Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś czasu znikają mi zaplanowane nagrania - co może być przyczyną?

Tzn. ustawiam sobie wybrane filmy do nagrania (w EPG), po czym w kolejnym dniu, gdy sprawdzam EPG, już tych pozycji nie mam zaznaczonych do nagrania.

 

Poproszę o pomoc.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie nietypowe pytanie, czy opłaca się zmieniać HD 7000 na Evoboxsa? Płacę teraz 69,99 za TV. Gdyby kazali mi dopłacić 50 zł jednorazowo to wymienię bez wahania, ale dopłata 5 zł miesięcznie za sam dekoder już mi nie odpowiada, z drugiej strony za 24 miesiące to już nawet Evobox nie będzie najnowszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Takie nietypowe pytanie, czy opłaca się zmieniać HD 7000 na Evoboxsa? Płacę teraz 69,99 za TV. Gdyby kazali mi dopłacić 50 zł jednorazowo to wymienię bez wahania, ale dopłata 5 zł miesięcznie za sam dekoder już mi nie odpowiada, z drugiej strony za 24 miesiące to już nawet Evobox nie będzie najnowszy...

 

Po pierwsze, temat o ofertach jest w nieco innym miejscu, po drugie, jest tam już odpowiedź: https://forum.satkurier.pl/topic/12802-promocje-oferty-dla-stałych-abonentów-cp/?p=1280301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos właśnie funkcji DLNA w Evoboksie...

Ostatnio z moją rodzinką przeglądaliśmy sobie zdjęcia z ostatniej naszej wycieczki. Zdjęcia mam zapisane na naszym domowym serwerze NAS, za pomocą którego oglądaliśmy potem te zdjęcia na dole w salonie na telewizorze, z wykorzystaniem do tego celu Evoboksa właśnie.

I podczas przeglądania zdjęć zauważyłem pewien problem. Otóż zdjęcia, które zostały zrobione pionowo, Evobox automatycznie nie obraca tak, aby i na ekranie telewizora były wyświetlane pionowo, tylko są widoczne poziomo, obrócone o 90 stopni. Mój aparat fotograficzny ma funkcję automatycznego obracania zdjęć pionowych, tak aby pionowe zdjęcia były wyświetlane pionowo (jest to realizowane chyba przez jakiś znacznik w EXIF pliku ze zdjęciem (?)). Na komputerze takie zdjęcia widzę od razu normalnie pionowo (korzystam z przeglądarki graficznej IrfanView), natomiast na Evoboksie to nie funkcjonuje. Oczywiście można sobie z tym poradzić poprzez odpowiedni ręczny obrót każdego pionowego zdjęcia wyświetlanego przez Evoboksa, ale jest to bardzo irytujące, bo trzeba to robić dla każdego takiego pionowego zdjęcia osobno i za każdym razem trzeba się trochę naklikać pilotem. I to mnie właśnie irytuje. :? Dla się coś z tym zrobić? :roll:

 

Chciałbym tutaj jeszcze powrócić do kwestii wcześniej poruszanej przeze mnie, a opisanej w wyżej zacytowanym moim wcześniejszym poście.

Można liczyć na jakąś poprawkę w tej kwestii, aby przeglądanie za pomocą Evoboksa zdjęć zrobionych pionowo było wygodniejsze i żeby sprawniej dało się je obracać do właściwej pozycji? Bo obecny sposób obracania zdjęć za pomocą Evoboksa to jest istna udręka... :/ Dałoby się to jakoś uprościć, np. obrót zdjęcia strzałkami na pilocie, czy jakimś konkretnym przyciskiem, a nie każdorazowo przedzieranie się przez menu w tym celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj, tego to nie wiem, bo nigdy nie podłączałem pendrive'a, czy zewnętrznego dysku ze zdjęciami do Evoboksa. Jak sprawdzę to dam znać.

Ale tak "na chłopski rozum" to chyba nie powinno to mieć znaczenia? Sposób otwierania i wyświetlania plików graficznych z każdego "źródła" jest chyba taki sam? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer DLNA, z którego korzystam, jest z domowego serwera NAS, Synology DS215j.

