Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A masz we fonie opcje urzadzenia w pobliżu? Szukaj w ustawieniach.

 

Edit. 

Najlepsze jest to,że na minikomputerku z Windows ,w aplikacji Kodi mam odwrotnie niż na Evo,czyli działają filmy ale nie widzi zdjęć.  Wszystko mi widzi w Aplikacji Windows Media Player. Działa i video i obrazy. Dotarłem także dlaczego zmienia rozdzielczość zdjęć,DLNA chyba nie obsługuje 16M. Zdjęcia zrobione w 6M są dobrej jakości.  A więc DLNA strasznie kuleje i to nie tylko na EVO. 

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako informatyk doceniam postępy programistów w nowej wersji softu, natomiast jako użytkownik brakuje mi bardzo 2 opcji:

 

1. Zmiana położenia PIP.

2. Zmiany położenia paska postępu przy przewijaniu "obrazkowym".

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszcie krok po kroku, co i jak z tym DLNA. Mam laptopa i Evoboxa, podpiete przez siec LAN.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej istnieje problem z kanałami radiowymi  po przeszukaniu wszystkich transponderów automatycznie , za trzecim przeszukaniu pojawiły się kanały radiowe na głównej liście Cyfrowego Polsatu,  mam teraz na liście głównej dwa kanały o numerze 225 i 226 oraz 227, i nie można ich usunąć.Pomaga jedynie wyczyszczenie listy radiowej w  opcjach radio satelitarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

 

Mam aktualnie instalację na multiswitchu do przeróbki pod evoboxa. Tam gdzie będzie montowany evobox sytuacja wygląda tak, że przewód od multiswitcha (razem z DVB-T) idzie do gniazda przelotowego gdzie jest wpięty TV z naziemną a następnie z tego gniazda do gniazda końcowego gdzie jest wpięty dekoder + DVb-t.

 

I teraz muszę zrobić to tak:

Do gniazda przelotowego wpiąć DVB-T + hd3000 z unicable a do gniazda końcowego evoboxa + dvb-t. Chcę kupić coś takiego i zamontować przed multiswichem https://satsklep.pl/pl/p/Multiswitch-Unicable-II-42-%2C-9732-Johansson/15713

i po wyjściu scr zamontować zwrotnię dvb-t + sat aby dostarczyć naziemną.

Tutaj pojawia się problem ponieważ na stronie cp w specyfikacji dekodera hd3000 brak opisu co do unicable w jakim standardzie działa. Wiem, że gdyby evobox i hd3000 zadziałał w EN50494 bo będzie problem gdyby evobox wybrał częstotliwość pracy hd3000.

 

Evobox działa również w EN50607 natomiast hd3000? Pewnie tylko EN50494. Dlatego moje pytanie co mam wybrać w evoboxie aby działał w EN50607 a na tym samym kablu hd3000 w EN50494? I czy to w ogóle tak zadziała?

 

Dodam, że nie mam dostępnych dekoderów pod ręką aby cokolwiek sprawdzać.


Brak możliwości przeciągania kabli itp. Tylko i wyłącznie modyfikacje są możliwe przy multiswitchu.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że będzie działało z tym konkretnym Johansson-em, bo z innymi modelami multiswitch-y tego producenta Evobox nie działał. Nawet na jednym z filmów satsklepu była o tym informacja swego czasu. Będzie zaś działało z takim samym Multiswitech-em Inverto lub Emme-Esse. W Evobox-ie wybierasz konfigurację Evobox2 i nie będzie wtedy "zabierał" częstotliwości HD3000.

PS. Wiem, że nie ode mnie oczekiwałeś odpowiedzi, ale @support458 mnie najwyżej poprawi. ;)

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź bo nawet nie wiedziałem, że trzeba multiswitcha osobno konfigurować, dopytam sprzedawce.

 

Już bardziej pewnie ten Multiswitch Unicable II 5/1 , 80391DH Emme Esse tylko pytanie czy na jednym kablu będzie mi działał hd3000 z EN50494 i evobox EN50607. Czy w ogóle jest taka możliwość, że Multiswitch Unicable działał jednocześnie w dwóch systemach (EN50494 i EN50607)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem bug w nowej wersji softu. 

Za każdym razem po obejrzeniu nagrania z dysku, dekoder powraca na listę "Wszystkie", gdzie w poprzedniej wersji powracał do "Ulubione". Warto było by to poprawić, by dekoder znów powracał do listy Ulubione.

Próbowałeś restart wtyczkowy albo powrót do ustawień fabrycznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko spoko, działa jak powinno, rozumiem, że są pewne ograniczenia odnośnie promowania treści polsatowskich w VOD. Niestety mimo kolejnej aktualizacji nie poprawiono jakości dźwięku w VOD, niezależnie czy materiał leci w HD to i tak dźwięk jest ze strasznie niskim bitrate, więc w efekcie mamy trzeszczący dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętaj, oprogramowanie dekodera nie jest powodem niskiej jakość dźwięku w VOD lub HBO GO. To jest wynik przyjętego sposobu kompresji dźwięku w udostępnianym materiale. Jesteś niezadowolony, to zgłoś oficjalną reklamacje do operatora. Kolejne tego typu posty będą trafiać do kosza.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego support458, więc mam pytanie. Piszesz, że oprogramowanie dekodera nie ma nic wspólnego z jakością dźwięku i raczej na pewno to nie wina oprogramowania. Mam prośbę. Czy możesz napisać, na jakiej zasadzie to działa? Tzn. dlaczego tylko na dekoderach CP jest taki dźwięk? Przez przeglądarkę internetową, bądź przez aplikację na Androidzie dźwięk jest dobrej jakości, a tylko na dekoderach jest kiepski. Mowa o Evoboxsie, HD5500s i HD6000, bo tylko te mogłem sprawdzić. Czy te serwisy specjalnie na dekodery dają gorszy dźwięk? Od czego to zależy? Może to problem sprzętowy? Oczywiście także zgłoszę problem, bo same serwisy działają dobrze, tylko ten dźwięk.

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...