Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Czy miał ktoś podobny problem? Otóż od pewnego czasu nie działa mi kanał Filmbox Premium i Filmbox Family (na dekoderze dodatkowym działa). Dzwonienie na infolinię nie przynosi żadnych efektów. Ktoś wie, co to może być?

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na innym dekoderze te Filmboxy działają to antena jest OK, wygląda ze uszkodzony masz Evobox PVR lub coś z softem czyli trzeba zacząć powrót do ustawień fabrycznych, to samo ja mam z TBN Poland, kasowałem wiele razy, dodawałem wiele razy, wszystko ładnie skanuje i dodaje, ale obraz czarny, siła sygnału 90%, podłączam inny dekoder i obraz idealny, nie chce przywracać ustawień fabrycznych bo boję się żeby lista ULUBIONE nie zniknęła. Coś ostatnio dziwne rzeczy się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, peniat napisał:

Witajcie. Czy miał ktoś podobny problem? Otóż od pewnego czasu nie działa mi kanał Filmbox Premium i Filmbox Family (na dekoderze dodatkowym działa). Dzwonienie na infolinię nie przynosi żadnych efektów. Ktoś wie, co to może być?

To samo miałem w dekoderze PVR HD7000. Komunikat "Tego kanału niema w twoim abonamencie". Dzwoniłem na infolinię i nic. Przywracałem ustawienia fabryczne i nic. Musisz wymienić dekoder.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi rodzice już kilka razy wymienili EvoBoxa PVR na nowy egzemplarz i za każdym razem dekoder miał te same objawy, czyli zawiesza się, poczym restartuje. I nie ma to znaczenia, czy podłączę go u siebie do TV (ja u siebie na piętrze mam nc+), czy do TV moich rodziców. Rodzice ostatnio wymieniali TV (na starym TV też działo się to samo) i myśleliśmy początkowo, że jest jakiś zgrzyt pomiędzy TV a dekoder, ale na nowym TV dzieje się to samo. Widać, że te dekodery to jeden wielki niedopracowany sz...js. Gdy przyjdzie czas, rodzice chcą wymienić ten dekoder na moduł CAM, bo mają już dosyć tego cudownego dekodera.

Edytowane przez Bloo411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Evobox PVR działa cały czas, więc chyba coś jest na rzeczy u Twoich rodziców. Może zasilanie albo inna przyczyna. Ostatnio zidentyfikowany problem, to zakłócenia w pracy zasilacza dekodera pochodzące od chińskich zestawów led, które nie powinny nigdy trafić do sprzedaży. Ponieważ poziom zakłóceń, które emitują do sieci energetycznej przekracza wszelkie normy. Taki zestaw led podłączony do tego samego gniazdka co zasilacz dekodera, może spowodować nawet jego uszkodzenie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, EVO Z BOXU napisał:

Potwierdzam u mnie też nie działa VOD , komunikat  ,,lista jest  pusta,,  i  nie działa kanał  TBN Poland , sygnał - jakość jest ok  , nowe parametry  a obraz czarny, .

Także potwierdzam to samo, VOD w sumie mnie nie interesuje, ale TBN Poland muszę przekładać dekoder na inny model jak chce pooglądać, to jest coś nie tak z jakąś partią tych dekoderów, moim zdaniem sprawa softowa. Nowe parametry a obraz ciemny, to już zgłaszało kilka osób (poczytajcie inne fora i komentarze na waszym portalu pod artykułem o zmianie transpondera TBN), proszę sprawdźcie ten soft głębiej, może jakaś partia ma inną czułość głowic ? Nie wiem co to może być, ale coś jest na rzeczy, że u niektórych nie działa mimo nowych parametrów i mocnego sygnału.

To wygląda na sprawę trudną, ale softową, już była kiedyś taka sprawa trudna, że niektórym po dodaniu koło siebie kanałów TVP do ulubionych coś tam czasami pikselowało i udało się to w sofcie poprawić, więc wierzę, że to także uda się namierzyć..

