Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzisz, że dekoder który za dwa tygodnie ma być na rynku nie został przestestowany?

Znasz pojęcie FUT ?

To że będzie testowany to zdaję sobie sprawę ale pewności żadnej na dzień dzisiejszy nie ma że będzie lepszy niż np.HD 7000 czy inny.@filolog u każdego operatora płacisz za masę programów których nie oglądasz.Rozumiem że nie interesuje Cię sport ale w konkurencji CP jest oferta filmowa o wiele lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że będzie testowany to zdaję sobie sprawę ale pewności żadnej na dzień dzisiejszy nie ma że będzie lepszy niż np.HD 7000 czy inny

 

Z takim podejściem to można tylko wnioskować, że będzie on lepszy od HD 7000 wyłącznie jeśli sam go przetestujesz :)

Chyba nie masz HD 7000, użytkownicy tego modelu wiedzą jak słabe ma on wsparcie dla nagrywania i oglądania innych programów w tym samym czasie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas będzie migracja z DVB-S2 MPEG 4 do DVB-S2X HEVC.

Lepiej przygotowywać się dłuższy czas niż później na siłę wymieniać dekodery.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby ten dekoder był już przystosowany do obsługi DVB-S2X HEVC tyle że z nieaktywną funkcją a tę można uruchomić nowym softem  gdy zajdzie taka potrzeba, ostatecznie było by wielką głupotą robić nowy dekoder we współpracy z renomowaną firmą i nie mieć możliwości podniesienia jakości produktu do nowocześniejszych standardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od razu na wstępie wspomnę, że nie jestem w tym temacie biegły, więc prosze o wyrozumiałość;). Obecnie jestem posiadaczem zarówno CP (multiroom) jak i NC+.Mam konwerter MONOBLOCK QUAD (HOTBIRD oraz ASTRA). Moje pytanie jest następujące: czy korzystając z tego dekodera poprzez konwerter UNICABLE z dodatkowym wyjściem do zwykłego tunera np: http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/unicable-scr/2028-konwerter-unicable-scr-sharp-bs1r8el600ajest możliwość oglądania kanałów z satelity ASTRA? Z góry dziękuję za podpowiedzi, czy i jeżeli jest to jak zrobić żeby to wszytko działałało poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@james28

IMO unicable jest Ci niepotrzebne, chyba że ma rozbudowaną opcję multiroom. Zainteresuj się przełącznikiem Diseqc. Są różne opcje konfiguracji. Jaka będzie dla Ciebie odpowiednia to musisz doczytać sobie w necie.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomciu, dzięki za odpowiedź. Tylko interesuje mnie ten unicable z uwagi na fakt, że w przysłości będę pewnie miał ze dwa dekodery dodatkowo, a nie chciałbym żeby wychodziło z anteny, aż tyle kabli (jak mogłyby wyjść tak jak teraz "tylko 4"). Tak więc mógłbym to podłączyć w ten sposób, że poprzez unicable podłączę 2 dekodery PVR (EVOBOX od CP oraz TURBODEKODER z NC+) oraz 2 dekodery w trybie "uniwerslanym". A że chciałbym oglądać kanały z ASTRY, dlatego pytałem czy to w ogóle jest możliwe, by jakioś to wszytko połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to chciałbyś ustawić na jednej antenie konwerter "unicable" i "quad" na jednej pozycji satelitarnej (np.: HotBird). Tak się nie da.

 

IMHO najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłby multiswitch 9/8 i dwa konwertery quattro, ale to będzie osiem kabli od anteny do multiswitcha, a potem po dwa do każdego tunera. Takie coś gwarantuje Ci pełną niezależność pomiędzy Astrą i HB na każdym dekoderze. Przykładowy schemat jak wygląda taka instalacja masz tutaj: http://www.dipol.com.pl/przyklady_instalacji_antenowych_z_zastosowaniem_multiswitchy_11m.htm, Konwertera unicable ZTCW nie zestawisz z diseqc, aby odbierać Astrę i HB. 

 

Poza tym, ten dział forum nie nadaje się do tego typu dyskusji. Lepszy będzie ten: https://forum.satkurier.pl/forum/42-podzespoły-satelitarnych-instalacji-antenowych/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unicable nie jest popularne, ponieważ instalatorzy w większości nie posiadają sprzętu aby dobrze (dokładnie) ustawiać zestawy antenowe.

