Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@suppoer458 co z powyższą sprawą? Zgłosiłem do ICOK to kazali iść do APS z dekoderem...

 

Nie idź, tak musi być aż do następnej aktualizacji.

Hmm, tak więc ten Evobox okrzyknięty jako cudo techniki wcale nie jest tak doskonały, jak widać.

 

Podobnie można opisać użytkowników, którzy sami wykonują instalacje anteny,  zamiast oddać sprawę  profesjonalistom, a później zasypują forum swoimi żalami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie idź, tak musi być aż do następnej aktualizacji.

 

Podobnie można opisać użytkowników, którzy sami wykonują instalacje anteny,  zamiast oddać sprawę  profesjonalistom, a później zasypują forum swoimi żalami.

Nie wiem czy to akurat było skierowane do mnie, ale uwierz mi, że ja na ten dekoder nie narzekam - dla mnie jako użytkownika to najlepszy dekoder dedykowany.

Nie zarzekam się też, że antena jest ustawiona super profesjonalnie - robiłem to sam, ale przy antenie 70 cm, na kanałach które były wspominane również w tym temacie osiągałem wartości SNR powyżej 12.0. Przy burzach nie mam problemu z odbiorem, musiałoby to być jakieś tzw. "oberwanie chmury". 

Ewentualnym problemem może być długi kabel antenowy (ok. 20 metrów), ale na dekoderze multiroom nie ma żadnych problemów z odbiorem.

Dlatego tak jak wspomniałem, może po przywróceniu ustawień fabrycznych będzie ok, jeżeli nie i aktualizacja do 2.1.2 też nic nie da to w pierwszej kolejności spróbuje wymienić konwerter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także dzisiaj pojawił się nowy soft ale mam jedną uwagę, a mianowicie podczas instalacji w oknie instacji oprogramowania pobrało jeden z czterech elementów a następnie dekoder wrócił do działania. Moje pytanie więc brzmi, co to były za trzy elementy które się nie zainstalowały? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przy instalacji pokazywało instalowanie 1 z 4, ale widziałem to już wcześniej. Wydaje mi się że pozostałe 3 są tak małe że instalacja odbywa się bez informowania nas?

Osobiście zatem chciałbym dowiedzieć gdzie się podziały te trzy pozostałe elementy o których to wspominamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także dostałem nowy soft i nawet nie wiem kiedy sie zainstalował. Dla pewności przywróciłem ustawienia fabryczne. Pierwsze co sprawdziłem to przenoszenie do folderów i teraz działa to dobrze. Dla mnie dekoder jest świetny. Jedyny minus to w dalszym ciągu dźwięk w VOD i HBO GO. Mając wszystko w dekoderze muszę urzywać mikrokomputerka i oglądać przez przeglądarkę,bo na Evo nie da się słuchać. Na HD 5500s jest to samo,tyle że tam korzystam z głośników wbudowanych w TV więc nie jest to tak uciąrzliwe. Na plus jeśli zacznie działać to multiroom. Mam oba dekodery w jednej sieci domowej i fajnie by było gdy by nie trzeba przekładać karty. HD5500s już zaczyna wyrzucać błąd karty przy przekładaniu. Ciekawe ile Evobox wytrzyma ciągłe wyjmowanie karty a szkoda mi nagrań jak by padł. Oby nie.

Edytowane przez Davvvi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przestał działać HDMI CEC i regulacja dżwiekiem. Wszystkie opcje włączone. Ale jaja wyłączyłem HDMI CEC i regulacja głosem wróciła.

 

Nie musisz wyłączać całkowicie HDMI-CEC wystarczy, że wyłączysz sterownie głośnością w TV.

Twój telewizor nigdy nie wspierał regulacji dźwiękiem przez HDMI-CEC.

We wcześniejszej wersji oprogramowania Evobox w takim przypadku regulacja była automatycznie przekazywana do dekodera mimo iż regulacja głośności w TV była włączona. Teraz użytkownik musi świadomie wybrać czy chce korzystać z regulacji dźwiękiem w TV i to na podstawie własnej weryfikacji, czy programowanie telewizora wspiera regulację głośnością dźwięku przez HDMI-CEC.

Powyższa zmiana jest obejściem problemów  w oprogramowaniu w części z telewizorów np. Sony.

Także dostałem nowy soft i nawet nie wiem kiedy sie zainstalował. Dla pewności przywróciłem ustawienia fabryczne. Pierwsze co sprawdziłem to przenoszenie do folderów i teraz działa to dobrze. Dla mnie dekoder jest świetny. Jedyny minus to w dalszym ciągu dźwięk w VOD i HBO GO. Mając wszystko w dekoderze muszę urzywać mikrokomputerka i oglądać przez przeglądarkę,bo na Evo nie da się słuchać. Na HD 5500s jest to samo,tyle że tam korzystam z głośników wbudowanych w TV więc nie jest to tak uciąrzliwe. Na plus jeśli zacznie działać to multiroom. Mam oba dekodery w jednej sieci domowej i fajnie by było gdy by nie trzeba przekładać karty. HD5500s już zaczyna wyrzucać błąd karty przy przekładaniu. Ciekawe ile Evobox wytrzyma ciągłe wyjmowanie karty a szkoda mi nagrań jak by padł. Oby nie.

 

Dźwięk na VOD i HBO GO, to nie jest problem dekodera Evobox. Pisz w odpowiednich wątkach, a raczej zgłaszaj problem do CP.

 

BTW dziś wszystkie dekodery otrzymały nową wersje oprogramowania 2.1.2.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wyłączać całkowicie HDMI-CEC wystarczy, że wyłączysz sterownie głośnością w TV.

Twój telewizor nigdy nie wspierał regulacji dźwiękiem przez HDMI-CEC.

We wcześniejszej wersji oprogramowania Evobox w takim przypadku regulacja była automatycznie przekazywana do dekodera mimo iż regulacja głośności w TV była włączona. Teraz użytkownik musi świadomie wybrać czy chce korzystać z regulacji dźwiękiem w TV i to na podstawie własnej weryfikacji, czy programowanie telewizora wspiera regulację głośnością dźwięku przez HDMI-CEC.

Powyższa zmiana jest obejściem problemów  w oprogramowaniu w części z telewizorów np. Sony.

 

Ja niczego nie przestawiałem ani nie wybierałem i wszystko działa jak do tej pory na starym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam w kontekście nowej opcji, która po prostu jeszcze nie działa a jej dalszej sprawne (lub nie) funkcjonowanie będzie zależne od ustawionego trybu oszczędzania energii?

Albo kiedy została dodana opcja automatycznego wyłączenia po 1,5 godzinie? Kojarzę, że były 3 godziny, 6 i nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Albo kiedy została dodana opcja automatycznego wyłączenia po 1,5 godzinie?

Wcale nie głupie- często późnym wieczorem(do zaśnięcia) ustawiam w TV  1 czy 1,5 godziny i to on wyłącza mi dekoder,ale to trzeba specjalnie brać do ręki drugi pilot by przyzwoity czas wyłączenia uruchomić.

1,5 byłoby jak najbardziej wskazane nawet zamiast tych sześciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...