Jump to content
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Dzięki pomogło, sam w ustawieniach routera to przełączyłem. Pozdrawiam :) :) 

• Like 1

Witam.

Mam problem/pytanko:

Czy to normalne, że dekoder Evobox PVR ustawiony jest, aby się wyłączał w stan czuwania? Czasami na chwilę sam się włącza, tzn. lampka zmienia się najpierw na czerwoną, potem zieloną, a tam gdzie jest wyświetlana godzina, pojawiają się same kreski. Po chwili wyłącza się. Inna sprawa, że czasem mimo ustawień stanu czuwania, jak wstaję rano, dekoder jest wyłączony, ale w stanie szybki start.

Pozdrawiam.

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

OK, ale co on robi w ciągu dnia? To samo?

Pewnie nie można wyłączyć tego automatycznego szukania update'ów?

• Confused 1

Ale o co ciebie tak głowa boli- skoro to robi tzn. że technicznie jest mu to potrzebne do prawidłowego działania, co cię martwi- pożarty prąd? ile on tego zużyje?

• Upvote 1

Dokładnie, prąd mnie boli. :P Po to jest opcja czuwania, żeby działała.

A po drugie, lubię wiedzieć, dlaczego. :)

Pozdrawiam.

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

Takie są wymagania systemu nadawana sygnału. Dekoder musi wybudzić się co jakiś czas aby zaktualizować z satelity i nie tylko,  dane niezbędne do zapewnienia ciągłości odbioru sygnału. Masz opisane wyjaśnienie w instrukcji obsługi, że całkowite odłączanie dekodera od prądu może spowodować brak dostępu do wykupionych kanałów.

Tak działają wszystkie dekodery satelitarne i kablowe. Evobox PVR nie jest wyjątkiem.

Edited by support458
Uzupełnienie informacji.
  • Like 1

Np. brak przewijania 8x. Do tyłu jest.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
  • Haha 1

Akurat brak prędkości 8x do przodu nie wpływa jakoś znacząco na komfort użytkowania. Jeżeli już przy tym temacie jesteśmy to boli brak importu eksportu listy ulubionych i ogólnie błędy z tą listą związane. Po takim czasie, jaki minął od ostatniej aktualizacji to powinno być to już dawno "załatane".

Akurat brak przewijania 8x jest dla mnie bardzo bolesny . Natomiast listy ulubionych są całkowicie obojętne.

• Like 1
  • Haha 1

A ja bym wolał bardziej, żeby dokonano w końcu aktualizacji radia internetowego oraz żeby była możliwość ulokowania okienka dotyczącego funkcji PiP w dowolnym rogu przez użytkownika.

• Like 1
  • Upvote 1

Dokładnie, zmiana miejsca wyświetlania podglądu PIP jak najbardziej konieczna.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

Ciekaw jestem, czy Evobox będzie jeszcze w ogóle aktualizowany? Multiroomu po sieci nie obsługuje, w planach jest dekoder 4K więc nie zdziwiłbym się, gdyby porzucili rozwój Evoboxa, a wiosną zaproponowali nowy dekoder, który będzie miał 4K, PVR i obsłuży multiroom po sieci.

Hmm, nie wydaje mi się, żeby Cyfrowy Polsat miał zakończyć wsparcie dla dekodera Evobox PVR. :roll:

Myślę, że nadal jest to "flagowy" model spośród wszystkich dekoderów dedykowanych Cyfrowego Polsatu. Dekodery Evobox HD i Evobox Lite mogą być jedynie jego uzupełnieniem.

Tak flagowy, że w APS są wystawione PVR HD7000, HD 5500s i Evobox HD.  Evoboxa PVR brak.

Ręki uciąć sobie nie dam, ale nie zdziwiłbym się, gdyby było tak jak napisałem :)

18 godzin temu, mingo napisał:

Ciekaw jestem, czy Evobox będzie jeszcze w ogóle aktualizowany? Multiroomu po sieci nie obsługuje, w planach jest dekoder 4K więc nie zdziwiłbym się, gdyby porzucili rozwój Evoboxa, a wiosną zaproponowali nowy dekoder, który będzie miał 4K, PVR i obsłuży multiroom po sieci.

A to wszystko nie może być w Evobox PVR?

Dadzą nowy soft i będzie OK.

57 minut temu, kapusta7 napisał:

Dlaczego nie ma EPG? Wiecie jak to naprawić?

Ja mam. Odłącz od zasilania lub przywróć fabryczne ustawienia.

Edited by Barti
Cytowanie treści innego postu zamieszczamy nad własną treścią postu, a nie pod nią. Na forum nie piszemy skrótami. Poprawiono post.

Witam,

pytanie za 100 pkt. 

Dzisiaj dekoder postanowił zwisnąć - nie zaskoczyło mnie to, klasycznie potraktowałem go restartem zasilania. Ale... po ponownym uruchomieniu dysk pokazuje 100% wolnego miejsca i nie ma ani jednego nagrania. :(

Próbowałem przywracać ustawienia fabryczne - również bezskutecznie.

Może ja bym stratę jakoś przebolał, ale nie wiem jak 3-latkowi wytłumaczyć, że wyparowały dziesiątki odcinków jego ulubionych bajek? :(

Jest jakiś ratunek?