Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wielka kupa dla takiej firmy, że nie można zmienić pozycji okna podglądu. Nie chce się i już programista ma to w nosie. Tak to wygląda i tyle... Porażka.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG Flatron z 2004r., 29 cali, z PIP-em miałem również 6 pozycji podglądu. Tak że, Polsat nie spać, tylko brać się do prac ... Taki fajny dekoder, a wam nie chce się.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony dobrze, że chociaż to jest. ;) Ale zgadzam się, że wybór by się przydał, zwłaszcza w tych czasach, gdzie coraz częściej daje się wszelki wybór użytkownikowi według jego preferencji, a przestaje narzucać wszystko z góry. Ciężko jest narzucić jedno miejsce, bo na każdej stacji czy audycji może to być akurat idealne miejsce, bo nic ważnego tam się nie znajduje, ale może być też zupełnie odwrotnie, gdzie zasłonimy istotną cześć, a moglibyśmy przenieść to okno w inne, odpowiedniejsze miejsce.

 

Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale na samym początku Evoboxa, PiP w ogóle nie było. Był tylko podgląd w menu Kanały na środku ekranu, a tam wszystkie dodatkowe belki praktycznie zasłaniają większość obrazu z tyłu, więc niby podgląd był zawsze, ale PiP tego nazwać nie można było. :P

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Istnieją inne formy wyróżnienia fragmentu postu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dekoder operatorski i tak należy na niego patrzeć. Ja, jak się przesiadłem z HD 7000 to skakałem ze szczęścia... Szybki, responsywny, z ładnym prostym, ale rozbudowanym interfejsem. Mi brakuje tylko 4K, pilota zdalnego z telefonów, tabletów i multiroom bez przekładania kart i oczywiście można chcieć, żeby z dekodera zrobili PS4 Pro, ale zejdźmy na ziemię...

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że brak możliwości zmiany położenia okna podglądu wynika z tego, że praktycznie w każdym rogu coś już się znajduje (zegar, belki itd.). W związku z tym, gdybyśmy np. przesunęli podgląd w prawy górny róg to zegar musiałby zawędrować gdzieś indziej. Podobnie z prawym dolnym rogiem, automatycznie musiałaby się zmniejszyć belka z nazwą kanału i programu. Każdy z takich wariantów wymaga zapewne sporych zmian w oprogramowaniu, co za tym idzie operator uznał, że mu się to nie opłaca i tyle.

Też żałuję bo obecne miejsce jest beznadziejne, moim zdaniem prawy dolny albo górny róg byłby do tego najlepszy. Ale jak się nie ma co się lubi to się lub co się ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem dwa i pół roku na wprowadzenie przewijania do przodu X8. Zagłosowałem portfelem, zmieniłem operatora i teraz mam przewijanie i multiroom bez przekładania karty. Żal Evoboxa, bo to całkiem fajny dekoder, ale wygoda jest ważniejsza.

Edytowane przez Paweł 68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że aplikacja PIP ze zmienną pozycja podglądu to nie jest jakaś mega pojemna struktura, by zaważyła na możliwościach dekodera. W moim Samsungu można to ustawić w każdym rogu, zrobić dwa ekrany, czy podzielić ekran na pół, choć rzadko z tego korzystam. To jest to fajna sprawa, a dodanie tych funkcji w Evoboxie byłoby jeszcze fajniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak ustawić inną jakość obrazu na VOD, niż 576p lub 720p? Chcę wybrać 1080p, ale niestety brak takiej opcji w dekoderze na aplikacji CP. Na telefonie  jest takowa do wyboru.

Druga sprawa: jak zlecić nagrywanie danego programu będąc poza domem (włączona opcja zdalne nagrywanie) oraz do czego służy opcja pilot mobilny?

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2018 o 10:34, inga29 napisał:

Witam.

 

Jak ustawić inną jakość obrazu na VOD, niż 576p lub 720p? Chcę wybrać 1080p, ale niestety brak takiej opcji w dekoderze na aplikacji CP. Na telefonie  jest takowa do wyboru.

Druga sprawa: jak zlecić nagrywanie danego programu będąc poza domem (włączona opcja zdalne nagrywanie) oraz do czego służy opcja pilot mobilny?

 

Dziękuję za pomoc.

 

VOD nie ma jakości 1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...