Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Azazell Na HD6000 możesz też używać timeshift. Dokup dysk na USB (moim zdaniem - najlepiej z zewnętrznym zasilaniem) i będziesz mógł korzystać z timeshift i nagrywać. Ale nagrywać tylko to, co się akurat ogląda.

HBO GO działa tylko, jeśli masz wykupione w CP.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione nagrywanie według czasu, jest to codzienny program "Wydarzenia" na Polsacie i co jakiś czas 3-4 dni, niekiedy rzadziej, niekiedy co 2 dzień, przestawia mi sie data nagrania np. zamiast 25-09-2018, jest to 21-12-2019. Reszta czyli godzina nagrania i kanał nie przestawiają się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki problem że nagle znika EPG ze wszystkich kanałów i zaplanowane nagrania idą w diabły ? Programy się nagrywają, zaplanowanych brak, brak EPG, a w zakładce nagrania nieudane komunikat że nagranie nie mogło zostać zrealizowane bo brak prądu ?! Napięcie cały czas jest no chyba że dysk wysiadł i to przez niego te głupoty. Jestem potężnie wściekły bo szlag trafił kilka ważnych nagrać reset wtyczkowy nie wiele pomógł. Przywracam właśnie ustawienia fabryczne ale wątpię żeby to coś dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dekoder i objawy te same ? Może to jakiś problem z EPG albo z satelitą bo aktualizuje mi się kilkanaście minut i końca nie widać. Jak przerwę aktualizację przełączę kanał i włączę EPG to znowu się aktualizuje bardzo długo. ?  Nie miało się kiedy s[beep]yć tylko teraz jak na weekend muszę sporo nagrań zrobić.

Edytowane przez Mr. Orbita
Przeniesione do poprawnego wątku - autor pomylił tematy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xut2zs - czy nie kręcisz się lub nie oglądasz jakichś nietypowych zagranicznych kanałów? Dekoder opiera się z zegarem o dane ze strumienia DVB i jeśli na jakimś transponderze jest coś poustawiane źle, np. nadawca emituje datę z przyszłości - dekoder może zgłupieć. Na transponderach polskich platform jest dobrze, ale na jakimś zagranicznym może się zdarzyć problem. Ewentualnie jeśli jakiś kanał oglądałeś i go wskażesz, to mogę to sprawdzić. Jeśli nie oglądałeś nic nietypowego - ten potencjalny powód odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam głównie eleven i polsat play .Jak sobie wszystko po ustawiam nagrania i tak dalej i wyłącze dekoder to potem przy uruchomieniu mam brak epg sama jego aktualizacja trwa w nieskończoność wiec wyłączam epg i włączam ponownie. Gdy znika epg na wszystkich kanałach to w dziale nagrania nie udane albo komunikat nie nagrane bo  brak prądu albo nie ma nic. Zaplanowane na weekend kilkanaście nagrań i zobaczę w niedziele jak wrócę do domu. Najwyżej screeny jakieś wstawię.  Pierwszy raz coś takiego widzę. Z początku myślałem ze wina dysku ale 2 dekodery z rzędu to raczej nie dysk.

A czy epg ma jakiś związek z połączeniem dekodera do sieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dźwiękiem jest problem w HBO GO i CP GO. Dekoder mam już od dłuższego czasu i zawsze tak było. Nie jest to na pewno kwestia łącza internetowego. Przez to HBO GO oglądam przez aplikacje w smart tv. Obraz wygląda ok, dźwięk katastrofa. Co ciekawe ta sam przypadłość jest u mnie na HD2000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś u ciebie nie tak ,bo u mnie dźwięk jest ok. Na HD7000 też nie było problemów

No i tak jak przypuszczałem kilkanaście nagrań zaplanowanych poszło się j*****. Dekoder sygnalizuje diodą że  nagrywa program od 4 rano !!! i nic końca nie widać. W dodatku komunikaty jak na zdjęciach. Epg niby jest ale zaraz po włączeniu zaczyna się aktualizować i [beep]a. Podsyłam zdjęcia. @Mr. Orbita Masz jakiś kontakt z Cp żeby sprawdzić czemu tak świruje ? Bo na infolinie to nawet nie dzwonię bo tam nie wiedzą gdzie pracują.

 

527b591a8857cf30med.jpg

 

ce3c57b6c9a27b62med.jpg

 

d6b91dd4c4145430med.jpg

 

Infolinia co mi zaleciła ? Reset ustawień jak to nie pomoże iść do APS. No kabaret.

Kanały na których były planowane nagrania to Eleven Sports,  Discovery chanel hd, National Geographic HD, Fokus tv, Tvn turbo. Pozycji nieudanych nagrań jest ponad 80 choć samych programów było 1/3 tego wszystkie pozycje były zdublowane wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem ostatnio, że kanały TVP HD i TVP Seriale przycinają, klatkują itp. Sygnał jest na dobrym poziomie, poza tymi dwoma kanałami wszystko działa jak powinno. Ktoś wie, jak zaradzić temu problemowi?

 

Nie mam pojęcia, od kiedy to się dzieje. Kanały te oglądam rzadko, dopiero wczoraj przeskakując po liście to zauważyłem.

 

E: Pomogło przedzielenie obydwu kanałów na liście ulubionych innym kanałem, w moim przypadku TVP Kultura. Kabaret :D

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszły gdzieś wszystkie zaplanowane nagrania.

Np. serial nadawany w niedzielę lub wtorek odcinek w dniu 21/22.10 (Tak,w przyszłym tygodniu) nie został nagrany z powodu braku prądu...

Mam zaplanowane nagraj codziennie Polsat od 18.50 do 19.50. Wczoraj się nie nagrało. A na liście zaplanowanych pojawiło się jakiś nagranie bez daty początkowej i końcowej na kanale Polsat. I drugie cykliczne z kanału Polsat z datą od 22 lutego...

2 inne seriale zniknęły z listy zaplanowanych a w menu dla odcinka w epg była tylko pozycja nagraj odcinek.

Po paru restartach, pokasowaniu nieudanych nagrań z przyszłego tygodnia i anulowanych nagrań sezonu udało się znów dać wszystko do nagrania...

Evobox z pierwszych dostępnych na rynku, wolne koło 25% dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...