Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.12.2018 o 20:45, dammy napisał:

Witam.

Wie ktoś, czemu dekoder Evobox po wyłączeniu sam zmienia w ustawieniach dźwięk z stereo na przestrzenny? 

Posiadamy ten dekoder jakieś 2 lata i nigdy nie było takiego problemu, a jest to uciążliwe, bo na przestrzennym nie ma dźwięku (TV nie obsługuje) i trzeba za każdym razem wchodzić w ustawienia i zmieniać.

 

Przywróć ustawienia domyślne i zobacz, czy nadal tak się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2018 o 18:43, bigi1966 napisał:

Proszę o konkretny tytuł bo seriale z tego roku są wyłącznie w 720p. Ewentualnie jak to zmienić by było 1080p?

Oczywiście chodzi o VOD.

 

@support458
Nadal czekam na odpowiedź lub uderz się w piersi.

Edytowane przez Barti
Poprawiono formatowanie tekstu w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigi1966 odniósł się do pytania:

 

W dniu 2.12.2018 o 11:40, xut2zs napisał:

@support458 Czy Ipla w dekoderze będzie kiedyś obsługiwać 1080p/i?

 

i odpowiedzi:

 

W dniu 2.12.2018 o 12:54, support458 napisał:

Część materiałów już teraz jest w 1080p, np. seriale Polsatu.

 

I proszę Cię nie pisz, ze w dekoderach nie ma IPLI. Czytaj uważnie całą dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderach Evobox HD w aplikacji CP GO jest już dostępna rozdzielczość 1080p (na wybranych materiałach np. serial "Pierwsza Miłość").

Nowsze oprogramowanie nowe możliwości. Nowa rozdzielczość 1080p powinna być sukcesywnie dostępna również na innych dekoderach, ale to wymaga aktualizacji oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OlafS Dziękuję za opinię, ale mam małe pytanko. Czy według ciebie problemów z dyskiem nie powinny zwiastować również jakieś problemy z nagraniami na nim? Mam na myśli trudności z uruchomieniem nagrań lub ich odtworzeniem. Ja takich nie mam, ale tak główkuję na chłopski rozum. :idea:

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, jak mówią koledzy powyżej. Ja jednak uważam, że to jest bez sensu! Właśnie powinno być odwrotnie! Podczas normalnej pracy dioda Evoboksa PVR powinna świecić np. kolorem niebieskim albo zielonym, a w trakcie nagrywania kolorem czerwonym.

Wszędzie, na całym świecie, w każdym urządzeniu, za pomocą którego można coś nagrywać, funkcja nagrywania ("Record", popularny jest też skrót "REC") oznaczana jest właśnie kolorem czerwonym. Tym samym kolorem we wszelakich urządzeniach oznaczone są fizyczne przyciski włączające nagrywanie, również na pilotach zdalnego sterowania. Stosowany jest tutaj symbol czerwonej dużej kropki albo np. dużej białej kropki na czerwonym tle, z dodatkowym, choć nie zawsze, czerwonym napisem "REC". Ja nie mogę pojąć, dlaczego Cyfrowy Polsat ze swoim "flagowym" dekoderem tutaj się przy tym "wyłamał"... :crazy:   :roll:  Niby to drobiazg, błahostka, ale jednak sprawia to, że mnie to też drażni. :?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajjjć, faktycznie, zapomniałem o tym, że ta dioda wskazuje też stan czuwania. :?  :oops:

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłyby dwie diody. Jedna od stanu pracy dekodera (dwukolorowa, np. zielona/czerwona albo niebieska/czerwona), a druga (już tylko czerwona) od wskazywania czynności nagrywania. Widać, że Cyfrowy Polsat tutaj na tym chciał zaoszczędzić albo najwyraźniej nie pomyślał dobrze o tym... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy też tak macie, że chcąc posłuchać jakiejkolwiek stacji internetowej wyłącza się odtwarzanie po ok 2-3 minutach słuchania? Aby móc nadal słuchać, muszę na moment przełączyć na jakąś inną stację radiową i powrócić ponownie na tą wcześniejszą i tak w kółko. Internet podłączony poprzez kabel. Poprzez Wi-Fi też ten sam problem. Ipla/VOD w dekoderze działają bez problemów. Dekoder podłączałem także u znajomego na jego internecie od kablówki i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2018 o 16:33, Barti napisał:

Dokładnie tak jest, jak mówią koledzy powyżej. Ja jednak uważam, że to jest bez sensu! Właśnie powinno być odwrotnie! Podczas normalnej pracy dioda Evoboksa PVR powinna świecić np. kolorem niebieskim albo zielonym, a w trakcie nagrywania kolorem czerwonym.

