Skocz do zawartości
Misiek.

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam prośbę: gdzie znajdę listę kanałów w najlepsze jakości? Chodzi mi o rozpiskę wszystkich kanałów w CP bo sporo jest kanałów w SD i chciałbym dodać najlepsze do ulubionych. Np 2x jest Discovery i kurcze troszkę wkurza te porównywanie i szukanie, która ma lepszą jakość.

https://www.lyngsat.com/packages/Cyfrowy-Polsat.html zielone to HD

https://cyfrowypolsatnews.pl/forum/viewthread.php?thread_id=72&pid=301#post_301

Edytowane przez pietrek1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj oglądając eliminacje do LM w PS Premium, PS Premium 2 i PS 3 PPV na Evo  - przełączając po kanałach dwukrotnie nastąpił samoczynny restart dekodera. :/ Też ktoś tak miał? A może evo nie daje rady z "nowatorską" rozdzielczością Super HD? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem, wczoraj dekoder zawieszał się przy rozdzielczości 1080p. Trzeba zmienić na 1080i.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj oglądając eliminacje do LM w PS Premium, PS Premium 2 i PS 3 PPV na Evo  - przełączając po kanałach dwukrotnie nastąpił samoczynny restart dekodera. :/ Też ktoś tak miał? A może evo nie daje rady z "nowatorską" rozdzielczością Super HD? :P

Tak, mi się 2 razy zawiesił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy moglibyście, jako redakcja, dowiedzieć się co zrobić, żeby się nie resetowały?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przypuszczam że jest to związane z wysokim bitrate, z jakim nadawane są kanały Polsat Sport Premium i dekoder Evobox PVR po prostu nie potrafi sobie poradzić z przetworzeniem tego sygnału. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moi rodzice posiadają EvoBoxa PVR od 1,5 roku i dotychczas dekoder sprawował się dobrze, ale od jakiś 3-4 tygodni dekoder zaczął się samoczynnie restartować. Najlepsze jest to, że dzieje się to na różnych kanałach podczas generalnie oglądania (nikt nie przełącza kanałów) i nagle bez niczyjej ingerencji, dekoder sam się resetuje (trwa to ok. 1) i odpala się na stacji, na której była oglądana audycja. Dodam, że moi rodzice nie mają wykupionej opcji Polsat Sport Premium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ooo, to ciekawe. Czyli wygląda na to, że to jednak dekoder zaczyna nawalać. :roll:

Moi rodzice na dole w salonie również mają ten dekoder, ale póki co, nic złego się z nim nie dzieje. Cały czas działa poprawnie. Tutaj również nie ma wykupionych kanałów Polsat Sport Premium.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podwieszenia i konieczność resetu za pomocą power off. :P Oczywiście się zdarzało średnio raz w tygodniu, ale aby sam Evo się restartował to wczoraj pierwszy raz. :/ Potrzebna będzie nowa łatka.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze, że te restarty dekodera potrafią się zdarzyć nawet kilka razy w ciągu dnia. Póki co, nie przywracałem rodzicom dekodera do ustawień fabrycznych, gdyż mają ustawioną listę ulubionych, z której korzystają. Przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych zapewne wiąże się ze skasowaniem listy ulubionych i układaniem jej od nowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze, że te restarty dekodera potrafią się zdarzyć nawet kilka razy w ciągu dnia. Póki co, nie przywracałem rodzicom dekodera do ustawień fabrycznych, gdyż mają ustawioną listę ulubionych, z której korzystają. Przywrócenie dekodera do ustawień fabrycznych zapewne wiąże się ze skasowaniem listy ulubionych i układaniem jej od nowa.

Nic bardziej mylnego.Przywrócenie do ustawień fabrycznych nie spowoduje usunięcia listy ulubionych,no chyba że zaznaczymy,że chcemy usunąć. Edytowane przez Max2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką rozdzielczość wideo mają ustawioną w Evobox?

Edytowane przez support458

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można dać do fabrycznych nie kasować niczego. Ustawienia sprzętowe -  Ustawienia domyślne - pin- usuń nagania i danie - nie. I masz, to nie lot w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cały czas oglądam kanał Polsat Sport Premium 1 z rozdzielczością wideo ustawioną na 1080i i dekoder się nie restartuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przywróciłem dekoder do ustawień fabrycznych z zachowaniem listy ulubionych. Zobaczę czy restarty ustaną. Jeżeli nie, to rodzice będą zmuszeni wymienić tego EvoBoxa na inny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam, że w trakcie studia zmieniali jakieś parametry, bo na meczach Evobox już działał normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zmniejszyć szybkość przewijania ? Z x64 do 32 i niżej ? W hd7000 wystarczyło kliknąć wstecz przewijanie i było ok, ale tu od razu przewija wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmniejszać płynnie prędkości przewijania chyba się nie da. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to wciśnięcie przycisku Play/Pause zatrzymuje przewijanie do prędkości  x1(odtwarzanie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie. Szkoda bo była to użyteczna funkcja.
Przydałaby się też funkcja oglądania na żywo materiałów z Ipli poprzez VOD ale to chyba zbyt futurystyczna wizja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi