Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłeś konwerter, to trzeba ponownie ustawić skos konwertera i ewentualnie poprawić ustawienie anteny.

Jaki model dokładnie konwertera masz zainstalowany?

Jaki rozmiar anteny?

Jaki model konwertera wybrałeś w Ustawienia /Antena /Konfiguracja?

Czy po zmianie konwertera wykonałeś instalacje kanałów?

Jakie wskazanie siła i jakość sygnału masz na kanale 101?

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem - nie wiem jak mam wyszukać kanał z Hot Birda dokładnie z następujących częstotliwości 11 747 H (Dubai Sports itp.) oraz 11 278 V (Eurosport 1 i 2 HD wersja międzynarodowa). Ukazuje mi się informacja brak sygnału lub nie znaleziono kanałów. Dodam że bardzo dobrze wyszukuje mi kanały z Astry.

Ustawienia wyglądają następująco: Diseqc włączony, port A Hot Bird, B. Astra. W wyszukiwaniu ręcznym wpisuję wszystkie parametry. Wcześniej miałem Samsunga HD (tydzień temu) wyszukiwał wszytko. Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Tak przypuszczałem że dekoder wyszukuje tylko kanały niekodowane - Samsung szukał wszystkie. Mam pytanie czy nowy soft może umożliwić wyszukiwanie kanałów kodowanych np. Eurosport 1 i 2 inter. jest kodowany ale możliwy do odbioru bo posiada kodowanie CP. Natomiast jeśli chodzi o Dubai Sport to mam go na liście ale mam czarny ekran. Pozdrawiam

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś konwerter, to trzeba ponownie ustawić skos konwertera i ewentualnie poprawić ustawienie anteny.

Jaki model dokładnie konwertera masz zainstalowany?

Jaki rozmiar anteny?

Jaki model konwertera wybrałeś w Ustawienia /Antena /Konfiguracja?

Czy po zmianie konwertera wykonałeś instalacje kanałów?

Jakie wskazanie siła i jakość sygnału masz na kanale 101?

 

Witam ,unicable z Cp ,antena corab 90 ,wybrałem unicable inverto ,instalacje wykonałem ,na kanale 101 sila 100 ,jakość 78 .snr 13.1 .Ale dzisiaj tego zjawiska nie miałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz to prawda ,że na dekoderze Evobox zablokowano możliwość nagrywania Polsat 2 i Polsat 3?

 

Tak, zablokowano możliwość.

Mam pytanie jak włączę program tv na dekoderze Evobox pvr to przełączy się na kanał Polsat Sport News?

Jeśli masz instalacje z pojedynczym konwerterem Uniwersalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zablokowano możliwość na wszystkich dekoderach. To jest ograniczenie licencyjne.

 

Nie mam tych 2 kanałów, więc tak z ciekawości zapytam: czy niemożliwość nagrywania oznacza również ograniczenia w obsłudze timeshiftingu dla tych kanałów?

 

Jaki sens ma zakaz nagrywania na dysku dekodera meczów EURO? Przecież te mecze są dostępne na kanałach FTA z Astry w bardzo dobrej jakości, bez żadnych ograniczeń. Na dodatek w odróżnieniu od  polskich transmisji są tam nadawane z fonią DD w taki sposób, że komentarz można sobie wyciąć wyłączając centralny głośnik.