 

Sprawdziłem przed chwilą, jak wygląda sytuacja przy otwieraniu zdjęć przez Evoboksa z podłączonego pendrive'a. Skopiowałem na niego parę ostatnich moich zdjęć (w tym oczywiście i tych pionowych), no i muszę przyznać, że... wszystko jest OK, czyli że zdjęcia pionowe są od razu wyświetlane pionowo! Nie trzeba nic ręcznie obracać. :shock: Odtwarzanie zdjęć z pendrive'a za pomocą Evoboksa to jednak i tak jest jeszcze większa katorga, gdyż zanim zdjęcia będą dostępne do oglądania to trzeba poczekać dobre kilkanaście minut, aż Evobox wszystkie dane z podłączonego pendrive'a "przetrawi". :/ W tym czasie wyświetla się w prawym górnym rogu ekranu komunikat "Odczytywanie danych z urządzenia USB" (czy jakoś podobnie) i kręci się przy nim kółeczko. I trwa to, trwa i trwa... Dla mnie jest to nie do zaakceptowania! Ze serwera DLNA wszystkie foldery ze zdjęciami i same zdjęcia są już od razu dostępne. Tylko jest właśnie ten problem z koniecznością ręcznego obracania każdego pionowego zdjęcia, gdyż nie wyświetlają się one poprawnie w sposób automatyczny. i to mnie bardzo irytuje.

 

Tak więc, bardzo proszę, o ile to możliwe, o wzięcie pod uwagę tej opisanej przeze mnie sytuacji i wprowadzenie jakiejś poprawki w kolejnej aktualizacji oprogramowania Evoboksa, aby zniwelować opisany przeze mnie problem z wyświetlaniem się zdjęć pionowych podczas odtwarzania ich z serwera DLNA. Ta właśnie możliwość, jaką od jakiegoś czasu daje nam Evobox, jest bardzo przydatna i dobrze by było, gdyby to wszystko hulało, jak należy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania, sprawdziłem teraz z ciekawości u mnie w pokoju na moim telewizorze, jak to wygląda. Mój telewizor jest typu Smart TV i obsługuje też odtwarzanie filmów, muzyki, czy zdjęć z serwera DLNA.

No i tutaj przy odtwarzaniu tych samych zdjęć z serwera DLNA mojego NAS'a, wszystko jest OK! Zdjęcia pionowe od razu są wyświetlane pionowo. Nic nie trzeba ręcznie obracać.

Sprawdziłem też to samo na mojej konsoli Sony PlayStation 3, która też obsługuje odtwarzanie z serwerów DLNA i tutaj akurat pionowe zdjęcia również trzeba ręcznie obracać, bo są wyświetlane niepoprawnie, dokładnie tak samo, jak na Evoboksie. Tutaj jednak obracanie zdjęć jest wręcz "bajką". ;) Jest szalenie łatwe i bardzo szybkie. Przy każdym pionowym zdjęciu wystarczy wcisnąć klawisz L2 na padzie od konsoli aby obrócić zdjęcie w lewo lub R2, aby obrócić zdjęcie w prawo. I gotowe. Nie trzeba się przy tym każdorazowo przedzierać przez menu, jak w Evoboksie.

 

Czyli, jak widać, serwer DLNA działający na moim domowym serwerze NAS wysyła do urządzeń odbiorczych (klientów DLNA) również informacje zawarte w tagach EXIF plików JPG. Tak więc, sposób działania odtwarzania danych z serwera DLNA zależy również od samego urządzenia, za pomocą którego odbywa się to odtwarzanie. :roll:

 

Więc jeśli z jakichś względów nie dałoby się w Evoboksie zrobić tak, aby zdjęcia pionowe odtwarzane za pomocą DLNA były wyświetlane od razu poprawnie, czyli pionowo to chociaż może dałoby się jakoś uprościć i usprawnić każdorazowe ich "ręczne" obracanie? Np. strzałkami na pilocie albo jakimś konkretnym przyciskiem, jak już wcześniej wspomniałem? Bo obecny sposób dokonywania tej czynności jest bardzo niewygodny i irytujący.

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...