Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z konfiguracją połączenia z evoboxem po wifi.

Na routerze TL-WDR3600 mam ustawione filtrowanie połączeń po adresie fizycznym, gdy je wyłączę to połączenie działa a po załączeniu brak połączenia.

Nie mam pojęcia gdzie szukać rozwiązania problemu.

Dotychczas dekoder był połączony po kablu ale aktualnie mogę korzystać tylko z wifi.

Ma ktoś jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to.

Problem rozwiązałem, a mianowicie. Przy sprawdzaniu adresu fizycznego karty sieciowej dekoder pokazywał adres karty sieciowej lan, pomimo że nie była podłączona.

Po wyłączeniu filtrowania adresów i sprawdzeniu podłączonych urządzeń wyświetliło mi adres fizyczny karty wifi i stąd wyciągnąłem właściwy adres.

Dobrze by było żeby w ustawieniach dekoder pokazywał obydwa adresy z wyszczególnieniem który jest do której karty, a tak to trzeba kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2019 o 10:56, karle2 napisał:

Witam

Wczoraj włączyłem HBO GO i porażka z dźwiękiem ,słychać jak by w tunelu, u was też to występuje

Reklamowalem na ICA i infolinii kilka razy, zawsze dają mnie na drzewo bo na ich evoboxach pvr mają dobry dźwięk, więc im tłumacze że mam dwa i na obu dźwięk i obraz ma kompresję jak kasety VHS a na dekoderach konkurencji które także mam oraz na smart tv jest igła, a oni upierają się ze u nich jest super i to pewnie wina mojego internetu, mam 100 Mbit widać chyba za mało heheeh mają nas za [beep]ów i tyle. Ludzie mało zgłaszają więc lecą w kulki, kiedyś wstawię porównanie na YouTube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, killerów dwóch napisał:

Przecież na Evobox obraz z HBO GO to mydło w SD. Jak można to oglądać z Evoboxa? Lepiej ze wszystkiego innego niż z dekoderów CP, bo na wszystkich jest to samo mydło.

Pisałem nawet do HBO, odpowiedź ich była też szablonowa że nikt im takich reklamacji nie zgłasza :) wszystkie odpowiedzi mam zapisane, a także komentarze. Obecnie tworze pismo do zagranicznych właścicieli HBO. Przepisy w Unii zmieniają się i w wkrótce wchodzą nowe dyrektywy, które będą nakazywały ten sam skład i jakość produktu dla każdego państwa w EU. Nie może być tak, że niektóre dekodery mają tą samą usługę w gorszej jakości, to wtedy nie jest ten sam produkt = ewidentne wprowadzanie w błąd konsumenta. Przy podpisywaniu umowy w Polsacie nie miałem informacji, że jakość HBO GO na ich dekoderach jest gorsza i skompresowana tak ,że nawet dźwiek jest ze studni. Dla mnie jest niepojęte, że właściciele HBO nie zajmują się jakością swojego produktu, rozumiem że Polska jako kraj jest mała, ale mały gracz też jest ważny.

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wiatrach parametry na evo spadły z 13,6 SNR na 12,5 na psp z 12,6 na 11,5 antena 80cm konwerter jakiś.noname quatro nie znam się na ustawianiu anteny i zazwyczaj kogoś wołam lub kręcę samym talerzem po wskazaniach dekodera pytanie czy „przejmować się” tym 11,5 przy idealnej pogodzie czy czekać na następny wiatr?;d boje się że przy lekkim deszczu psp już będzie wcinać....

Jakie są minimalne parametry płynnego obrazu na evo? 8 dB snr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pietrek1 napisał:

Pisałem nawet do HBO, odpowiedź ich była też szablonowa że nikt im takich reklamacji nie zgłasza :) wszystkie odpowiedzi mam zapisane, a także komentarze. Obecnie tworze pismo do zagranicznych właścicieli HBO. Przepisy w Unii zmieniają się i w wkrótce wchodzą nowe dyrektywy, które będą nakazywały ten sam skład i jakość produktu dla każdego państwa w EU. Nie może być tak, że niektóre dekodery mają tą samą usługę w gorszej jakości, to wtedy nie jest ten sam produkt = ewidentne wprowadzanie w błąd konsumenta. Przy podpisywaniu umowy w Polsacie nie miałem informacji, że jakość HBO GO na ich dekoderach jest gorsza i skompresowana tak ,że nawet dźwiek jest ze studni. Dla mnie jest niepojęte, że właściciele HBO nie zajmują się jakością swojego produktu, rozumiem że Polska jako kraj jest mała, ale mały gracz też jest ważny.

A ja czekam tylko na serial Wataha 3 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 00:50, luket napisał:

Z tym że ta pauza sama zwalnia się po 10-15  minutach, nie po 3 godzinach. Nie zawsze, ale raz w tygodniu, może dwa, to na pewno. Dłuższych pauz niż kilkanaście minut raczej nie robię.

 

Miałem to samo kilkukrotnie. Nie zawsze, często trzyma mi na pauzie i ponad godzinę, ale czasem samoczynnie zwalnia pauzę. Moja teoria jest taka, że może w międzyczasie zaczęło się coś nagrywać (na innym kanale) i dlatego pauza się skasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem efekt zwalniania z pauzy.Wcisnąłem przycisk pauzy,wyszedłem gdzieś na kilka minut,i gdy po chwili wróciłem to emisja kanału już leciała.

Miałem tak kilkakrotnie,ale to było z jakieś pół roku temu.Obecnie nie zaobserwowałem tego typu podobnych zdarzeń.Może jakiś błąd w oprogramowaniu,lub jak kolega ,,monasterio,,powyżej napisał,że być może to kwestia uruchomienia nagrywania na innym kanale.

Być może doczekamy się jakiejś aktualizacji do wakacji.Przydałoby się kilka poprawek,o których były tutaj w temacie wzmianki wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam małe pytanko. Od kilku dni zdarza się ,że sygnał na Evo zanika na kilka sekund, i wyświetla się komunikat "brak karty w dekoderze - sprawdź instalację karty w dekoderze". Zaznaczam że nic nie grzebałem przy dekoderze ani karcie, od półtora roku stoi nieruchomo jak pomnik, i nic takiego nie wyświetlał.? Z góry dzięki za wszelkie opinie. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...