Wszędzie, na całym świecie, w każdym urządzeniu, za pomocą którego można coś nagrywać, funkcja nagrywania ("Record", popularny jest też skrót "REC") oznaczana jest właśnie kolorem czerwonym. Tym samym kolorem we wszelakich urządzeniach oznaczone są fizyczne przyciski włączające nagrywanie, również na pilotach zdalnego sterowania. Stosowany jest tutaj symbol czerwonej dużej kropki albo np. dużej białej kropki na czerwonym tle, z dodatkowym, choć nie zawsze, czerwonym napisem "REC". Ja nie mogę pojąć, dlaczego Cyfrowy Polsat ze swoim "flagowym" dekoderem tutaj się przy tym "wyłamał"... :crazy:   :roll:  Niby to drobiazg, błahostka, ale jednak sprawia to, że mnie to też drażni. :?

 

Kolor czerwony oznacza w przypadku braku aktywności urządzenia stan "czuwania" (cokolwiek się pod tym stanem kryje) mało w życiu chyba widziałeś skoro każdy telewizor tak właśnie się zachowuje :)

W Evobox PVR nie ma potrzeby oznaczania stanu kiedy dekoder jest użytkowany, ponieważ o tym informuje zmiana stanu informacji na wyświetlaczu.

Dlatego zmiana staniu diody led z wygaszonej na niebieski informuje, że dekoder nagrywa.

Użycie koloru czerwonego w tym wypadku pokrywa się z barwą, która jest wykorzystywana w znakomitej części urządzeń rtv do sygnalizowania stanu czuwania urządzenia.

Dlatego aktualna implementacja jest optymalna i uwzględnia wszystkie możliwe przypadki stanu użytkowania dekodera :)

Przy okazji, kolor niebieski jest barwą, która w ciemności bardzo drażni oko.

 

15 godzin temu, ARTIPAPK napisał:

Mam pytanie. Czy też tak macie, że chcąc posłuchać jakiejkolwiek stacji internetowej wyłącza się odtwarzanie po ok 2-3 minutach słuchania? Aby móc nadal słuchać, muszę na moment przełączyć na jakąś inną stację radiową i powrócić ponownie na tą wcześniejszą i tak w kółko. Internet podłączony poprzez kabel. Poprzez Wi-Fi też ten sam problem. Ipla/VOD w dekoderze działają bez problemów. Dekoder podłączałem także u znajomego na jego internecie od kablówki i to samo.

 

To świadczy wyłącznie o braku stabilności (przerwach) połączenia pomiędzy dekoderem/ routerem a serwerem strumienia radia.

Zazwyczaj problem jest po stronie dostawcy internetu. Przerywa się sesja pomiędzy źródłem a dekoderem. Przełączenie na inne radio i powrót inicjuje nową sesje IP.

Podaj nazwę stacji z którą masz problemy. Sprawdzę na moim łączu.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jestem w pracy, jak wrócę to sprawdzę i podam,które stacje radiowe się rozłączają. W zasadzie to sporo,ale dam znać. 

Właśnie sprawdziłem działanie radia internetowego w dekoderze .

I np.Antyradio Ballads,Chilli Zet Ladies,oraz Heartland Public Radio 2 nie działa. Wyskakuje kod 505.

Co do stacji:Rmf 80s Disco,La Grosse Radio Metal,Retro Fm, oraz Easy FM działają, ale około od 3 do 5 minut,po czym rozłączają się i pojawia się kod błędu 501.

Internet to router mobilny Plusa Huawei E5373,Router domowy Plus LT-6408n+modem usb Huawei E3276 LTE,a także router domowy Netia Spot -WP TECH.Na tych trzech sprzętach radio internetowe rozłącza.Ipla /vod działają bez żadnych zacięć. HBO GO też bez problemów. 

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy radiu internetowym temat jest złożony.Problemem może być jakość połączenia ale również rozłączanie połączenia przez serwer źródła sygnału, które jest częste jeśli wielu użytkowników jest jednocześnie podłączonych.

Wielu właścicieli stacji radiowych chcąc wykorzystywać jeszcze lepiej rynek reklamowy, wyłącza strumienie internetowe, ograniczając możliwość ich słuchania wyłącznie przez playery umieszczone na dedykowanych stronach internetowych. Trzeba się liczyć z faktem, że ilość stacji radiowych dostępnych w internecie w postaci zwykłych strumieni mp3 lub aac będzie maleć.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dekoderem. Telewizor posiadam Smart TV LG. Jak włączę w ustawieniach TV SIMPLINK żeby włączać i wyłączać dekoder i TV tylko pilotem od dekodera to po wyłączeniu po około kilkunastu sekundach telewizor i dekoder włączają się samoczynnie. Dzieje się tak, jeśli wyłączę pilotem od TV i od dekodera. Nie ma problemu jeśli jest wyłączona opcja SIMPLINK. Wtedy dekoder i TV się nie włączają. Przywracałem do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło. Czy to wina może telewizora?

Edytowane przez Barti
Wyrażenie skrótowe "TV" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka myśl mnie naszła podczas oglądania skoków narciarskich w oknie głównym i Bundesligi na podglądzie: Może nie byłoby dużym problemem wprowadzić w następnej aktualizacji możliwość zmiany położenia okna podglądu? Miałem kiedyś wbudowany PIP w telewizorze i tam 6 pozycji dla okna podglądu sprawdzało się super.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...