Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2019 o 21:16, OlafS napisał:

 

Ale jeśli chodzi o ten dekoder to ja mam ustawione 1080p, porównywałem oba ustawienia i na P jest jakby bardziej "soczysty" obraz, nie wiem jak to jest na innych TV, ale na swoim Samsungu tak oglądam.

Też mam Samsung i mam ustawienie 1080p. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma od ostatniej aktualizacji problemy z komunikami pojawiającymi się na ekranie typu:

- brak karty w dekoderze - do tego jest brak obrazu

- brak sygnału na SAT1 ( przy odczytach sygnału i jakości 95-96%)

- tego kanału nie ma w twoim abonencie ( pakier Premium) 

- zaniki głosi na kilka sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jakublesniewicz napisał:

Witam,

Czy ktoś ma od ostatniej aktualizacji problemy z komunikami pojawiającymi się na ekranie typu:

- brak karty w dekoderze - do tego jest brak obrazu

- brak sygnału na SAT1 ( przy odczytach sygnału i jakości 95-96%)

- tego kanału nie ma w twoim abonencie ( pakier Premium) 

- zaniki głosi na kilka sekund

U mnie to samo, komunikaty wyświetlają się kolejno i po chwili wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 07:29, jakublesniewicz napisał:

Witam,

Czy ktoś ma od ostatniej aktualizacji problemy z komunikami pojawiającymi się na ekranie typu:

- brak karty w dekoderze - do tego jest brak obrazu

- brak sygnału na SAT1 ( przy odczytach sygnału i jakości 95-96%)

- tego kanału nie ma w twoim abonencie ( pakier Premium) 

- zaniki głosi na kilka sekund

 

 

W dniu 16.12.2019 o 10:51, fred12 napisał:

U mnie to samo, komunikaty wyświetlają się kolejno i po chwili wraca do normy.

 

 

W dniu 16.12.2019 o 10:53, PINOL napisał:

Potwierdzam pojawianie się komunikatu o braku sygnału.


Witam. Czy przedstawiona sprawa nadal występuje? Zostało wykonane ponowienie uprawnień zgodnie z tym, co napisał @OlafS ? Jeżeli tak, a nadal utrudnienia się pojawiają, to bardzo proszę o podanie informacji, jakiego konkretnie kanału to dotyczy.

Edytowane przez Specjalista Cyfrowy Polsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft do tego dekodera przygotowuje zewnętrzna firma. Nie wiem tylko czy CP ma dostęp do źródeł i ich dział IT może w tym grzebać. W każdym razie w ostatnich tygodniach mam wrażenie, że programiści poodchodzili i musieli wziąć hindusów którzy by klepali dalej kod. A jak to z hindusami wiadomo, oni wszystko zrobią za małe pieniądze ale jakość tego będzie mierna (żeby nie użyć słowa gów...).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, OlafS napisał:

Ty na myśli masz chyba nowe wersje softu bo jeśli chodzi o pojawienie się go na rynku to powiem ci że ma on już nie tyle zarost co raczej już sporą brodę.

Dobrze myślisz ale też chodzi mi o ogólny czas wypuszczenia dekodera na rynek. Bo skoro ktoś go testował i stwierdził ,że działa poprawnie lub dobrze ,to po co w nim grzebać i psuć jego opinię.Może czas wrócić do pierwszego fabrycznego oprogramowania.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie twierdzicie, że dekodery konkurenta nie mają problemów? Chociażby problemy z jasnością obrazu w 4K Ultrabox+ produkcji ADB (btw. wyeliminowane już?). Generalnie odnoszę wrażenie, że zawsze sprzęty operatorskie (a może nie tylko operatorskie? ;)) mają jakieś ułomności i problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wifibox+ też jest długo na rynku, a problemy z nagrywaniem na zewn. HDD jak były, tak są nadal. Nie idealizujmy żadnego operatora, bo u każdego da się znaleźć jakiś problem techniczny i wady oferowanego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evoboxa PVR można porównać z Wifi Premium Boxem który też jest PVR a nie z Wifi Boxem. Czytając dział o Evoboxie PVR można odnieść wrażenie że nie dokońca radzi sobie z podstawowym zadaniem czyli nagrywaniem. Nie chciał bym dekodera który może i coś nagra ale potem to zniknie bo po resecie wtyczkowym wykasuje nagrania lub nie będzie chciał ich odtworzyć. Czytając ten dział można przeczytać sporo takich mankamentów. Przenieśmy się teraz do Wifi Premium Boxa i tam praktycznie nie pojawiają się wpisy że coś źle działa lub że ciągle dekoder trzeba przywracać do ustawień fabrycznych bo "ten typ tak ma" i ciągłe porady by wymienić dekoder w APS. Sam rok temu zastanawiałem się nad przejściem do CP jednak po zasięgnięciu wiedzy tutaj o Evoboxie i o multiroom stwierdziłem że nie warto sobie nerw psuć.

 

Nie idealizuję PC+ bo tu też są problemy ale nie tak częste jak ze sprzętem CP.

Edytowane przez Ozzy666
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Evoboxa z 5 lat i nic u mnie się nie wiesza. Żona bardzo dużo nagrywa i nie zgłasza mi, że coś z nagraniami nie tak. Do premiumbox się nie umywa, choćby przez to że na evobox można 3 kanały nagrywać a 4 oglądać. Nie mogę złego słowa powiedzieć oprócz tego, że najprędzej może paść czytnik przez przekładki kart jak reszta, bo często na chwilkę wyskakuje komunikat brak karty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest moduł CI i własnościowy niezależny tuner. Minusy to brak multiroomu w tej opcji i nagrywanie tylko jednego kanału. Pod tym względem u konkurencji szału też nie ma. Bo mając na przykład dekoder operatora ,nie można go wymienić na moduł. Firma wie lepiej od nas co potrzebujemy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...