Cena konwertera Unicable z jednym wyjściem SCR nie jest bardzo wygórowana, a w porównaniu do kosztów kładzenia czterech kabli od anteny plus konwerter Quad jest to bardziej elastyczne rozwiązanie.

Mało który profesjonalny miernik wspiera Unicable SCR. Tak czy siak, to najtańszy sposób podłączenia do jednej anteny za pomocą jednego kabla np. dwóch dekoderów PVR.

Turbo dekodery miały archaiczną konstrukcje, która wymagała rozdzielania sygnału przed samym dekoderem na dwa wejścia w dekoderze..Zastosowanie technologii Unicable w tej implementacji sprowadzało się wyłącznie do zmniejszenia ilości prowadzonych kabli od anteny. Unicable w Turbo dekoderze nie wpływało na zwiększenie możliwości oprogramowania w tym ilości jednoczesnych nagrań i dostępności kanałów live. Zainteresowani powinni poczytać o tzw. Unicable II.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam:

1. Evobox PVR - to wiadomo- o nim już coś napisano

2. Evobox HD - chyba to samo tylko bez wbudowanego dysku. Może mieć tylko 1 tuner i być bez unicable. Może być dekoderem do "multiroom premium". Byłoby wówczas bardzo OK. Chociaż........ może dadzą mu dwa tunery, ale bez dysku??

3. Evobox PRO - najciekawsza niewiadoma. Zaawansowane funkcje streemingowania treści multimedialnych w sieci domowej. Współpraca z innymi urządzeniami multimedialnymi. Może mieć mocniejszą specyfikację sprzętową. 

 

A co będą "robić" dotychczasowe dekodery made by CP ?? Dostaną nowe oprogramowanie "bez cudów" ale staną się stabilniejsze. A do funkcji "multiroom standard" będą się nadawały jak nigdy.

 

OBSTAWIAM, że multiroom w wersji "Evobox" będzie bez wachlowania kartami lecz bedzie opierał się na sieci wifi (standard) i kablach (premium).

Dekodery CP również uratują czytniki i dostaną powszechnie dongle wifi do multiroom- albo kabel.

WACHLOWANIE się będzie kończyć.

Takie moje noworoczne wróżby......... :wink:

 

Pięknie się składa, bo do końca kwietnia mam nc+ a potem się zobaczy. Jeżeli CP nie przegnie z cenami to już mam faworyta :)

Edytowane przez filolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że będzie aż tyle opcji tego dekodera. CP nie jest skłonny do takich szaleństw. Mając na uwadze profil swoich klientów zawsze stawiali na proste rozwiązania. No, może MR zostanie częściowo wprowadzony na wzrór nc+.

Moim zdaniem EVOBOX nie będzie rewolucją na rynku (chociaż chciałbym aby tak się stało i nc+ dostało pstryczka w nos). ADB w tym dekoderze wprowadzi rozwiązania, które miała opracowane w boxach nc+ (wifi, MR Premium (stąd to unicable), wbudowany dysk, ładne menu, OSD, itp.). Nic więcej, albo aż tyle. Dla dotychczasowych użytkowników dekoderów od CPT, będzie to na pewno rewolucja z porównaniu z tym co mają do tej pory.

 

Edit:

 

Przed chwilą skojarzyłem sobie, że CP razem z internetem LTE daje jakieś tam swoje routery. Być może będzie tak, że te EVOBOX'y da się, za pomocą jednego kliknięcia (np. WPS lub coś podobnego) do nich podpiąć. Technicznie jest to proste, więc nawet typowy "Janusz" poradzi sobie. 

Na miejscu CP tak zrobiłbym. Dodatkowo, transfer danych pobieranych przez taki box wyłączyłbym z limitu transferu. W zamian za to, udostępniłbym dodatkowo płatne treści w internecie. Podobnie jak robi to nc+.

 

@mateusz14422

Nikt nie pisze, że będzie zmiana. Na dzień dzisiejszy, to zbyt drogi biznes. Piszemy o tym, że mogą wprowadzić nową opcję.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek za przypomnienie tego newsa. Gdzieś mi umknął. Wynika z niego, że będzie to integracja usług CP (pisałem o tym wyżej) plus (czytając między wierszami) spersonalizowane treści reklamowe opierające się na tym, co dany klient ogląda. Pełna inwigilacja.

Jakby nie patrzeć będzie to rewolucja :)

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...