Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wspomniałem, Evobox nie jest dobrym sprzętem do "szperania po orbicie". ;) Z tego, co się orientuję, daje on możliwość odbioru jedynie Hot Bird'a i Astry 19,2°E.

Jeśli zależy ci na czymś więcej to polecam ci właśnie swój własny, niezależny tuner i do tego antena typu multifeed lub standardowa antena + obrotnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Evobox PVR umożliwia odbiór sygnału z czterech satelitów: Hot Bird 13E, Astra 4.8E, Astra 19,2 E, Astra 28.2E.

 

Wielkie dzięki - takiej, konkretnej odpowiedzi oczekiwałem.

Tak się tylko teraz zastanawiam, jak do nich sięgnąć ? Byłbym skłonny zrezygnować z Unicable, ale podobno EVOBOX nie wspiera DiSEqC 1.0, 1.1. Jak wyglądałaby optymalna konfiguracja sprzętowa dla tych 4 pozycji sat. ?

Edytowane przez golpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie Evobox PVR umożliwia odbiór sygnału z czterech satelitów: Hot Bird 13E, Astra 4.8E, Astra 19,2 E, Astra 28.2E.

 

O tym nie wiedziałem. Masz jakiś link (wideo) jak to zrobić?

 

E: oczywiście jak skonfigurować evoboxa.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem od kilku dni problemy z dźwiękiem. Po włączeniu jest dość cicho i po jakiś 5-10 minutach następuje skok głośności. Sprawia to wrażenie jakby Evo musiał się rozgrzać? żeby przekazywać dźwięk z założoną mocą. Wcześniej tego nie było. Dekoder podłączony do zestawu stereo wyjściem audio out, kable nowe, pozostałe funkcje zestawu działają bez zarzutu tzn.PS3 i CD.

Edytowane przez TomPure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem tę droższą opcję bo są cztery wyjścia. Ale nie wiem jak sobie poradzić z LNB UNICABLE II DCSS SCR MEGASAT DIAVOLO. Czy są potrzebne jakieś rozdzielacze?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Szukałem w wielu miejscach, ale nie znalazłem rozwiązania mojego problemu z Evobox.

 

Dekoder podłączony jest do amplitunera, a ten do telewizora.

Często przy oglądaniu TV od czasu do czasu na chwilkę, może pół sekundy obraz i dźwięk zanika, pojawia się czarny ekran.

Czasem jest to na tyle denerwujące, że muszę wyłączyć wszystkie urządzenia, a po ponownym włączeniu jest zwykle lepiej.

Problem nie występował z Mediaboxem od NC+, który był podłączony identycznie, nawet tym samym kablem.

Aby rozwiązać problem wymieniłem kilka kabli i wejść w TV, niestety nic to nie pomogło.

Pomaga, jeśli podłączę bezpośrednio dekoder do TV, no, ale takie rozwiązanie raczej mnie nie satysfakcjonuje.

 

Może ktoś z Was będzie miał jakieś sugestie?

Pozdrawiam,

Tomeksp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak podłączysz dekoder tylko kablem HDMI do telewizora i nic więcej, jest dobrze? Jeśli tak to znaczy, że masz włączoną w zestawie audio automatyczną regulację poziomu audio.

EvoBox jest podłączony do amplitunera od pół roku i nic takiego wcześniej nie zauważyłem. W ustawieniach nic nie zmieniałem. Ampla to NAD C350 także klasyka bez nowoczesnych bajerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie od jakiegoś czasu zaczęło mulić w momencie włączania jakiś funkcji pilotem. Np. czasem przełączając kanały albo wybierając jakąś opcję z menu a także przy przesuwaniu różnych zakładek w menu lub na liście nagrań. Po prostu po naciśnięciu przycisku na pilocie trzeba poczekać dłuższą chwilę aby nastąpiła reakcja w TV. Czy ktoś miał taki przypadek lub wiecie jak to wyeliminować? Dodam, że chwilowe wyłączanie zasilania raczej nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...