Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję serdecznie za pomoc :)

 

Kabla będzie tylko kilka metrów, ale zamierzam w oknie zastosować przejściówkę. Rozumiem, że na przejściówce okiennej, też wszystko będzie działać poprawnie? Nabędę dwa rozgałęźniki 1 na 2 do tego konwertera, ale zastanawiam się czy mógłby być jeden rozgałęźnik 1 na 4? Co do parametrów, które trzeba wpisać, jakie mam podać w PremiumBoxie? Bo w Evoboxie będą zaprogramowanie parametry w konwerterze na moje życzenie przez sprzedawcę i będę musiał jedynie podłączyć w nim kabel i wybrać opcję KONWERTER-dCSS-CP (EVOBOX1)?

Edytowane przez Mr. Brooks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jeden rozgałęźnik, ale w tym układzie wystarczy 1 na 3. Jeden kabel do Evobox i dwa kable do Wifi Pemibum box.

W menu Premium box należy wpisać dwie częstotliwości np. 1210 i 1420. Po jednej częstotliwości dla każdego wejścia antenowego.

W Evobox wybierasz tylko Typ konwertera = KONWERTER-dCSS-CP (EVOBOX1).

Odradzam stosowanie przejściówek podokiennych. Zdecydowanie lepiej jest wywiercić jeden otwór.

Przejściówki tłumią sygnał i wpływają na jego jakość. Jeśli nie masz wyjścia, to kup przynajmniej taką.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SatZnawca spokojnie styknie, u mnie godzinne nagranie nigdy nie przekroczyło 2GB , jeden odcinek ma 45 minut, więc nawet zakładając że i tak zajmie Ci te 2gb, co według mnie jest niemożliwe to 100 odcinków daje 200GB. Jeszcze ponad połowa powinna zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to, płacisz abonament za coś , możesz nagrywać, ale nagrania już skopiować nie można....ja rozumiem , że jest obawa przed rozpowszechnianiem w necie, ale to zawsze można zabezpieczyć jakimś znakiem wodnym z numerem karty dekodera....tylko znowu też nie na środku ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu brak EPG powyżej 5 dni. Widzę, że Cyfrowy Polsat przejmuje standardy NC+ (notoryczne braki EPG w turbodekoderze). Suport458 obiecał miesiąc temu, że to będzie:
 

Incydent. :)


Dekoder oczywiście podłączony do internetu. EPG odświeżone, potem restart wtyczkowy i dalej program tyko do środy.

Edytowane przez Barti
Po każdym znaku interpunkcyjnym, przestankowym wstawiamy jeden odstęp (spację). Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tę usługę z multiroomem uruchomili jak najszybciej. Dzisiaj komunikaty o braku karty, bądź o błędzie, bodajże 02, wyświetlały mi oba dekodery podczas przekładania karty. Evobox i HD5500s. Jeszcze trochę i nawet funkcja nagrywania stanie się zbędna, jak mając multiroom będzie trzeba wymieniać dekoder co pół roku z powodu uszkodzenia gniazd kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać, czy u Was też po wznowieniu pauzy ucieka ok. 1s. dźwięku? Jest to trochę denerwujące i muszę cofać program, żeby usłyszeć całą wypowiedź. Sytuacja ma miejsce zarówno podczas wznawiania pauzy przy nagranych programach, jak i przy zatrzymaniu programu i wznowieniu podczas zwykłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać, czy u Was też po wznowieniu pauzy ucieka ok. 1s. dźwięku? Jest to trochę denerwujące i muszę cofać program, żeby usłyszeć całą wypowiedź. Sytuacja ma miejsce zarówno podczas wznawiania pauzy przy nagranych programach, jak i przy zatrzymaniu programu i wznowieniu podczas zwykłego oglądania.

Przy wznowieniu pauzy w nagranym/odtwarzanym materiale? Czy przy "buforze"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwórz fragment, gdzie ktoś mówi zdanie.

Zatrzymaj w środku zdania.

"Odtwórz fragment", pauza, play, "ktoś mówi zdanie" - i nie usłyszałeś w ogóle słowa "gdzie".

 

Znikają fragmenty dźwięku w okolicy pauzy.

Swego czasu w N tubodekoder miał podobną przypadłość, potem to poprawiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że będzie działało z tym konkretnym Johansson-em, bo z innymi modelami multiswitch-y tego producenta Evobox nie działał. Nawet na jednym z filmów satsklepu była o tym informacja swego czasu. Będzie zaś działało z takim samym Multiswitech-em Inverto lub Emme-Esse. W Evobox-ie wybierasz konfigurację Evobox2 i nie będzie wtedy "zabierał" częstotliwości HD3000.

PS. Wiem, że nie ode mnie oczekiwałeś odpowiedzi, ale @support458 mnie najwyżej poprawi. ;)

 

Może komuś się przyda.

 

Otóż zakupiłem ten: https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-II-52-%2C-9734PL-Johansson/31450 multiswitch i na jednym wyjściu SCR działa naziemna + HD 3000 + naziemna + HD 3000 przez gniazdko przelotowe, natomiast na drugim naziemna + Evobox. Programować nie trzeba, tylko wybrać przełącznikiem odpowiedni konwerter.

 

Evobox przy wybraniu konfiguracji Evobox1, jak i Evobox2 działa tak samo, więc w czym jest różnica? Czyżby opcja Evobox2 była na razie ograniczona? W tych konfiguracjach da się nagrać dwa różne programy, a trzeci oglądać.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to ja wiem tylko, że Unicable II korzysta z większej ilości kanałów, więc co za tym idzie, nie powinien pozwolić nagrać większej ilości programów, jak dwa? Chyba, że opcja zablokowana?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...