Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie śledzę zbyt dokładnie wątku tak więc nie wiem czy było już o tym czy nie.

 

Gdy na kilka dni wyjadę i nie używam dekodera to po powrocie, po włączeniu nie ma dźwięku. Pomaga tylko wyłączenie dekodera od zasilania na kilkanaście sekund i w podłączenie z powrotem. 

 

Taka sytuacje miałem już kilkukrotnie. Czy to normalne? Czy można temu jakoś przeciwdziałać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie śledzę zbyt dokładnie wątku tak więc nie wiem czy było już o tym czy nie.

 

Gdy na kilka dni wyjadę i nie używam dekodera to po powrocie, po włączeniu nie ma dźwięku. Pomaga tylko wyłączenie dekodera od zasilania na kilkanaście sekund i w podłączenie z powrotem. 

 

Taka sytuacje miałem już kilkukrotnie. Czy to normalne? Czy można temu jakoś przeciwdziałać?

 

Pozdrawiam

 

Sprawdź czy w menu USTAWIENIA / OBRAZ i DŹWIĘK masz ustawiony DŹIWIĘK = Stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odnośniki do CPGo w EPG w programach Polsatowskich tak jak w HBO do HBOGo (czyli obejrzyj w HBOGo)są dostępne teraz, czy będą dopiero będą w nowej wersji oprogramowania bo widzę w wideoteście a u mnie nie.

 

I jeszcze ponowię pytanie z kilku tygodni do @supporta lub @swojadroga czy mogę jeszcze skorzystać z promocyjnej ceny instalatora i z zakupu konwertera unicable? Umowa z 22 lipca.

Edytowane przez wojtekmedia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej?

Zrób tak:

1. włącz kanal, z którego chcesz film nagrać

2. wciśnij na pilocie "i"

3. zanim menu zniknie wcisnij strzałkę w dół (przycisk po przyciskiem 'ok'

4. przewijaj strzałką w prawo (klawisz pod 'i' na prawo od 'ok' aż znajdziesz film, który chcesz nagrać

5. kliknij przycisk 'nagraj' - czerwone kółko. Pojawi Ci się przy opisie czerwona ikonka, coś a'la zegar.

 

 

Jeśli to zbyt skomplikowane, zerknij do instrukcji.

 

Ja w ten sposób nagrywam, bo podobnie robiłem z turbodekoderem, siła przyzwyczajenia.

 

W bardziej odległych czasowo audycjach używam EPG.

Edytowane przez cabott
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z TV, będzie wyłączony? i czy w ustawieniach trzeba ustawić HDMI CEC? czy dekoder nagrywa przy wyłączonym TV? proste pytanka ale robie to pierwszy raz. "CABOTT" dzięki za wczesniejszą podpowiedź i wyjasnij mi powyzsze watpliwości a ustawieniem TV. Widzę, że nie da rady bo na kanale "TRWAM" z którego chciałem nagrać żonie film nie wyświetla żadnych programów EPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Trwam, to nic nie doradzę, bo nie mam Astry, tylko samego HB. Jak nie ma EPG, to możesz nagrać wg. czasu, ustawiasz od której do której godziny ma być nagranie i będzie. TV nie musi być włączony, dekoder nagrywa bez włączonego TV.

Zakładam oczywiście, że chcesz nagrać film z satelity, a nie z naziemnej TV, bo tego jeszcze evobox nie potrafi (i pewnie prędko nie będzie takiej opcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie coś, musiałem przywrócić do ustawień fabrycznych dekoder i dodatkowo na wszelki wypadek, podczas gdy się dekoder restartował to wyłączyłem router internetowy i jeszcze raz włączyłem.

 

Rozumiem, że przywracając do ustawień fabrycznych utracę listę ulubionych przez siebie programów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie proste pytanie do nowej wersji (jak wynika z filmiku na (Satkurierze) oprogramowania dekodera które było i znikło a ma być ponownie.

 

CqNuCVMWYAAE8C4.jpg

 

Skoro konflikt dotyczy czterech nagrań kanałów jednocześnie, dlaczego pokazano jednocześnie tylko 3 skonfliktowane kanały a aby zobaczyć>wybrać>wyłączyć czwarty trzeba przewinąć obraz? Wygodniej, ergonomicznej byłoby pokazanie wszystkie cztery kanały naraz. Dodatkowo można by im przypisać numerki od 1 do 4 (kolorki - tu można by wykorzystać "martwe" kolorowe klawisze pilota) i z klawiszy pilota wyłączyć nagrywanie jednego z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox dojechał, jednak na sam początek od razu problemy. Musiałem przekładać kilka razy kartę, bo jej nie widział. Co więcej, później kanały już grały, a komunikat ciągle był na ekranie i nie dało się wyłączyć. Pomógł stary sprawdzony sposób. Wyciągnięcie wtyczki z gniazdka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni dobrze wprowadzić nie mogą wprowadzić nowego softu z obsługą multimediów a co tu dopiero mówić o DLNA. Nie wiem czemu to się tak to wszystko przeciąga. Czytałem kiedyś archiwum tego tematu i miał być jeszcze w lutym w sprzedaży i możliwość korzystania z konwertera Unicable II. Do połowy roku miał się pojawić nowy EvoboxHD (bez dysku). I tak samo z aktualizacją oprogramowania będzie. I tak będzie to odkładane, że aż uznają że dekoder będzie już nie wart wspierania technicznego.

Już nie wspomnę kto to wszystko zapowiadał bo nie ładnie palcem wytykać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Oni dobrze wprowadzić nie mogą wprowadzić nowego softu z obsługą multimediów a co tu dopiero mówić o DLNA. Nie wiem czemu to się tak to wszystko przeciąga. Czytałem kiedyś archiwum tego tematu i miał być jeszcze w lutym w sprzedaży i możliwość korzystania z konwertera Unicable II. Do połowy roku miał się pojawić nowy EvoboxHD (bez dysku). I tak samo z aktualizacją oprogramowania będzie. I tak będzie to odkładane, że aż uznają że dekoder będzie już nie wart wspierania technicznego.

Już nie wspomnę kto to wszystko zapowiadał bo nie ładnie palcem wytykać.

Tak trudno jeszcze chwilę poczekać na kolejną aktualizację? Czy obecna wersja oprogramowania uniemożliwia Ci korzystanie z usług? Odpowiedź brzmi NIE.

Została zapowiedziana i się pojawi, gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Wsparcie techniczne dopiero co się zaczęło, a tu już można przeczytać o jego zakończeniu... DLNA i Multimedia zostaną wprowadzone razem w kolejnej wersji oprogramowania.

PS. Nikt oficjalnie nie zapowiadał EVOBOX HD bez dysku.

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu w nagraniach zaplanowanych mam zamiast tytułów programów same nazwy kanałów- np. pisze tylko HBO, godziny, ale tytułu brak. Tak jest na wszystkich zaplanowanych. Macie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...