Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeziębienie nie wybiera więc leżę w domu i testuje nowy soft.Po roku w końcu ustawiłem ulubione. Od razu pojawiło się pytanie czy można to jakoś wyeksportować najlepiej do chmury?Druga sprawa w nowym sofcie naprawiono błąd restartowania EVOBOX po wejściu do EPG. W końcu! Mogę powiedzieć że po kilku godzinach męczenia dekoder nie zawiódł ani na chwilę

Edytowane przez pesymik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie usługa multiroom dalej nie aktywna. Oszczędność energii włączona na szybki start, robiłem reset i dalej nic. Może ma ktoś jakiś pomysł?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania. Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem sie pobawić w DLNA ale z smartfona z Androidem. Uruchomiłem w fonie, odrazu wykrył Evoboxa i się połączył.  W fonie mam udostępnianie filmów i zdjęć.Wszedłem w moje pliki w Evo ,widzi fona i główne foldery. Wchodzę w Video a tu folder pusty, wchodzę w zdjęcia i zdjęcia widzi ale są posortowane jak popadnie. Na fonie mam sortowanie od najnowszych, a na Evo zaczynają się od najstarszych ale i tak są posortowane byle jak. Mając ponad 1300 zdjęć na fonie muszę wszystkie przewinąć aby obejrzeć najnowsze. Trochę porażka. Co zrobić aby mi jeszcze nagrania Video widziało?

Poza tym Evo zmienia rozdzielczość wyświetlanych części zdjęć i takie zdjęcia nie nadają się do oglądania.

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, póki co, Evobox jako serwer DLNA to ciekawostka, bo brak obsługi katalogowania plików, które znajdują się w folderach jest, łagodnie mówiąc, niepomyślany. Przeglądanie kilkunastu stron w kliencie DLNA w celu znalezienia odpowiedniego pliku mija się dla mnie z celem.

Do tego nie wiem, czy zauważyliście, że w DLNA Evoboxa znajdują się nagrania z dysku dekodera i streamy kanałów. Nie udało mi się ich otworzyć, więc obstawiam, że są zaszyfrowane. Czyżby przygotowania do jakiejś aplikacji mobilnej pozwalającej oglądać "zawartość" dekodera? :)

Edytowane przez wa293
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość skasowania powielonych folderów z listy nagrań? Oczywiście bez czyszczenia całego dysku ;)

 

Musisz wykonać dowolne nagranie i przenieść je do powielonego folderu - wtedy folder pojawi się na liście nagrań. Później ustawiasz się na tym folderze, wciskasz "Opcje" na pilocie, wybierasz "Akcje", a potem "Usuń". Procedurę wykonujesz dla każdego powielonego folderu. Innej możliwości skasowania powielonego (pustego) folderu nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo menu w Evoboksie po ostatniej aktualizacji oprogramowania nie zmieniło się. Zwiększyła się jednak funkcjonalność dekodera, np. doszedł serwer DLNA, czego wcześniej nie było, pojawiła się również opcja "Multiroom" (w chwili obecnej jeszcze nieaktywna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skonfigurować DLNA w Evoboxie tak, by łączył się ze smartfonem?  Gdzie to się ustawia?


Panowie chciałem sie pobawić w DLNA ale z smartfona z Androidem. Uruchomiłem w fonie, odrazu wykrył Evoboxa i się połączył.  W fonie mam udostępnianie filmów i zdjęć.Wszedłem w moje pliki w Evo ,widzi fona i główne foldery. Wchodzę w Video a tu folder pusty, wchodzę w zdjęcia i zdjęcia widzi ale są posortowane jak popadnie. Na fonie mam sortowanie od najnowszych, a na Evo zaczynają się od najstarszych ale i tak są posortowane byle jak. Mając ponad 1300 zdjęć na fonie muszę wszystkie przewinąć aby obejrzeć najnowsze. Trochę porażka. Co zrobić aby mi jeszcze nagrania Video widziało?

Poza tym Evo zmienia rozdzielczość wyświetlanych części zdjęć i takie zdjęcia nie nadają się do oglądania.

 

Jak sparowałeś telefon z Evoboxem? Co trzeba poustawiać, by się urządzenia widziały?

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Zbędne też nadużywanie znaku zapytania. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie samo parowanie jest proste. Wszedłem w ustawienia telefonu i znalazłem opcję "urządzenia w pobliżu". Resztę zrobił sam telefon. Wykrył Evoboxa i się połączył. Ja musiałem tylko potwierdzić, że urządzenie jest dozwolone i tyle. W Evoboksie chyba nic nie zmieniałem. I potem w "Moich plikach" musisz szukać. Ale jak pisałem, DLNA, przynajmniej ze smartfona, trochę kuleje. Ja ogólnie pod TV mam podłączony minikomputer na Windowsie i Kodi + 1TB dysk na filmy, więc nie muszę się bawić w udostępnianie na Evo. Za to chyba na Windowsie się pobawię w DLNA z fona. Może będzie lepiej to działać? Nie jestem pewien, czy każdy fon ma możliwość strumieniowania DLNA. Mój akurat ma, a funkcja jest wbudowana w soft fona. Próbowałem innych aplikacji z Google Play i działają tak samo, jak wbudowana. Różnią się tym, że są naszpikowane reklamami. Wręcz jest więcej reklam, niż w TV.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Poprawiono też pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dekoder masz w ogóle podłączony do sieci? I to pewnie musi być podłączenie przez WIFI. Inaczej pewnie to nie zadziała.

 

Edit. Sprawdziłem ,Jeśli dekoder nie będzie podłączony w domowej sieci to DLNA nie działa. Fon go nie znajduje. Nie wiem, czy zadziała jeśli dekoder będzie podłączony kablem do rutera, a fon po Wi-Fi, bo nie mam jak sprawdzić. Co by nie było, dekoder musi być podłączony do sieci domowej, inaczej można zapomnieć o DLNA.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisał ,że nie pójdzie, ale fona LANem nie podłączysz, więc WIFI jest konieczne przynajmniej do rutera, a z rutera LANem do dekodera. I może nawet lepiej działać, ale tego nie sprawdzę, bo nie mam takiej możliwości. Ja lecę po WIFI na paśmie 5GHz, więc nie mam najmniejszych problemów z zasięgiem, czy zakłóceniami.

 

Nie wiem, czy ta opcja była wcześniej dostępna, bo nie zwróciłem na to uwagi, czyli parowanie WPS, ale to super sprawa, jedno wciśnięcie na ruterze i nie trzeba się bawić w wpisywanie hasła. Łączy się i już.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...