Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma coś takiego? Włączam EPG, robi się aktualizacja i czarny ekran. Wychodzę z EPG, czy to poprzez ponowne wciśnięcie EPG, czy przycisku "Wyjdź" i dalej mam czarny ekran, ale nie z EPG, tylko kanału, na którym został włączony. Po prostu nie ma obrazu na oglądanym kanale. Dopiero jak przełączę na sąsiedni i powrócę to wtedy kanał normalnie odbiera.

Edytowane przez Barti
Post napisany niechlujnie, jednym ciągiem. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pewien problem z nagrywanymi materiałami na tym dekoderze. 


Jak wybieram Nagrania i dalej zaznaczam "wszystkie" to pokazuje mi to, co będzie nagrywane w kolejności. Jak usunąć te nagrania, które czekają w kolejce? Ciężko mi to ogarnąć.  Wiem, że mogę ręcznie, ale np. mam napisane, że zostanie nagrany serial i jest 8 odcinków przygotowanych. I nie chce mi się za każdym razem je usuwać. Jak po prostu zarządzać całością?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Azazell napisał:

Panowie, mam pewien problem z nagrywanymi materiałami na tym dekoderze. 


Jak wybieram Nagrania i dalej zaznaczam "wszystkie" to pokazuje mi to, co będzie nagrywane w kolejności. Jak usunąć te nagrania, które czekają w kolejce? Ciężko mi to ogarnąć.  Wiem, że mogę ręcznie, ale np. mam napisane, że zostanie nagrany serial i jest 8 odcinków przygotowanych. I nie chce mi się za każdym razem je usuwać. Jak po prostu zarządzać całością?

 

PROGRAM TV / ZAPLANOWANE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam spotkał się ktoś z takim zjawiskiem a mianowicie zaobserwowałem że na kanałach tvp1 i tvp2 narazie te mi się rzuciły w oczy ze jak długo oglądam na innych kanałach to po przełączeniu na wspomniane tvp głos nie nadąża za obrazem jest przesunięty pomaga wyłączenie i ponowne włączenie dekodera..czy ktoś może wie czym to jest spowodowane..

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jak cofnę na tym kanale z przesuniętym dźwiękiem żeby oglądać z odtworzenia to nagranie też ma przesunięty dźwięk względem obrazu...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze raz powtórzę narazie przesunięcia występują na kanałach tvp1 i tvp2 na innych nie stwierdziłem

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2019 o 23:17, Meagol napisał:

Co ciekawe jak cofnę na tym kanale z przesuniętym dźwiękiem żeby oglądać z odtworzenia to nagranie też ma przesunięty dźwięk względem obrazu...
Jeszcze raz powtórzę narazie przesunięcia występują na kanałach tvp1 i tvp2 na innych nie stwierdziłem
 

 

Wtedy dekoder korzysta właśnie z dysku.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko do osób .. Czy jest tu może osoba która posiada ten dekoder Evobox PVR + TV Sony?  Chodzi mi o to czy da rade zrobic tak by korzystać z dekodera jednym pilotem (najlepiej tym od TV Sony). Kombinuje i bawie sie w Bravia Sync oraz grzebie w ustawieniach HDMI CEC .. Jedynie co mogę to razem włączać te urządzenia.  I jak wcisne 1 na pilocie Sony to włącza sie  Telewizja od dekodera.. I tyle :(

 

Może sa jakies specjalne piloty ? By mi to ułatwiło obslugę telewizji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, miras00001 napisał:

Ja kupiłem pilot uniwersalny Logitech Harmony. Jest trochę zabawy z ustawieniem, ale za to potem jednym przyciskiem włączasz wszystko co potrzebne do obejrzenia tv.

 

A który kupiłeś? Bo jest troche tych modeli. I faktycznie mozna nim operowac TV i dekoder? A tamte dwa piloty sie odlozy do szafki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W protokole HDMI CEC zaimplementowanym w Evobox PVR dostępna jest wyłącznie opcja włącz/wyłącz. Czyli inne polecenia sterowania za pomocą CEC przez HDMI wysyłane z telewizora są ignorowane. W drugą stronę dekoder Evobox PVR analogicznie wysyła wyłącznie polecenia CEC włącz/wyłącz i w zależności od ustawień, polecenia +/- Volume, które nie we wszystkich telewizorach są obsługiwane.

Aby sterować większą ilością funkcji, należy posiadać "inteligentny/programowalny" pilot, który można tak zaprogramować, aby określone funkcje były przesyłane do dekodera, a inne do telewizora. Całość komunikacji miedzy pilotem, a urządzeniami wykorzystuje podczerwień nie protokół HDMI CEC. Dwa piloty zstępuje się jednym z zaprogramowanymi odpowiednio funkcjami.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nugens napisał:

niestety EVOBOX nie chce współpracować z pilotami telewizorów, temat ten już był poruszany nie raz 

MAm TV Samsunga z pilotem Smart Control i nie ma z tym problemu. Co prawda tam Evobox nie musi się do niczego dopasowywać, bo to tak naprawdę pilot odwala całą robotę (kiedy dekoder jest włączony i na TV jest wyświetlany obraz z niego pilot autoamtycznie wie, że ma sterować nie TV a dekoderem i wysyła sygnały przełączania kanałów itd. bezpośrednio do dekodera). Ale mimo wszystko jest to bardzo duże ułatwienie. Samsunga pod tym względem można pochwalić bo z tego co wiem mimo, że LG i Phillips teoretycznie też mogą sterować innymi urządzeniami to Evoboem niestety nie potrafią sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mingo napisał:

MAm TV Samsunga z pilotem Smart Control i nie ma z tym problemu. Co prawda tam Evobox nie musi się do niczego dopasowywać, bo to tak naprawdę pilot odwala całą robotę (kiedy dekoder jest włączony i na TV jest wyświetlany obraz z niego pilot autoamtycznie wie, że ma sterować nie TV a dekoderem i wysyła sygnały przełączania kanałów itd. bezpośrednio do dekodera). Ale mimo wszystko jest to bardzo duże ułatwienie. Samsunga pod tym względem można pochwalić bo z tego co wiem mimo, że LG i Phillips teoretycznie też mogą sterować innymi urządzeniami to Evoboem niestety nie potrafią sterować.

Ja też mam Samsunga z tym pilotem i faktycznie, można w ogóle nie używać pilota do Evoboxa. Działa wszystko świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...