Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywanie poprzez EPG w Evoboxie moim zdaniem, jest beznadziejne. Ja jak nagrywam przez EPG (bo mi się nie chce programować ręcznie) to bardzo często programuje jeszcze kolejny program, po tym na którym mi zależy, ponieważ właśnie brakuje końca pierwszego nagrania. Ma to miejsce zwłaszcza przy transmisjach sportowych na żywo.

Nagrywaj ręcznie i nie powinno być problemu. Robi się to tak:

Naciskasz prawy przycisk przy przycisku OK - wybierasz Nagraj według czasu (wchodzisz w to) i ustawiasz jak Ci pasuje. Zawsze dołóż do nagrania trochę minut, bo przez reklamy może nie nagrać się do końca.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stef63 napisał:

Nagrywanie poprzez EPG w Evoboxie moim zdaniem, jest beznadziejne.

Co ty z brednie wciskasz :?: ja z EPG nagrywam 99,95 % nagrań, ustawione mam +5 min. i to tylko ze względu że dla nadawcy reklamy są ważniejsze i rzadko który zaczyna się w momencie wybicia planowanej godziny, niezależnie czy kliknę nagranie za pół godziny czy za tydzień wszystko jest tak jak być powinno(chyba że nadawca coś w międzyczasie namiesza, ale to sporadyczne i na pewno nie wina EPG), bardzo często mam w tygodniu nawet kilkanaście pozycji zaplanowanych- także typu "nagraj sezon", bywają momenty że 3 kanały nagrywają się jednocześnie.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OlafS napisał:

Co ty z brednie wciskasz :?: ja z EPG nagrywam 99,95 % nagrań, ...

Jest beznadziejne zwłaszcza jak się nagrywa transmisje sportowe na żywo. Jak się transmisja przeciąga (mecz na żywo), to trzeba nagrać kolejną pozycję na EPG (albo z EPG, albo nacisnąć czerwony przycisk).

Ja przedtem miałam ESI-88 i tam nagrywanie bezpośrednio czerwonym przyciskiem było lepsze. Bo przez pierwsze kliknięcie nagrywało się pół godziny, drugie naciśnięcie - godzina, itd. A tutaj jak w trakcie transmisji wcześniej nienagrywanej nacisnę czerwony przycisk, to nagra mi się tylko tyle ile nadawca zaplanował w EPG w efekcie czego ileś razy mi się nie nagrało to co chciałam. Bo trzeba zaglądać ciągle na EPG do kiedy tam jest zaplanowany przez nadawcę program.

A przy okazji oświeć mnie co znaczą te turkusowe strzałki przy programach jak się wchodzi w EPG.

Przy jednych (audycjach, programach ) są, a przy innych nie ma.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, stef63 napisał:

Jest beznadziejne zwłaszcza jak się nagrywa transmisje sportowe na żywo

No to masz problem, którego ja nigdy miał nie będę- spot oglądam tylko na żywo- albo wcale, tak że ta dziedzina telewizyjna u mnie na dysku na pewno nie zagości- jak jest "po ptokach" to wystarczy mi ze poznam wynik.

ESI znam- faktycznie z tamta funkcją czerwonego guzika było fajnie i długo mi tego w Evoboxie brakowało- ty też przywykniesz,

ale dość pier/dołów bo się offtop robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak widać jedni maja problem z softem a inni nie , zresztą nawet soft nie jest tak zcrappowany jak w encepence !! najwidoczniej pseudo premium w cztery ka zawrocilo userowi w glowie , ale o gustach i nawykach winno sie nie dyskutowac - kwestia nastawienia i nie doszukiwania sie syfu gdzie nie ma go wiecej niz w konkurencji ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica jest taka, że dekoder 4K produkcji ADB bo tylko z nim są problemy jest na rynku od kilku tygodni. Wygląda więc to na typowe problemy wieku dziecięcego które zostaną pewnie rozwiązane najbliższą aktualizacja. Natomiast Evobox jest na rynku dobre kilka lat.Po takim okresie soft powinien być w nim wypucowany a tu mamy problemy z nagrywaniem czyli podstawową funkcją dekodera PVR.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten dekoder jakoś od roku i wcale na niego nie narzekam. Bardzo często na nim nagrywam, praktycznie codziennie. I nic się nie dzieje żeby czegoś nie nagrało. Nieraz mam wrażenie że niektórzy to tylko siedzą od rana do wieczora bawiąc się pilotem i wyszukujących co nie działa jak należy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się go opanuje a myślę że poziom perfekcyjny to góra tydzień max 2 to obsługa jest prostsza od budowy cepa, fajne jest to że w poszczególne aplikacje można wejść na różne sposoby często "na skróty" ale trzeba chcieć poznać jego możliwości a nie tylko używać 3-4 klawiszy pilota.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Azazell napisał:

Czy można na tym dekoderze uzyskać kanał eleven sport 1 w 4k?

Oczywiście że można, podobnie jak jeszcze kilka innych na satelicie... ale jest mały problem- otóż jak sam zauważyłeś to ten i jemu podobne są w 4K a dekoder ma taki paskudny feler że nic powyżej Super HD nie strawi :( a jak nie strawi to i nie wypluje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś dekoder zgłosił że aktualizacja jest dostępna dla dekodera, jednak już na ekranie instalacji ma problem z pobraniem aktualizacji, wywala błędy (np. błąd wyszukiwania pamięci USB (??) Po czym wywala komunikat, że aktualizacja nieudana i uruchamia się ponownie. Po jakimś czasie znowu pojawia się komunikat o aktualizacji i robi się powtórka z rozrywki. Miał ktoś taką sytuację? Obecna wersja oprogramowania to 3.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...