 

Dobrze chociaż, że przy oglądaniu Polsatu Sport 2 i 3 nie zablokowano możliwości nagrywania w tle kanałów z Astry... no może z wyjątkiem sytuacji, gdy ktoś skusił się na korzystanie z unicable. :wink:

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stefan85 - może zamiast zadawać milion pytań o każdą drobnicę przeczytasz wreszcie chociaż instrukcję obsługi? To o co pytasz jest na stronie 3. Evobox PVR ma dwa tryby wyłączania - czuwanie i uśpienie, ustawiasz w menu, jeden jest trybem głębokim i z niego dekoder uruchamia się długo, a drugi - płytkim i dekoder startuje szybko, ale będzie mieć nieco większy pobór prądu. Zmień tryb i będzie się uruchamiać natychmiast. I jeśli zorientuję się, że zadasz znów pytanie o coś, co jest w instrukcji obsługi - zablokuję Ci pisanie na forum aż potwierdzisz, że przeczytałeś instrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w temacie instrukcji, która pomimo że zawiera tylko kilka stron i tak wprowadza w błąd ale też zwyczajnie opisuje funkcje których nie ma np. DLNA

 

Konsument w chwili otrzymania tego dekodera oraz instrukcji, jest informowany o tej funkcji, a jej nie ma! Pojawiła się na chwilę (po aktualizacji) teraz znowu ją usunięto.

Uważam, że dodawanie papierowej instrukcji, i podawanie w niej informacji że jakaś funkcjonalność jest, kiedy jest dopiero planowana jest wprowadzaniem konsumenta w błąd...?

I odbiera większy sens w czerpaniu z niej jakichkolwiek (dez)informacji...

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby pdf do pobrania z sieci internet, oraz (wiem, że jest system pomocy) aktualna instrukcja wyświetlana z pomocą dekodera EvoBox

 

bf361f5c062ad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nieaktualna, i mijająca się z prawdą (DLNA?) jak ta papierowa, dodawana do sprzętu.

Ja rozumiem, że nie zawsze instrukcja (dowolna, nie tylko do tego dekodera) opisuje stan faktyczny (np. ze względu na szybkie i częste zmiany oprogramowania)

ale uważam że nie powinno się w drukowanej ani pdf (jak z linku powyżej) podawać informacji, że niby jakaś funkcjonalność już jest kiedy wcale jej nie ma... może będzie... ale jej jeszcze nie ma.

Edytowane przez H9000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja? Mam coś  "z tym zrobić" ?

To raczej uwaga, dla osób odpowiedzialnych za techniczną stronę, oraz wsparcie.

Żeby nie pisać o przyszłości... jak o teraźniejszości... Proste: nie ma jeszcze jakieś funkcji, nie powinno być o niej informacji w instrukcji.

A kiedy pojawia się - to najłatwiej zaktualizować pdf-a

Edytowane przez H9000
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tu nowy, a zaczynasz od takich tekstów, poczytaj trochę zanim zaczniesz pisać kolejny post.

Temat był kilkukrotnie poruszany i był wyjaśniony. Kolejne posty na ten temat powinny trafić do kosza.

Oprogramowanie z funkcjami o których piszesz będzie ponownie udostępnione w krótkim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jak kto, ale @support485 wie doskonale, kiedy będą aktualizacje nie tylko Evobox-a.
Na forum nie ma cenzury, tylko reakcje na mocne naruszenia regulaminu, zjazdy z tematu, komentowanie decyzji Moderatorów i Administrtora. Lekkie zboczenia z tematów, mające sens, pozostają.
Osobiście wywaliłem niejeden wpis również @support485, więc ponownie proszę o trzymanie się tematu.
@uzytkownik100 został usunięty na własną prośbę, bo uznał, że regulamin forum go ogranicza.
Kolejny raz powtórzę, że ma tu być konstruktywna dyskusja o wadach i zaletach dekodera Evobox. O możliwościach urządzenia. O realnych sugestiach. Ma się tutaj znaleźć pomoc innym użytkownikom w skonfigurowaniu dekodera.
Szukając odpowiedzi używamy wyszukiwarki.
Z jednym się zgadzam. Instrukcja do Evobox-a jest fatalna i brak w niej "gwiazdek" o funkcjonalnościach dostępnych w przyszłości, ale to już wyjaśnialiśmy tutaj. Temat do narzekania na operatora mamy również na forum. Tam można spokojnie swoje żale wylewać.

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...