 

Jeżeli jakieś tam LED (made in china) czy nawet dowolne inne urządzenia które mają znak CE powodują resety dekodera Evobox to już nawet nie jest śmieszne i świadczy o jakości zasilacza w dekoderze, szczególnie że przy innych dekoderach (innej marki) nie ma tego problemu, a o resetach Evoboxa było dużo postów. Mi osobiście także się resetuje przy ulubionych jak ostro robię dużo operacji i szybko to czasami mam resety, wiem że nic nie jest idealne, ale trochę bugów jest nadal.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał TBN Poland  jest niepoprawnie skonfigurowany przez nadawcę. Temat był już wyjaśniany na forum:

Proszę zgłaszać takie problemy bezpośrednio do właściciela kanału https://www.tbnpolska.tv/kontakt

TBN Poland nie jest kanałem dostępnym na liście kanałów CP więc użytkownik musi rozwiązać problem we własnym zakresie.

1 godzinę temu, pietrek1 napisał:

Jeżeli jakieś tam LED (made in china) czy nawet dowolne inne urządzenia które mają znak CE powodują resety dekodera Evobox to już nawet nie jest śmieszne i świadczy o jakości zasilacza w dekoderze, szczególnie że przy innych dekoderach (innej marki) nie ma tego problemu, a o resetach Evoboxa było dużo postów. Mi osobiście także się resetuje przy ulubionych jak ostro robię dużo operacji i szybko to czasami mam resety, wiem że nic nie jest idealne, ale trochę bugów jest nadal.

 

Nie masz pojęcia ile śmieci z Chin ma znak CE i co z tego?  Każde urządzenie na Aliexpress ma taki znaczek.

Kogo będziesz ścigał, że nie spełnia wymagań normatyw? Chińczyk nadrukuje każdy znaczek.

To nie problem zasilacza dekodera, tylko śmieci elektronicznych, które zalewają nasz kraj.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem do TBN Poland i bez odzewu, ale moim zdaniem wina dekodera Evobox PVR.

 

Chyba wiem o co chodzi mianowicie:

- skasowałem wszystkie TBN Poland z listy kanałów

- dodaje manualnie transponder 12303, wpisuje wszystkie parametry łącznie z DVB-S2 i okazuje się, że po zeskanowaniu tego transpondera mimo, że było wybrane przez mnie DVB-S2 to na wszystkich kanałach mam czarny ekran i teraz najlepsze:

jak przytrzymam 'i' dłużej to pokazuje mi parametry kanału i mam je złe tzn. jest wybrana DVB-S, a powinno być DVB-S2 te które wybrałem.

 

Dlaczego mimo tego, że wybieram w manualnym skanowaniu tranpondera DVB-S2 to on sam skanuje jako jako DVB-S (i w efekcie po zeskanowaniu jest ciemno)?? Nie wygląda mi to na winę nadawcy. Moim zdaniem wina dekodera, ponieważ na innym dekoderze jak skanuje i wybieram DVB-S2 to mam DVB-S2.. Proszę sprawdź to na konfiguracji diseqc (hotbird+astra) na zwykłych konwerterach, to raczej jest softowy błąd w PVR, bo tak jak mowię na innych dekoderach Polsatu nie ma takich "cyrków", a trop jest moim zdaniem dobry..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem został już b.dokładnie wyjaśniony przez Mr.Orbitę w zacytowanym poście. Kolejne posty na ten temat będą traktowane jak spamowanie wątku.

Właściciel kanału nie jest zainteresowany poprawnym skonfigurowaniem emisji kanału TBN.

Nie będziemy tu gdybać, po to są normy w nadawaniu kanałów aby się do nich stosować.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, support458 napisał:

A u mnie Evobox PVR działa cały czas, więc chyba coś jest na rzeczy u Twoich rodziców. Może zasilanie albo inna przyczyna. Ostatnio zidentyfikowany problem, to zakłócenia w pracy zasilacza dekodera pochodzące od chińskich zestawów led, które nie powinny nigdy trafić do sprzedaży. Ponieważ poziom zakłóceń, które emitują do sieci energetycznej przekracza wszelkie normy. Taki zestaw led podłączony do tego samego gniazdka co zasilacz dekodera, może spowodować nawet jego uszkodzenie.

Dokładnie, musi być jakiś problem z siecią w Twoim domu, może jakieś urządzenie emituje zakłócenia powodujące problemy z Evoboxem.

Ja mam Evo od sierpnia 2016, ciągle ten sam egzemplarz i chyba z raz zdarzył mi się niespodziewany reset. Poza tym działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...