Skocz do zawartości

Dekoder EVOBOX PVR - dyskusja ogólna


Misiek.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przytrzymaj guzik EPG, może się zaktualizuje.


Co do EPG to aktualizowanie jest tragiczne. Albo zawiesza się dekoder albo robi czarny obraz i nic.

 

A macie tak, że przy włączonej opcji HDMI CEC dekoder uruchamia telewizor, ale nie ma sygnału? Ostatnio miałem tak kilka razy, odpalam dekoder, świeci się na nim nr kanału, telewizor też startuje, ale nie ma sygnału od dekodera, jakby nie było podłączone HDMI.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj drugi raz zaliczona kompletna zawiecha Evoboxa (czarny ekran, brak reakcji), dodatkowo kilka razy miałem "pikselozę" przy jakości 80-90%. Wszystko to chyba po tym jak dodałem kanały do ulubionych. Poczytałem trochę starszych postów na ten temat i mam rozumieć, że oprogramowanie jest dalej zbugowane i są to normalne objawy? Czy może znowu trafiłem na uszkodzonego? Dopiero co go reklamowałem...

 

@EDIT: Listy ulubionych nie da się importować/ eksportować na pendrive?

Edytowane przez wlodar123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EDIT: Listy ulubionych nie da się importować/ eksportować na pendrive?

 

No właśnie także poluję na taką opcję, widzę że sporo osób robi ulubione i może z duchem czasu kiedyś się pojawi, skłonny jestem nawet zapłacić za taką opcję :)

 

Przydała by się także opcja, która w wyszukiwaniu ręcznym dodawała by kanały IP, przykładowo moglibyśmy dodać ręcznie wiele ciekawych polskich kanałów oraz zagranicznych, które nadają przez internet i umieścić je w ulubionych.

 

Ten czarny ekran (reset) robi się tylko CZASAMI jak układamy ulubione przy wyjściu z listy (nie pamiętam dokładnie , ale chyba klawiszem wstecz i wtedy czasami jest restart, w sumie przy układaniu ulubionych z 4 razy mi się to zdarzyło) czyli to co napisał @Sorek21 jest istotne. Jeżeli nie działa EPG lub zawiesi się to mi zawsze pomaga wyjęcie wtyczki z prądu. Fakt, dwukolumnowa edycja ulubionych w pionie była by szybsza i wygodniejsza, ale da się przyzwyczaić do obecnych możliwości (mi to zajęło trochę czasu heh). HDMI CEC działa mi poprawnie, ale to pewnie zależy od modelu TV. Nie ma sprzętu idealnego, miałem różne dekodery i każdy nie jest idealny, Evobox jest za to bardzo szybki i ogólnie wygodny w obsłudze, głowica też jest fajna bo odbiera kanały nawet przy 40%. TVP HD i Seriale nie mam pikseli , ale sporadycznie je oglądam, ciekawa sprawa bo kilka osób ma z tym problemy.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich kanałach ta pikseloza? TVP HD i TVP Seriale?

Bardzo możliwe, że na TVP HD i chyba Fox HD ale nie jestem na 100% pewien.

 

Sorek21 Dzięki za poradę. Dobrze wiedzieć.

 

Co do HDMI CEC to w moim przypadku również wszystko śmiga, mimo iż tv wyszedł z pod młotka Tureckiego Vestel'a (Smart TV oparty na sklepie Opery) i nawet nie spodziewałem się w sumie, że będzie współpracować z Evoboxem.

Edytowane przez wlodar123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe zgrywanie nagranych materiałów na tym Evoboxie? Może ktoś ma jakiś sposób? Bo np pobrałem z AMC serial i chciałbym go przenieść do innego pokoju by inni domownicy mogli obejrzeć. 

 

Druga sprawa czy też uwas Eleven Sports 1 jest taki cichy? Muszę ciągle zwiększać głośność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej - dyskusja nt. zgrywania nagrań z Evobox.

Chyba, że macie jakiś inny magiczny sposób dzięki któremu wpinacie się laptopem do Evoboxa?  :>

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej - dyskusja nt. zgrywania nagrań z Evobox.

Chyba, że macie jakiś inny magiczny sposób dzięki któremu wpinacie się laptopem do Evoboxa?  :>

Nigdzie nie trzeba się wpinać, a tym bardziej rozkręcać. Wystarczy mieć połączonego Evo i PC-ta w jednej sieci i masz wtedy wgląd na zawartość dysku dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam prośbę: gdzie znajdę listę kanałów w najlepsze jakości? Chodzi mi o rozpiskę wszystkich kanałów w CP bo sporo jest kanałów w SD i chciałbym dodać najlepsze do ulubionych. Np 2x jest Discovery i kurcze troszkę wkurza te porównywanie i szukanie, która ma lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...