Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od końca czerwca niektóre kanały "nie lubią" swego sąsiedztwa na liście ulubionych. Kto się z kim "nie lubi" zmienia się dynamicznie.
Pytanie czy ktos coś z tym zrobi czy to jest taka nowość od Operatora. 

I jeszcze jedna nowość - po ustawieniu kilku kanałów na liście ulubionych po jakimś czasie dekoder sie zawiesza, link HDMI przestaje działać albo reakcje dekodera są radykalnie spowolnione aż do konieczności dokonania resetu (wyłączenia z sieci). 
Prawie dwa lata było dobrze - reset robiłem raz na pół roku, ale ostatnie nowości zaczynają denerwować, szczególnie że brak jest reakcji czy też informacji kiedy usterki zostaną naprawione. 

Edytowane przez TomaszL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś z rana przełączyłem na kanał Eska,a tam zamiast muzyki jakiś program o ogrodach leci.Patrzę na róg ekranu,a tam HGTV.I znów na liście z transponderami mieszali z tą migracją.

Pozmieniali Zagadka polega na tym dlaczego dekoder HD7000 ogarnia tego typu zmiany parametrów na liście ulubionych a na nowoczesnym EVOBOX-ie   trzeba to robić ręcznie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie też zauważyłem zjawisko zacinania się kanałów Kinopolska, tvpseriale, tvpkultura na liście ulubionych. Napisałem w tej sprawie do ICOK.

Dziś dostałem odpowiedź.   Szanowny Panie 

Uprzejmie informujemy, że problem jest nam znany, pracujemy nad jego rozwiązaniem. Wskazane kanały są odbierane prawidłowo poza budowana listą ulubioną. Poprawa zapisu będzie zrealizowana przy najnowszej wersji oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniali Zagadka polega na tym dlaczego dekoder HD7000 ogarnia tego typu zmiany parametrów na liście ulubionych a na nowoczesnym EVOBOX-ie   trzeba to robić ręcznie :D

ponieważ jest to najnowocześniejszy dekoder dostępny na polskim rynku, krew człowieka zalewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej założył zwykły, a ten właściwy wcisnął komuś za "pół ceny" albo taki "fachowiec" oferma, że podłączył pod srebrne wyjście i próbował Evoboxa ustawić na unicable i za [beep]ę zadziałać nie chciało, więc przerzucił na uniwersalny i wcisnął kit, że 3 nagrywać się nie da. :/

Bardziej stawiam na to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Jak się obudzą. Dużo słucham z radia net. Ale przydałaby się aktualizacja w końcu. Lista ulubionych to tylko 20 stacji. Przy niektórych wywala błąd z jakąś numeracją. Na tej netowej w dekoderze jest sporo ciekawych stacji. Kwestia to aktualizacja i poprawienia błędów w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie mam dekoder HD 5500s. Wkrótce czeka mnie przedłużanie umowy i przymierzam się do przejścia na Evoboxa PVR. Mam pytanie odnośnie mojej instalacji (załącznik). Co można na niej "wycisnąć" na tym dekoderze, jeżeli chodzi o nagrywanie  i oglądanie z Hotbirda i Astry. Czy potrzebna będą jakieś zmiany, jeżeli jak, to jakie? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

https://zapodaj.net/a90a37c8abaee.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na odbiorze z Astry oraz niezależnym nagrywaniu i oglądaniu kanałów, to jest jedyny sposób.

Jeśli chcesz korzystać z Evobox PVR w zakresie ograniczonym, czyli przy nagrywaniu możesz

nie mieć dostępu do części kanałów, wtedy nie musisz nic zmieniać.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy najlepsza jest wymiana konwertera na Unicable (najlepiej na dCSS) po której możesz nagrywać do trzech programów z dowolnego kanału jednocześnie (w tle) oraz oglądać dowolny czwarty kanał.

Ponadto zyskujesz również szybsze przełączanie kanałów.

Warto wraz z Evobox PVR wziąć w promocyjnej cenie zestaw antenowy przeznaczony dla niego, z którego wykorzystasz w swojej dotychczasowej antenie tylko konwerter.

Anteny nie trzeba wymieniać, ale możliwe jest, że po wymianie konwertera będzie konieczna mała korekta ustawienia anteny i konwertera. Nowy konwerter wymaga tylko jednego przewodu do dekodera.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie informacje. Chyba jednak pozostanę przy obecnej instalacji, trochę szkoda dostępu do Astry. Czyli podsumowując, jeżeli chodzi, o nagrywanie, to mogę oglądać tylko, to co nagrywam, to miałeś na myśli pisząc we wcześniejszym poście o korzystaniu w zakresie ograniczonym.

Edytowane przez raafmix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem z nagrywaniem na dekoderze, to znaczy od kilku dni o określonej porze włącza się nagrywanie mimo, że nikt z rodziny nie planował ani nie ustawiał nagrywania. Jak to wyłączyć? Dodam, że nie znam się na tego typu urządzeniach, dlatego proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu Program TV i dalej w Zaplanowane usuń to czego nie chcesz nagrywać.

Niekoniecznie. Ja zauważyłem taki błąd: ustawiasz sobie nagrywanie serialu. Emisja serialu się kończy i znika z zaplanowanych. Po ok. 8 miesiącach (w moim przypadku) emisja zostaje wznowiona, albo leci od początku i dekoder "sam" zaczyna nagrywać ponownie, a nagrania nagle znów pojawiają się w zaplanowanych, więc tutaj może być podobnie.

Edytowane przez dariuszzradomia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...