Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest możliwe skonfigurowanie Evoboxa tak, żeby sygnał ze złącza SAT1, był przekazywany przez złącze SAT2 do drugiego dekodera?

 

W ten sposób nie ale przy zastosowaniu rozgałęźnika przed wejściem do SAT1 i odpowiedniego konwertera UNICABLE/SCR można doprowadzić sygnał do drugiego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego nie poprawili?  Toć w czerwcu o tym tutaj pisaliśmy.

Wystarczy rozdzielić obie stacje  od siebie i wszystko gra. U mnie na liście ulubionych mam TVP HD na 20 a Seriale na 25 i nic nie zacina.Wcześniej miałem obok siebie i nie dało się oglądać.

 

Ogólnie dziwi mnie,że spora część tego tematu jest o usterkach.Mam ten dekoder od końca kwietnia i chodzi bardzo dobrze.W porównaniu z badziewnymi dekoderami nc+ to jest przepaść.Łatwością użytkowania Evobox bije tamte na łeb. Jedyna wada jaką zauważyłem to zawieszenie po wyjściu z edycji listy ale to trzeba klikać Oglądaj a nie wyjdz czy wsrecz i nic się nie dzieje.

Edytowane przez Sorek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy rozdzielić obie stacje  od siebie i wszystko gra.

 

Jak sprawdzisz w historii tego wątku to jest to mój pomysł na poradzenie sobie z tym ewidentnym babolem tego dekodera. 

Teoretycznie support powinien sie tym już dawno zająć, ICOK o tym problemie wie. Ale …. 

 

A co do Evoboxa to jeszcze mam kilka uwag, ale po tym, jak mnie potraktowano gdy zgłaszałem ten błąd nawet mi sie nie chce innych błędów zgłaszać. 

Edytowane przez TomaszL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzisz w historii tego wątku to jest to mój pomysł na poradzenie sobie z tym ewidentnym babolem tego dekodera. 

Teoretycznie support powinien sie tym już dawno zająć, ICOK o tym problemie wie. Ale …. 

A co do Evoboxa to jeszcze mam kilka uwag, ale po tym, jak mnie potraktowano gdy zgłaszałem ten błąd nawet mi sie nie chce innych błędów zgłaszać.

 

U mnie ten sposób na rozdzielenie tych dwóch kanałów już nie działa, przez kilka dni działało, potem znowu to samo, zgłoszenie do icok nic nie daje, ciągła gadka o złym ustawieniu anteny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skomplikowany ten Evobox. Strasznie dużo operacji trzeba wykonać, żeby dojść gdziekolwiek. Seria HDxxxx była znacznie prostsza. Może to kwestia przyzwyczajenia.
Największy minus to to, że nie widzi wszystkich seriali jako seriali i pomimo tego, że są odcinki to dekoder nie daje możliwości nagrania sezonu. Przykład: "Top Gear" na BBC Brit.
Kolejny problem: niechcący usunąłem sezon pewnego serialu do nagrania i nie mogę bo ponownie dodać. Przy odcinku jest tylko opcja "Nagraj program bez sezonów".

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajcie proszę opcję import/eksport listy ulbionej do pliku przez USB (pendrive), niektórzy ukladają kilka godzin listę (oryginalna nie jest do przyjęcia) i warto by było taką opcję mieć....

 

Czy naprawdę jakości HBO GO na Evobox nie da się poprawić ? Dobrze ze mój TV obsługuje także HBO GO, ponieważ jakość HBO GO z dekodera evobox nie jest do przyjęcia (nawet bitrate audio to kpina).

 

Evobox ogólnie fajny, jestem z nim od samego początku jak tylko się pojawił, czasami mi się resetuje przy operacjach w MENU, ale nic nie jest idealne, jednak gdyby te dwie powyższe opcje (eksport/import ulubionych do pliku przez usb) oraz poprawa jakości HBO GO to sprzęt faktycznie byłby premium. WARTO POSŁUCHAĆ GŁOSU UŻYTKOWNIKÓW.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin to przesada mi zajmuje to 2-3h ale warto na dekoderze multiroom nie mam listy ulubionych i co się naszukam to moje przydałaby się też opcja automatycznej zmiany parametrów kanału na liście ulubionych żeby nie trzeba było ręcznie tego zmieniać jak ktoś mądry w cp zmieni transponder z tym plikiem konfiguracyjnym to przydałaby się taka opcja  w icok ustawiam w icok wygodnie na komputerze i eksportuje na dekoder dekoder się resetuje i uruchamia się już z moją listą ulubionych i wszystkimi ustawieniami o  nagraniach już nie wspomnę
Przydałoby się też w jakiejś formie w końcu skonfigurować ten "pilot zdalny" opcja jest a funkcji nie ma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale dekoder też po części jest winien lub sam operator który to EPG tworzy . W kablówce ten program można jako sezon nagrywać.

Napisałem do CP na FB w tej sprawie to mi odpisali,że producent serialu decyduje o tym :crazy: . A jak im odpisałem że w kablówce Vectry ten serial można sezonami  nagrywać to mi wciskają kit, że nie mają wiedzy co robią inni operatorzy. Śmieszni są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...