Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, u mnie jest raczej na odwrót. Owszem, jak celuję w niego to jak snajper, ale za to jak strzelam wszędzie, tylko nie w niego to działa zaj... - najlepiej na przeciwległej ścianie. Swoją drogą to bardzo dziwne, ale myślę, że sygnał z diody jest bardzo mocny, ale również bardzo skupiony przez soczewkę i stąd takie kwiatki (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

Na ulotce jednego z dekoderów n'ki jest informacja, iż wkrótce będzie wprowadzona opcja odtwarzania dowolnego programu od początku; coś pewnie analogicznego, jak w UPC (bardzo fajna opcja, miałęm ostatnio okazję ją testować).

 

Czy słyszeliście może o planach w CP w tym zakresie na Evoboxach? Czy to w ogóle możliwe na telewizji satelitarnej?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo, a jak u Was wygląda sytuacja celowania pilotem w EvoBoxa? Bo u mnie beznadziejnie, muszę celować pilotem w tuner.

Nie da się gdzieś w ścianę, czy sufit, trzeba mniej więcej w tuner. Macie podobnie, czy lepiej? Baterie mam dobre, nowe.

 

Mam to samo, jeszcze często bardzo mam tak że jakby usypiał lub nie łączą styki baterii więc musze nim uderzyć lub wstrząsnąć przed użyciem i dopiero zaczyna działać, amatorka totalna, najlepsze ze zamówiłem na allegro drugi pilot (było szybciej niż zabawa w APS gdzie zawsze są problemy bo zawsze mi wciskają że nic się nie da bez przedłużenia umowy, a przedłużyć nie mogę bo wolę stary smartdom gdzie jest jeszcze 50% zniżki), więc brałem z allegro i tak po miesiącu dalej to samo ehehehehe moim zdaniem wada masowa styków baterii, ogólnie bardzo słabo łapie, wygląda mi to na tanie wykonanie..

 

Jak nie działa to zobacz ze jak wstrząśniesz nim lub uderzysz o kolano zaczyna działać i tak znow do pewnego czasu. Mój kolega ma taki sam dekoder i ma dokładnie to samo - śmiejemy się :)

 

Będę miał więcej czasu to kupię dobry uniwersalny i spróbuję go nauczyć kodów, wtedy będzie spokój..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, jeszcze często bardzo mam tak że jakby usypiał lub nie łączą styki baterii więc musze nim uderzyć lub wstrząsnąć przed użyciem i dopiero zaczyna działać, amatorka totalna, najlepsze ze zamówiłem na allegro drugi pilot (było szybciej niż zabawa w APS gdzie zawsze są problemy bo zawsze mi wciskają że nic się nie da bez przedłużenia umowy, a przedłużyć nie mogę bo wolę stary smartdom gdzie jest jeszcze 50% zniżki), więc brałem z allegro i tak po miesiącu dalej to samo ehehehehe moim zdaniem wada masowa styków baterii, ogólnie bardzo słabo łapie, wygląda mi to na tanie wykonanie..

 

Jak nie działa to zobacz ze jak wstrząśniesz nim lub uderzysz o kolano zaczyna działać i tak znow do pewnego czasu. Mój kolega ma taki sam dekoder i ma dokładnie to samo - śmiejemy się :)

 

Będę miał więcej czasu to kupię dobry uniwersalny i spróbuję go nauczyć kodów, wtedy będzie spokój..

Też mam ten problem muszę czasami nim lekko uderzyć żeby zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem że to tylko u mnie, później spytalem znajomych i też sie śmiali, ale nadal nie miałem pewności więc zakupiłem nowy pilot (taki sam) na allegro i nadal ten sam problem, wiesz czasami w salonie są goście i dziwnie patrzą co ja robię to im odpowiadam że muszę Polsat pobudzić do życia jak w Rosji tylko bez młotka :) Może dlatego że Made In Poland a nie China heheheh

 

Byłem w APS to oczywiście zawsze wciskają mi że pilot wymienią ale jak przedłużę umowę (kity z satelity :) tylko chcą zarobić bo sprzedaży nie ma).. Po za tym wymiana nic nie da chyba że będzie poprawiona wersja kiedyś (ale raczej wątpie).

 

Zrobię uniwersalny pilot i będzie po problemie, firmware faktycznie chyba już nie aktualizują, HBO GO zapewne wystarczy tylko zwiększyć bitrate bez aktualizacji więc mają to gdzieś bo nikt nie dymi, jak ktoś da porównanie kiedyś HBO GO z Evobox VS HBO GO z innego źródła i zrobi dym na youtube to wtedy będzie zwiększenie bitrate heheheh Większość abonentów nie wie co to bitrate i nie odróżnia SD od HD więc jest jak jest.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo przy pilocie od dekodera konkurencji. Pilot odmawiał współpracy co kilka dni/tygodni, pomagała wymiana baterii lecz na krótko. Wspomnę że baterię a raczej ich cały listek kupiłem na portalu aukcyjnym za grosze. W końcu poszedłem do sklepu i kupiłem baterie porządnej firmy i problem zniknął. Firma jednak ma znaczenie.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A baterie to tanie CHRL, czy markowe CHRL? Pytam całkiem serio, bo zdarzył mi się podobny problem w pilocie od TV, który rozwiązałem akurat zastępując tanie noname, bateriami Duracel.

