Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Sylwiazywi napisał:

Dziękuję za podpowiedź. Niestety przywrócenie ustawień fabrycznych nic nie dało. Trzeba chyba czekać na następną aktualizację :(

Spróbuj odłączyć zasilanie i domyślne przywróć, zrób tak kilka razy. Zawsze możesz iść do APS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.07.2019 o 18:42, Sylwiazywi napisał:

Jak przywrócić ustawienia fabryczne?? Po aktualizacji również nie mam opcji nagrywania i odtwarzania nagrań. Czy ktoś pomoże??

Spróbuj zrobić tak:

 Ustawienia domyślne. Po uruchomieniu sprawdź czy są nagrania.

   -jeśli nie ma: wyjmij wtyczkę na 5 minut.  Po uruchomieniu sprawdź czy są nagrania.

Jeśli nie ma zacznij od nowa (ustawienia domyślne - sprawdzenie - reset wtyczkowy - sprawdzenie itd)

U mnie zadziałało po trzecim ustawieniu domyślnym bez resetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu i nie zawsze po uruchomieniu dekodera oglądam kanał po chwili następuje ciemność na dwie, trzy sekundy, reset bufora tak jakby kolejny raz uruchamiał się dekoder i później już można normalnie oglądać. Wspomniany problem występuje tylko przy dłuższym braku aktywności dekodera. Czy ktoś z posiadaczy evobox pvr miał lub ma podobną przypadłość? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu i nie zawsze po uruchomieniu dekodera oglądam kanał po chwili następuje ciemność na dwie, trzy sekundy, reset bufora tak jakby kolejny raz uruchamiał się dekoder i później już można normalnie oglądać. Wspomniany problem występuje tylko przy dłuższym braku aktywności dekodera. Czy ktoś z posiadaczy evobox pvr miał lub ma podobną przypadłość? 
U mnie czasem jest podobnie jak długo dekoder pracuje a jak wracam z netflixa to właśnie czarny ekran na kanałach podczas przełączania prze z kilkanaście sekund..

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie/Panie co się dzieje, że za każdym razem jak włączam dekoder (mam opcje eko czyli wyłączam go całkiem , nie pokazuje godziny)  zanim pojawi się ostatnio oglądany kanał przez 1-2 sekundy mam info, że nie ma sygnału z anteny ??

Po 2 sekundach plansza znika i wsio jest ok. Sprawdzałem na różnych kanałach poziom sygnału i mam  siła 94% jakość 87%.

 

Coś nie tak z dekoderem ? Sprawdzałem podłączenia kabla antenowego i niby wsio ok

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, qwertyz napisał:

Witam

 

Panowie/Panie co się dzieje, że za każdym razem jak włączam dekoder (mam opcje eko czyli wyłączam go całkiem , nie pokazuje godziny)  zanim pojawi się ostatnio oglądany kanał przez 1-2 sekundy mam info, że nie ma sygnału z anteny ??

Po 2 sekundach plansza znika i wsio jest ok.

Dodano obsługę nowych typów konwerterów, może jest zmieniona sekwencja inicjalizacji głowicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Pogratulować tylko osobom odpowiedzialnym za ten dekoder. Tyle osób ma problemy, a nic się z tym nie robi.

 

U mnie po aktualizacji do 3.1.1 przy próbie nagrywania dekoder się restartuje. Brak słów już na tego operatora, jak nie dziwne taktyki z aneksami, to skopany soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz kontakt do operatora. Zakładam, że jako aktywny na forum user, zgłosiłeś wszystkie swoje problemy właśnie do niego, a forum traktujesz jako uzupełnienie swojego niezadowolenia?

Jak widzisz, problemy które Ty zgłaszasz nie występują u innych, więc temat nie jest taki oczywisty.

To może być zbieg okoliczności z aktualizacją a dysk się sypie.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie aktualizacji był głęboki restart i to podobnie jak w komputerach może objawić problemy z dyskiem.

Spróbuj odłączyć dekoder od zasilania na dłużej niż minutę.

Ile procent dysku masz zajęte nagraniami? (Do sprawdzenia w menu Nagrania.)

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego kanału chcesz nagrywać. To jednorazowe nagranie, czy zaplanowany sezon, seria?

Wejdź w Ustawienia / Informacje/ Szczegóły sprzętowe / Dysk. Co tam pokazuje jeśli chodzi o status?

Format dysku może pomóc na jakiś czas, ale to tylko potwierdzi teorię o jego uszkodzeniu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Krzysiek11:) napisał:

Pogratulować tylko osobom odpowiedzialnym za ten dekoder. Tyle osób ma problemy, a nic się z tym nie robi.

 

U mnie po aktualizacji do 3.1.1 przy próbie nagrywania dekoder się restartuje. Brak słów już na tego operatora, jak nie dziwne taktyki z aneksami, to skopany soft.

Z moim nic sie nie dzieje od 1.5 roczku.Śmiga jak F16. Wyluzuj kolego , bedzie ok.Tez kiedys ci sie poszczęsci jak mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)
54 minuty temu, support458 napisał:

Robiłeś przywracanie ustawień fabrycznych bez usuwania danych użytkownika?

Jak typ konwertera masz ustawiony w konfiguracji anteny?

Przywrócenie do fabrycznych pomogło. Zapomniałem, że nie usuwa listy ulubionych, bo już dawno bym je przeprowadził. Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzysiek11:) napisał:

Problem zgłoszony przez ICOK, ale tam cisza jak makiem zasiał. Dzień przed aktualizacją nagrywanie działało, po aktualizacji już nie.

Do icok to możesz sobie zgłosić życzenia noworoczne. Jak otrzymasz odpowiedź to cud, norma to 3 do 6 tyg. Nie rozumiem jak w pilnej sprawie jakiejś usterki tracić czas na pisanie jak można 24/7 zadzwonić. Nie pojmuję

A po za tym przywrócenie ustawień fabrycznych nie kosztuje a rozwiązuje większość usterek. U brak usterek a używany średnio 8h dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...