się podpowiedzi jest również wyjaśnione (w prawym górnym rogu) jak łatwo wyłączyć podpowiedzi.

Jeśli ta informacje jest niewystarczająca, to ten dekoder nie jest dla ciebie.

Czesc jak usunac w tym dekoderze kanal wyszukany recznie jest taka mozliwosc ?

W menu KANAŁY TY poczekaj chwilę (3 sekundy) po lewej pojawi się menu.

W nim wybierz Opcje , MODYFKUJ a potem USUŃ zaznacz kanał przez OK (pojawi sie zaznaczenie) a potem po chwili POTWIERDŹ.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu KANAŁY TY poczekaj chwilę (3 sekundy) po lewej pojawi się menu.

To jest chyba najbardziej denerwujące menu. Gdy jest potrzebne do wywołania to trzeba czekać 3 sekundy a w tym czasie wypowiedzieć magiczne zaklęcie lub siarczyście zakląć. A gdy nie jest potrzebne to nagle wyskakuje przy wolnym przewijaniu listy w lewo i wkurza.

Co do zawartości menu (Kanały TV): "filtruj", "sortuj", "lista" dostępne od razu a pod "akcje" kolejne pozycje. Dlaczego nie można było pozycji pod "akcje" dać na tym samym poziomie tylko zagnieżdżać? Zawartość menu w Nagrania i "akcje" podobnie. Jedna z częściej używanych pozycji "usuń" schowana w podmenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele opcji użytkownika, które są pamiętane po ustawieniu. Wybrana przez użytkownika opcja sortowania materiałów nagranych będzie zapamiętywana do ewentualnej kolejnej zmiany przez użytkownika czy nadal będzie powracał do ustawień narzuconych przez programistów?

 

Kilka klawiszy w pilocie jest praktycznie martwych funkcyjnie a z drugiej strony często używane opcje wymagają dużej ilości klikalności. Brak w obsłudze menu przemyślanej ergonomii. Przez co bogata ilość opcji zamiast cieszyć wkurza.

 

Przy dużej ilości nagrań widzę potrzebę możliwości wyboru przez użytkownika ustawienia listy zamiast poziomej wstęgi na pionową przez analogie do listy kanałów lub programu EPG. Przy poziomej wstędze wygodne by było zamknięcie w pętlę listy nagrań (zwłaszcza przy dużej ilości nagrań) bo wtedy z kilku ostatnich można szybko przejść do pierwszych bez konieczności wychodzenia z listy i ustawiania trybu sortowania na nowo lub bez wychodzenia przewijać całą listę wstecz.

Edytowane przez Zolmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kończy mi się umowa z nc i planuje przejść do cp. Czy warto brać tego evoboxa i dopłacać 5zl do umowy więcej??

 

W aps babka powiedziała mi ze do tego dekodera potrzebny jest nowy konwerter jakiś od nich? To prawda? A jesli go nie wezmę to nie będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...