 

Czyli wasze z kompletu nie są dobre heheheh Nigdy nie stosuje tanich chińczyków (takie jak były oryginalnie) , duracel i inne testowałem i nic nie pomagają. Wada styków, zimny lut obstawiam, jeden z pilotów sobie otworze i przelutuje go, tylko że muszę mieć trochę czasu... To jest tak jakby ten pilot usypiał lub miał zimny lut, duracel i inne jak zmieniałem także się tak działo, najgorsze jest to że to wada ukryta bo nie jest za każdym razem, ale straszenie to wkurza i irytuje.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale praktyka jest inna, na allegro bez łaski są ich na kilogramy (moim zdaniem oryginały) a nadal wszystkie dokładnie tak samo się zachowują więc wole sam to naprawić, akurat mam pewne doświadczenie ale nie będę się tutaj rozpisywać... Nie takie rzeczy otwieram na co dzień.

 

Szybciej mi będzie zaprogramować uniwersalny, ale wolę podłubać bo lubię takie zagadki :) Moim zdaniem i tak dobrze wiecie o co chodzi bo nie wierzę że tego nie rozpracowaliście.

 

Ciekawe swoją drogą, że na jednej tylko aukcji allegro jest ponad 30 sprzedanych, więc hmmmmmmm gdyby APS tak super działały to po co je ludzie kupują masowo i płacą zamiast wymieniać za darmo ?

 

"Wymoderowano"

Edytowane przez swojadroga
Wyjątkowo tylko usunąłem dziecinadę. Kolejne polecą do kosza z dołączoną nagrodą przewidzianą regulaminem forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie rozpracowałem, nie rozpracowuje i nie będę rozpracowywał Twojego problemu z pilotem, bo mam lepsze zajęcia w swoim życiu zawodowym zupełnie niezwiązanym z jakimkolwiek pilotem, czy dekoderem.

Pomijam fakt, że na portalu aukcyjnym (i nie tylko tam), sprzedawane są podróbki, które można rozpoznać m.in. przez inny rodzaj i inna ilość baterii. Niestety te piloty właściciele APS też zamawiają do swoich punktów, zamiast brać oryginały z magazynu CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, jeszcze często bardzo mam tak że jakby usypiał lub nie łączą styki baterii więc musze nim uderzyć lub wstrząsnąć przed użyciem i dopiero zaczyna działać, amatorka totalna, najlepsze ze zamówiłem na allegro drugi pilot (było szybciej niż zabawa w APS gdzie zawsze są problemy bo zawsze mi wciskają że nic się nie da bez przedłużenia umowy, a przedłużyć nie mogę bo wolę stary smartdom gdzie jest jeszcze 50% zniżki), więc brałem z allegro i tak po miesiącu dalej to samo ehehehehe moim zdaniem wada masowa styków baterii, ogólnie bardzo słabo łapie, wygląda mi to na tanie wykonanie..

 

Jak nie działa to zobacz ze jak wstrząśniesz nim lub uderzysz o kolano zaczyna działać i tak znow do pewnego czasu. Mój kolega ma taki sam dekoder i ma dokładnie to samo - śmiejemy się :)

 

Będę miał więcej czasu to kupię dobry uniwersalny i spróbuję go nauczyć kodów, wtedy będzie spokój..

Mam podobne zjawisko, tylko że w moim przypadku po wyjęciu i włożeniu baterii pilot daje dużo mocniejszy sygnał i odbija praktycznie z każdej pozycji. Po pewnym czasie oczywiście trochę słabnie i trzeba trochę precyzyjniej całować w odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dwa piloty z Allegro do APS, prosiłem o wskazanie, czy są oryginalne. Pan dokładnie sprawdzał i porównywał, powiedział, że są na pewno oryginalne. Rozkleiłem łącznie 3 piloty, przelutowałem elektronikę, podgiąłem styki baterii, dałem najgorsze baterie do testów i na tę chwilę łapią nawet jak celuję w sufit. Zero rozłączeń, praca stabilna, dobry zasięg, wszystko OK, ale jeszcze za mało czasu na testy, więc testuję dalej. Gdyby było źle to będę pisać, ale moim zdaniem to jest wada mechaniczna i była prosta do naprawy.

Edytowane przez Barti
Nadużywanie znaku przecinka w poście. Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajny jest ten dekoder. Szybki i co najważniejsze w miarę stabilny chociaż parę razy mi się zwieszał aż do twardego resetu. Natomiast mam dziwne wrażenie ze jak testowałem ten dekoder na starej mojej antenie ze starym konwerterem to mogłem więcej stacji nagrywać w tym samym czasie + oglądać. Jak zmieniłem satelite na tą dużą od polsatu + nowy dekoder quad to hm jest jakby gorzej z nagrywaniem. Wtedy i teraz też mam ten sam kabel antenowy na SAT 1 .. Oczywisci wiem ze dodajac 2 kabel na SAT 2 zyskam wieksze mozliwosci.. Mimo to jest to dziwne ze wtedy miałem tylko jeden kabel antenowy i mogłem wiecej nagrywać.

 

Czy może przełożyć kabel z SAT 1 od SAT 2? eh nie wiem czy sens. Musze dorobić drugi kabel bo jest w ścianie ale muszę zakupić końcówki i wtedy będę miał dwa. Tylko nadal mnie to zastanawia dlaczego na starym konwerterze mogłem więcej nagrywac w tym samym czasie. 

 

Dzisiaj jest na AMC terror odc. 3 i sobie go nagrywam. W tym samym czasie jest mecz Superpuchar i kurcze musze się ratować apką Go :)

 

Chyba ze mam cos zle ustawione w konfiguracji dekodera? Mam Opticum Robust Quad LNB i podpiiety mam na razie do SAT 1. Wybrałem uniwersalny konwerter bo inne niby wykrywa ale coś po chwili dostaje info ze brak sygnału. Jedynie na "uniwersalnym" działa jakby stabilnie. 

 

Chyba, że AMC jest na takim paśmie ze blokuje większość kanałów Polsatowskich.. :)

 

A moze trzeba coś ustawiac w opcjach DISEQ? Tam jest coś Port A, B itp ?

Edytowane przez Azazell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...